Условия за прием в първи клас

  • 1 756
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Здравейте!
Вече започнах да подавам документите на дъщеря ми в училищата, които съм избрала.
Тъй като те не са в нашия квартал искам да Ви питам как става приема - в смисъл деца от района с предимство ли ще са пред нас?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 883
Какви са необходимите документи за прием в 1 ви клас??

# 2
  • Мнения: 422
Молба, копие на акт за раждане и след това свидетелство за завършена предучилищна група.

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Здравейте!
Вече започнах да подавам документите на дъщеря ми в училищата, които съм избрала.
Тъй като те не са в нашия квартал искам да Ви питам как става приема - в смисъл деца от района с предимство ли ще са пред нас?
Благодаря!

 Ами във всяко училище е различно.
 В училището,в което моето момиченце е в първи клас с предимство се ползваха само 4 малки улички около самото училище.
 С предимство са и деца,чийто братчета и сестричета вече учат в това училище и след това приема е по входящ номер на подадената молба.По спомен в нашето училище от правото на предимство се бяха възползвали 10-15 деца.
 Но не е ли много рано за подаване на молби,доколкото знам се започва март-април.  newsm78

# 4
Според мен всеки трябва да пита при какви условия подава заявлението за постъпване на детето в първи клас. Освен това редно е не просто да получи устно обяснение, а някъде на видно място тези условия да са писмено представени. На някои места заявлението може да е достатъчно, за да бъде записано детето, но на други - впоследствие излизат списъци и в този случай още сега трябва да бъде обявено кога ще излезе този списък и принципът на подреждане на детето в него. Разбира се трябва да бъде обявено и колко деца ще бъдат приети в първи клас. Аз също си мисля, че още е рано, но сигурно някои училища се надяват, че така ще съберат деца за наесен - странна тактика, но те си знаят. Училищата, които привличат най-много ученици, обикновено нямат нужда от толкова ранна активност.

Общи условия

Активация на акаунт