Състоянието на пътя София-Бургас-София

  • 1 459
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 542
Сезонът е в разгара си, а на нас ни предстои пътуването до моренцето...
Обаче съм на тръни - с двете деца в колата - кога и как да се пътува и най-важно откъде да минем за най-безопасно.
Ако някой знае и иска да сподели за опасни участъци, отбивки и най-вече лоша настилка, че миналия месец пукнах гума в София в една дупка, а не ми се мисли с по-висока скорост какво може да стане...
Много ще съм благодарна за каквото и да е инфо за пътищата newsm01, може и с други дестинации...

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ние минаваме по магистралата до Чирпан, след това покрай Сливен и до Бургас. До Пловдив пътувахме миналата седмица- магистралат е в много добро състояние и нямаше участъци в ремонт. Предполагам до Чирпан е така, след това дано да има мами да дадат по-прясна информация.
Със сигурност според мен щом сте с деца не си заслужава да се мисли за подбалканската- спомените ми са много дупки, както и един участък с ужасни завои(на мен ми става лошо на завои, та ги избягваме).

# 2
  • Мнения: 137
Ние пътувахме до морето преди седмица.
По магистралата през Пловдив.
Единственият проблем беше Карнобат. Правят ремонт на пътя в центъра на града. Бяха спряли движението и един чичко с палка пускаше коли ту от едната, ту от другата посока. Беше направил страхотно задръстване.
Ако можете да минете от там по време когато не работят, би било най-добре.

# 3
  • Мнения: 542
Благодаря много за бързината и отзивчивостта, ама в момента ни навиват да минем през Стара Загора и ще решаваме тепърва, макар че аз лично ще лобирам за по-добрия път и по-бързото пристигане, пък за другите гостита и отклонения - да се ходи специално друг път!
Имаме още една седмица (добре поне че пуснаха топлата вода, че освен жегата, като пусна и котлона...) и после никой и нищо не може да ме спре -  може и пеша да тръгна към морето, да си топна софийското изтормозено съзнание...
Дано и още някой напише подробности и впечатления, че то ремонтите по пътищата май няма да спрат - дано да улучим някоя почивка на бригадата... а дали да не ги заберем хората да ни позакърпят дупките в квартала, че колата започна да потъва до вратите вече... Laughing Laughing

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ами всъщност след Чирпан и ние минаваме през Стара Загора, така че вероятнос тава въпрос за същия вариант.
Аз лично не бих пътувала под руг път, поне докато има магистрала, която е без дупки  Simple Smile

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Здраве!
Вчера се прибрах с детето от Бургас. Пътувахме само двамата и минахме през Ст. Загора. Пътят е чудесен. В почивните дни трафика е по-голям, особено към морето. На отиване тръгнах в 03 часа през ноща и в 08ч бях в Бургас. Беше не натоварено движението, леко и бързо пътуване . Вчера пътувах през деня и истината е, че в жегата е по-неприятно, но пак без проблеми.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Ако можете пътувайте много рано сутринта. Пътят е много добре, наистина на Карнобат стават най-големите задръствания, не толкова заради ремонтните работи, а заради много натоварения трафик към морето. Ако обаче е много затлачено ( последния път като минавахме беше над 20 км и то без да има ремонтни работи) може да обиколите през винпром Карнобат.

# 7
  • Мнения: 542
Много благодаря...
Все още се колебая по кое време да пътуваме и как да вдигна децата - през нощта ли, рано сутрин или някакъв друг вариант. Миналата година взехме разстоянието на два пъти с преспиване по средата, но този път няма да може така и не мога да реша как ще е най-удобно за децата. Ако някой има опит - сладък или горчив - моля пишете..
Хората май са по морето или на други почивки...форумът нещо е пооредял... блазе им... така чакам с нетърпение(пък днес вдигнаха температура и двамата - над 37.8, та направо ми се е свило отвътре как ще го направим това пътуване - дано да са здрави до другата сряда...Имало някакъв летен грип - то на тая жега и температурата отгоре - направо съсипвация...добре, че пият много вода...
Извинявайте за отклонението от темата, но пазете децата колкото се може от сборни групи в градините(ако имате избор), и много късмет и весело лято на всички... Simple Smile

# 8
  • Мнения: 245
Вчера се върнах от моренце - за пътя другите са ти писали - само не пътувайте денем, ад е, дори климатика не помага, всички са слънчасали. Честно казано, АКО ТРЯБВАШЕ СЕГА ДА РЕША КАК ДА ПЪТУВАМ< ЩЯХ ДА ИДА С АВТОБУС. Тази мисъл изобщо не докосна съзнанието ми когато решихме да ходим на море, как, с толкова багаж, с дете и без кола - немислимо. Но в действителност през почивката не сме ползвали колата, така че можехме да си спестим 5 +5 часа напрегнато шофиране и да пътуваме с автобус през нощта. Другата година така ще направя. А за грипа не се притеснявай, по-добре сега, отколкот на морето, нали. Моят син тръгна с температура, но му мина бързо.

# 9
  • Мнения: 235
Вчера се прибрах от Бургас и да кажа че пътя в Карнобат беше ремонтиран така че и там вече няма задръстване. Лек път на пътуващите.

Общи условия

Активация на акаунт