Как и къде могат да се продадат картини в чужбина /с благотворителна цел/?

  • 3 501
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Имам една идея - която се опитвам да осъществя - идеята е благотворителна -  за целта се опитвам да набера средства - и тъй като рисувам и имам доста картини - ще се опитам чрез продажбата им да събера нужните пари - имате ли представа къде в чужбина може да се осъществи това - с кой трябва да се свържа,към кого да се насоча,как стават тези неща там и може ли да ми помогнете,ако имате информация за това?Как се продава изкуство в Сащ и Европа?Галерии?Благотворителни търгове?По интернет ли?Какви са възможностите?

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 18:36 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 7 091
Повдигам темата нагоре, за да я видят повече хора. Сигурна съм, че тук има достатъчно хора, които могат да ти дадат информация, но най-вероятно още не са попадали на темата. Няма да е лошо да коригираш заглавието, че става въпрос за благотворително начинание, повече хора ще откликнат! Peace
Ще пусна и няколко линка в други теми! Peace

# 2
  • Мнения: 11 306
Включвам се да дам малко акъл, защото аз съм правила опити да организирам подобно нещо. Не съм стигала докрай, просто опипвах почвата, но ме налегнаха други грижи и затова не съм го докарала докрай.
Трябва да се обърнеш към меценати в града на място или към културния отдел в общината. Те са хората, които се занимават с подобен род задачи.

# 3
  • Мнения: 1 761
Ротари клъбс също вършат работа,когато стане дума за благотворителност.

# 4
# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Една българка тук продава икони, като организира изложби. Може би, заради спецификата, но продажбата става доста бавно. Според мен на рисунки би било по-лесно, но наистина е най-добре да се свържеш схора, които се занимават с това.

Успех!

# 6
  • Мнения: 7 091
И аз си мисля, че нещо от рода на Етси ( http://www.etsy.com/about.php ) ще ти е най-полезно или като цяло онлайн продажбата. Ако направиш собствен сайт ще трябва да го популяризираш, което ще отнеме време..и средства най-вероятно. Докато тези готови места, където да продаваш вече са установени като пазар.
Според мен организирането на изложба в истинският смисъл на думата ще е скъпо и времеотнемащо удоволствие, което най-вероятно няма да си върне инвестициите. Тъй като целта е набиране на средства, по-добре онлайн.  Peace
Пусни малко повече подробности за идеята си, как мислиш да бъде организирано и т.н. Може също така да пуснеш снимки на картините си, може някой от форума да си хареса и да си купи.
Също така като начало не е лошо да си направиш и блог, най-елементарното нещо, хем да държиш в течение хората, които си купят, хем да излагаш новите неща, които правиш.
Това ми хрумва...


Ето тук няколко момичета ми пуснаха други линкове:

http://www.supermarkethq.com/browse/everything

Копирам и пост на Пикси от една американската тема:
"..виж сайтс като този http://www.gallery-worldwide.com/cmCategory.jsp?action=SELECT&am … style&item=40.  Казват "worldwide,"  така че може да е подходящо.  Мисля, че всеки артист може да се включи... Имах линк към подобен американски сайт, в който даже имаше произведения на бълг. художник, но не е на този компютър. Ще го намеря ако искаш po-kusno и ще ти го изпратя.    Имаше добри оригинали там.

А, иначе, не-виртуално, ако някой даде спейс на художника (в библиотека, университет) също става. Не е задължително да е специална стая; може и няколко стени..."

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 17:41 от Tandoori

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аз може би бих купила картина ако можех да ги разгледам някъде...
Незнам ако се обърнеш към посолствата дали те няма да помогнат  newsm78
Късмет и ако направиш страничка с картините си задължително ни дай линк   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт