родители и завист

  • 6 596
  • 40
  •   1
Отговори
Смятате ли, че е възможно родител да завижда на детето си, примерно баща на син или майка на дъщеря, когато примерно бащата  не е могъл да бъдат щастлив със семейството си и вижда ,че сина е със супер семейство. Не става дума за злоба ,а просто за някакво човъркане в душата.

# 1
  • Мнения: 4 668
Да , смятам че може , защото съм го наблюдавала много от близко ...
Също така има родители , които ги е яд на едното им дете , че е добре - и финансово и в семейството , за разликата от другото , което е пълен неудачник , но пък е любимото дете за което се дава всичко ... Confused

# 2
  • Мнения: 197
Възможно е, разбира се, завистта е човешко чувство,напълно спонтанно понякога  PeaceВажното е, човек да не позволява да се промъква и да се утаява в него, независимо към кого е насочено, или да го преобрази в действие, т.е. ако толкова много завиждате на някого за нещо, направете така , че да го имате, изглеждате по този начин и така нататък  Peace
Това, че някой е близък с някого, че му е дете или родител не означава , че не може в определен момент да изпита "непозволени" чувства, важното е да не им дава воля, да се бори с тях и естествено да ги победи...

# 3
  • Мнения: 677
Абсолютно възможно,даже е често случващото  се явление ... за съжаление !:ooooh:

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 20:34 от Dolce&Da

# 4
  • Мнения: 7 474
Възможно е и се случва Confused

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Да , смятам че може , защото съм го наблюдавала много от близко ...
Също така има родители , които ги е яд на едното им дете , че е добре - и финансово и в семейството , за разликата от другото , което е пълен неудачник , но пък е любимото дете за което се дава всичко ... Confused
ей на това най-много се чудя,но ми дойде до главата ooooh!

# 6
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Има го, при това се случва често! Такъв е животът!  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 3 878
да, свекърва ми ни завижда от първия ден Crazy

# 8
  • Мнения: 3 377
Да , смятам че може , защото съм го наблюдавала много от близко ...
Също така има родители , които ги е яд на едното им дете , че е добре - и финансово и в семейството , за разликата от другото , което е пълен неудачник , но пък е любимото дете за което се дава всичко ... Confused

Дааа... за съжаление си много права, и аз го наблюдавам мнооого от близко!  Mr. Green

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Да , смятам че може , защото съм го наблюдавала много от близко ...
Също така има родители , които ги е яд на едното им дете , че е добре - и финансово и в семейството , за разликата от другото , което е пълен неудачник , но пък е любимото дете за което се дава всичко ... Confused

Дааа... за съжаление си много права, и аз го наблюдавам мнооого от близко!  Mr. Green

И аз Peace И не спирам да се чудя как е възможно, но ето че може  Peace

# 10
  • Мнения: 327
Да може,и се случва доста често засъжаление Peace

# 11
  • Мнения: 1 354
За голямо съжаление е възможно и според мен,но е жалко.

# 12
  • Мнения: 473
Да, възможно е, въпреки, че не е нормално родител да завижда на детето си.

# 13
  • Мнения: 41
 Може и да е възможно,щом го твърдите, лично аз не мога да си го представя, звучи ми абсурдно,но на днешно време май нищо не ме учудва.

# 14
  • Мнения: 316
Много гадно ми става, че почти 100 процента от отговорите на този въпрос е положителен.
Завистта е човешко чувство - добре! Но родителят си е родител! Нали най-важното за него е просперитета на детето му, нали детето е това, което остава след всеки родител?
Знам, че е отклонение от темата, но просто ми стана тъпо...

Общи условия

Активация на акаунт