след операция на сливиците

  • 24 106
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 891
Вчера извадиха сливиците на дъщеря ми, която този месец ще навърши 7 год.
Махнаха ги и трите. Наистина беше наложително.
Операцията бе извършена в "Каспела" - Пловдив с пълна упойка.
Слава богу всичко мина добре. Вече сме си вкъщи.
Малката се оплаква, че гърлото много я боли  Sad А аз направо незнам как да и помогна.
Това ме съсипва.  Cry
Лекарите казаха да пие много течности и да яде кашава храна. Тя обаче почти не яде.
С много мъка снощи хапна 5-6 лъжички от супичката, която и бях приготвила.  Cry Тази сутрин пак не искаше да яде.
Дори не иска да говори. Предпочита да клати глава, вместо да говори.
Явно е боли дори когато говори.  Tired
Това направо ме съсипва... Да я гледам как се мъчи и да не мога да напавя нищо.

Ако някоя от вас има опит, бих приела всякакви съвети.
Какво давахте на децата си, за да успокоите болката?
Как мога да и помогна ?

# 1
  • Мнения: 46 484
Ох, много боли  Confused третата не толкова, но другите две са ужас Confused едно време даваха сладолед, много облекчава, питай сега какво мислят лекарите, че май го отрекоха, но определено това беше единственото нещо, което помагаше, макар и за кратко Tired
На мен ми ги вадиха с местна, поне това са й спестили Praynig

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
до ден-два ще се възстанови.
Минала съм през това с дъщеря ми. В началото не искаше да си гълта дори слюнката и я плюеше. Но до дни се оправи изцяло.
Имай търпение и й угаждай. Малко й остава да стане пак същата  Peace

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 14:05 от Шани

# 3
  • София
  • Мнения: 39 741
Имай търпение, не я насилвай много. Всичко ще се оправи.
Децата се възстановяват бързо. Моите все още не са подлагани на тази операция. Но мен ме оперираха на 27г.
Попитай личната лекарка дали можеш да даваш някакво обезболяващо.
на мен ми бяха казали да ям сладолед. И много течности. Веднага след операцията ми връчиха бутилка минерална вода (1,5л) с думите "пий!".

# 4
  • Мнения: 5 531
И при двете ми деца се наложи махане на трите сливици - много боли наистина. Моите бяха почти 7 дена с температура, нищо не ядяха и едвам пиеха. Значи давай панадол или нурофен за обезболяване. Опитвай да даваш водичка, за храна, ако иска. И много гушкане - това е. За сладоледа- доколкото на нас ни казаха не се препоръчват студени и горещи храни.

# 5
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Точно в Каспела ги клъцнахме и ние миналата година. На нас Кулов за болката ни даде Хексалгин по 8 к. за тегло до 30 кг. максимум 4 пъти на ден. Първата седмица само Данетте-кремче, мляко, домашни хладни крем-супи, домашни нешестени кремове. 21 дена до един месец никакъв хляб и твърди храни. Ще те моли, ще и се яде, но вероятността твърдата храна да засегне кръвоносен съд и да раздере гърлото и да предизвика кръвоизлив. Още до седмица ще се получат бели налепи по гърлото, това е естествено, докато те не паднат и не заздравее новопоявилата се кожа отдолу твърдата храна не се препоръчва.

# 6
  • Мнения: 891
Момичета много ви благодаря за съветите  Hug

21 дена до един месец никакъв хляб и твърди храни. Ще те моли, ще и се яде, но вероятността твърдата храна да засегне кръвоносен съд и да раздере гърлото и да предизвика кръвоизлив.

Лелеееее, това направо ме уплаши.  Confused
А аз си мислех, че до 10-тина дни всичко ще е наред и ще може да се храни нормално  Tired
Тя по принцип е в предучилищна група и се надявах до 2 седмици да сме оздравяли и да се върнем на градина  ooooh!

Никол сладоледа и сега не го отричат. То това е единственото нещо, което яде без да я "насилвам".
Явно я облекчава наистина  Peace

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 15:32 от dimi

# 7
  • София
  • Мнения: 39 741
Щом иска сладолед, да хапва.
Аз да ти кажа почти месец не можех да ям твърда храна. Преглъщането беше много болезнено.
Давай в началото бульони. Ако трябва пасирай.

# 8
  • Мнения: 1 820
На мъжа ми му махнаха сливиците отдавна.Боли много наистина.Сладоледа не знам защо го отрекоха,но тогава той само с това се ''спасяваше''.И той като Никол беше с местна упойка.Има и хомеопатия за по бързо зарастване при операция на сливици.Остеоцинезин май беше,дано не се бъркам  ooooh!Питай лекар хомеопат,най-добре.Иначе за болката са ти писали вече.Ако не иска да яде,не я мъчи.Няма нищо да и стане като не яде два дни.Бързо възстановяване и дано всичко отшуми по бързо!  bouquet

# 9
  • Мнения: 891
Момичета благодаря ви за съветите  Peace
Вчера следобед и дадох 1/2 аулин за болката и се почувства много по-добре.
Вече започна да говори и да хапва по малко  Hug
Надявам се всичко да отшуми бързо и да няма никакви усложнения  Praynig

# 10
  • Мнения: 1 883
Момичета благодаря ви за съветите  Peace
Вчера следобед и дадох 1/2 аулин за болката и се почувства много по-добре.
Вече започна да говори и да хапва по малко  Hug
Надявам се всичко да отшуми бързо и да няма никакви усложнения  Praynig
Аулин за дете ??? Попита ли педиатъра?Не е би по добре нещо съдържащо ефаралган за болката ?

# 11
  • Plovdiv
  • Мнения: 547
Само да те подкрепя, защото всичко са ти казали вече. Hug Много боли, моите ги вадиха на 12. На големия син на 5. Първият ден беше много труден. Вторият вече беше по-добре. Пак беше с пълна упойка. Не се притеснявай, че не се храни, важно е да приема течности /за да не се обезводни/.  Все пак на гърлото и има рана. Hug Може да проверяваш и за температура.
От обезболяващите - нурофен или панадол.

# 12
  • Мнения: 2 926
Наистина ужасно много боли.
Когато извадиха моите, не ми се говореше, камоли да се храня.
На мен ми казаха, че 3 дни трябва да бъда само на сок от зелена ябълка, защото всеки друг сок дразни гърлото и боли още повече.
На 4-тия ден започнах с кашичките и на около 10-тия си ядях нормално.
Мен ме оперира проф.Едрев.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... има разлика да се махнат на дете и на възрастен.
При децата всичко минава много по-бързо и лесно.
Както казах и по-горе - при щерката всичко мина за 3 дни. Макс. 4 да са били.
Аз също нямам спомен да ме е боляло дълго или много. На 5г. ми ги махната с местна упойка. Да ви разкажа ли в подробности?  Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 48
О и на моята беше така, не се страхувай давай и водичка, обаче не студена. До 1 - 2 седмички болката минава, но е препоръчително повече супички да яде!

Общи условия

Активация на акаунт