за претоплянето

  • 4 218
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
момичета, възможно ли от претопляне да се образуват малки червени петънца, не са пъпки. Оня ден малкия имаше лека температура от зъбките, дадох панадол и му мина, но го бях повила повечко през нощта и на сутринта имаше петънца по коремчето, врата и главата. Водих го на доктор обаче той ми каза 4е или е претопляне или алегрия. Обаче съм по склонна да вярвам 4е е от топлото, защото не съм давала нова храна. преди 2 седмици въведпх елдата а съм му давала за последно преди 4 дни. възможно ли е алергията към дадена храна да се прояви в по-късен етап?

# 1
  • Мнения: 352
И аз имам същия въпрос. В къЩи е 25-26гр. понякога през нощта и доскоро и ставаха такива червени петна и съм сигурна,че е от претопляне. Вече гледам тези дни над 23 да не качва и ги няма. Пробвай с температурата.

# 2
  • Мнения: 2 374
Възможно е да.Точно сега се чух с една приятелка,на която бебето е по същият начин казали са и да маже бебето с някакъв мехлем,но и самата лкарка не знаела от какво е обрива.
Вероятно е претоплено детето,понякога в стремежа си да предпазим децата си и да им дадем най-доброто и ние бъркаме.Няма лошо.Просто го обличай по-лекичко вкъщи.

# 3
  • Мнения: 4 496
И аз мисля, че е от претопляне.
А да не би да е от Панадола нещо?

# 4
  • Мнения: 31
давала съм панадол и друг път не е имало проблеми, мисля 4е просто му е било мн топло. по принцип през нощта ако е легнал върху одеалото му се поти главичката. гледам да не го слагам под главата му, но май ще трябва да бъда и по внимателна при повиването

# 5
  • Мнения: 9 973
И аз имам същия въпрос. В къЩи е 25-26гр. понякога през нощта и доскоро и ставаха такива червени петна и съм сигурна,че е от претопляне. Вече гледам тези дни над 23 да не качва и ги няма. Пробвай с температурата.
аз първите дни вкъщи държах 28`,а бебе все ревеше,сега не повече от 22`

# 6
  • Мнения: 3 804
да,навремето така претоплихме голямата,появиха се 4ервени петънца  и я заведохме на лекар.А поносимостта към темеператури е разли4на при разли4ните деца-малката на 26 градуса в къщи е по къс ръкав,а голямата с 2 блузи Grinning

# 7
  • Мнения: 2 100
Най-вероятно е от претоплчнето, както са ти казали другите мами Simple Smile . Обличай го по леко или понижете температурата в къщи.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 740
Аз също мисля че е от претоплянето.  Лятото се бях поувлякла и го бях облякла повече от колкото трябваше и горкото цялото беше с  червени петънца .

# 9
  • Мнения: 96
Сигурно е от претоплянето!
Просто не си навличайте децата мили майки, както нас са ни навличали навремето. Затова на мен сега ми е все студено, а на дъщеря ми и е все топло.  Joy

# 10
  • Мнения: 275
От претопляне е. Червените петна ще изчезнат до 2-3 дни. На бебетата кожата е изключително нежна и чувствителна и тази реакция е много характерна до навършването на годинка.

# 11
  • Мнения: 2 803
Мисля че е претопляне.

# 12
  • Мнения: 2 438
Отглеждайте си децата на нормална стайна температура, а не в парник.

# 13
  • Мнения: 494
При нас от претопляне се бяха появили малки червени пъпчици, ама ние сме още много малки  Thinking

# 14
  • Мнения: 8 999
Пробвай по метода на изключването. Първо елдена каша без претопляне, а, ако петната се застоят, спри и кашата. Така ще разбереш от какво са провокирани петната.
Възможно е да има алергична реакция и известно време след приемане на алерген. Също така обаче, ако е от претопляне, би трябвало петната да изчезнат до 12 часа.

Общи условия

Активация на акаунт