дете?

  • 3 097
  • 52
  •   1
Отговори
Как преценявате настоящата и бъдеща криzа. Ако сте вече на 30 и няколко и имате добра работа, но криzата раzтърсва и  фирмата в която работите, мъжа ви не е в супер zдравословна форма, имате доста отговорна работа , но часовника тиктака и вие се двоумите zа детенце . Как бихте постъпили?
Иzчаквате, пробвате пък каквото стане или се откаzвате, zащото просто свтът е станал ужасен?

# 1
  • Мнения: 1 518
Ако започнеш да се замисляш за всичко, никога няма да дойде точният момент. А не дай Боже, да не стане така, че когато ти си готова да не се получат нещата.

# 2
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...и вие се двоумите zа детенце...
Според мен, подобна дилема не съществува.
Дори като фраза ми звучи нелогично.
Дете или искаш, т.е. - си решил, или не. Peace

# 3
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Ако гледаш финансовата страна на въпроса то тук в нашата мила родина все няма да ти стигат парите, от друга страна това не е причина (естествено ако не живееш в най-голямата мизерия) да нямаш дете. Начин винаги се намира, ако чак толкова си го закъсала, все някоя майка ще ти даде дрешки, друга умалялото креватче и т.н. пък съм сигурна, че гладно няма да си легне детенце особено, когато има двама обичащи го родители.
Действай и недей да мислиш, защото колкото повече мислиш, толкова повече ще ти се струва, че още не е дошъл момента...

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Почти на 100% отговарям на описания от теб профил, с единственото условие: след като седиш и така го умуваш, явно не си готова за дете или по-скоро да се откъснеш от работата. Абсолютно разбирам терзанията ти, но довода с тиктакащия часовник ми е малко размит...Кризата няма да трае 100 години, почувствай се готова, уреди си служебните неща и раждай...То ще го усетиш, няма толкова да го мислиш... 

# 5
  • Мнения: 5 710
аз на 30 определено не мислех за деца ... но пък и кризата не би ме спряла, ако съм сигурна, че искам.
за мен едното не пречи на другото ... в крайна сметка планирането на дете зависи от нас само до известна степен ...

# 6
  • Мнения: 22 343
Ако човек разсъждава от финансова гледна точка, никога няма да е достатъчно готов за дете и никога финансовото положение няма да е достатъчно добро.
Така че тук решението опира до доста други неща - дали искате дете, дали психически и физически сте готови за него.
Пари се изкарват в крайна сметка, но децата са нещо съвсем различно.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Ако съм на 30, ще избера дете. Финансови кризи все може да има.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако съм на 30, ще избера дете. Финансови кризи все може да има.
Peace

# 9
  • Мнения: 6 607
Или искаш дете или не .

# 10
Финансовата криzа оzначава че всеки момент единия или двамата родители могат ад останат беz работа, при положение, че единия не е добре със zдравето , че майчинството не е особено тачено от работодателя мисля , чЕ въпроса ми не zаслужава толкова повърхностни отговори от сорта ами естествено... ами не е толквоа естествено все пак  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 407
Криза винаги може да има!Ако родиш  и след година и  дойде криза...,какво ще го оставиш  ли???Особено след 30 -те,нямаш много време за чакане,а понякога дете не става от първият път!Парите никога не стигат!Просто се нагласяш според обстоятелствата!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
Финансовата криzа оzначава че всеки момент единия или двамата родители могат ад останат беz работа, при положение, че единия не е добре със zдравето , че майчинството не е особено тачено от работодателя мисля , чЕ въпроса ми не zаслужава толкова повърхностни отговори от сорта ами естествено... ами не е толквоа естествено все пак  Crossing Arms

така е, но какво очакваш да те посъветват тук по въпроса, като ти най-добре си знаеш дереджето?
наистина, човек е хубаво да е стабилен материално, като гледа деца, но това не е задължително условие. деца раждат хора във всякакво материално положение. ако виждаш възможност за положителна промяна в близките 1-2 години, можеш да изчакаш. 30 години не е "старческа" възраст за раждане на дете. аз с това мога да ти помогна.

# 13
  • софия
  • Мнения: 636
Мисля, че или искаш дете или не. Годините съвсем не са без значение, така че довода за трийсет и няколко съвсем не е размит, а напълно реален. Аз лично никак не си правя илюзии с физиологичните дадености на жените и мъжете над определена възраст. Ясно е какво става с женската фертилност над 30...А по въпроса за финансите-кризи има и ще има занапред, ако човек ги поставя като основен приоритет в живота си никога няма да има деца.

# 14
  • Мнения: 1 475
Ами  сега направих 30, разсъждавах, като теб, но новината, че ще имам бебе ми дойде като гръм от ясно небе и да бях изненадана и  десет пъти повече бях щастлива, че ще стана мама и да ако не беше станало случайно/с моя приятел, казваме на бебчето "късметчето"/,  може би и аз нямаше да се реша още и да и сега ми се прокрадват мисли дали ще се справим, то ние ще се справим, то е ясно, но нали всяка майка иска най-доброто за детето си!

Така, че ако чакаш цял живот да стъпиш здраво на краката, както са ти казали и останалите, може  и да преминеш възрастта за раждане- пак ще се повторя, ако не се беше случило при мен, сигурно поне още 3-4 години щях да изчаквам!!

Общи условия

Активация на акаунт