Редуктил - тема 5

  • 40 048
  • 482
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Предишната тема

  bouquet

Хапчето помогнало да много жени и мъже с наднормено тегло да свикнат да се хранят правилно, по-малко и само когато са гладни.

!!! Какво трябва да знаете, преди да започнете да пиете Редуктил:

Какво представлява?
Основната съставка е веществото  Сибутрамин (Sibutramine). Именно то притъпява чувството за глад и ускорява метаболизма, но и в отделни случаи предизвиква странични ефекти, за които ще говорим по-долу. Помощните съставки са лактоза монохидрат, магнезиев стеарат, микрокристална целулоза, колоидален безводен силиций. Капсулната обвивка съдържа индиго кармин (Е132), титаниев диоксид (Е171), желатин, натриев лаурил сулфат.
Предлага се в 2 варианта  - 10мг и 15 мг. (това е съдържанието на сибутрамин)


Как действа?
Увеличава чувството за ситост и намалява количеството на поетите калории, освен това повишава термогенезата , което от своя страна води до повишаване на основната обмяна / при голяма част хората със затлъстяване се наблюдава ниска основна обмяна , което много затруднява намаляването на теглото и контролирането на апетита /.

За кого е подходящо?
За хора със затластяване и Индекс на телесна маса(ИТМ) ≥ 30 kg/m2, както и ИТМ ≥ 27 kg/m2 с наличие на съпътстващи заболявания. Препоръчва се консултация с лекар, който да прецени дали имате съпътстващи заболявания, които да попречат на действието или да спомогнат за страничните ефекти, предизвикани от сибутрамина. Медикаментът се предлага без рецепта в аптеките, но консултацията с лекар е силно препоръчителна.

Странични ефекти
В някои случаи лекарството предизвиква сърцебиене, задух, гняв, депресия, световъртеж, запек и др. Най-честия страничен ефект е сухота в устната кухина.


Предишни теми:

Тема 1!

Тема 2!

Тема 3!



Целта на темата не е да прави реклама на въпросния медикамент, а за споделяне на опит между приемащите го.
Ние не сме лекари и не можем да преценим дали лекарството е подходящо за вас. Консултацията с лекар е задължителна!

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 12:58 от Мама Цоцоланка

# 1
  • Мнения: 3
Добро утро   bouquet
Днес ми беше последното хапче от кутията на ЛиДа,а резултатът е 0  #Cussing out
Искам да пробвам с Редуктил и ви питам от къде да си го купя/в смисъл продава ли се по аптеките/,колко струва и от колко милиграма.Имам 8-10кг за сваляне,моля ви помогнете ми!
Лек и успешен ден на всички!!

# 2
  • Мнения: 84
Пу аз втора да се smile3523 !!!
Пожелавам на всички дами слабееща седмица и много минуси на кантарчето goodscale


tornado-vn
Редуктил и Линдакс ги има по аптеките ;ако не са налични просто си ги поръчай.
Редуктил 10мл.-48-49лв.
Линдакса15мл.-34лв.
За какви милиграми не знам-ти сама си реши;ако искаш почни първо с по-слабите и после премини на по-силни(аз поне така направих) Peace

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 12:52 от didiani

# 3
  • Мнения: 113
tornado_vn , най-добре направи диета, но по-балансирана и за 2 месеца си готова! Grinning
Не се тровете, няма смисъл!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз за 10 кг бих се помъчила с диета. Обаче имам доста кила за смъкване Embarassed. Днес ми е 4 ден с Редуктила и започнаха много да ми съхнат устата. Имам и едно главоболие, което не съм сигурна дали е от Редуктила или от работата.

# 5
  • Мнения: 271
Хайде и аз в новата тема. Аз ще направя ве4е по4ти месец с Линдакса. Резултатите не са такива каквито ми се иска оба4е. Може би защото допреди 10-ина дни взимах антидепресанти. Дали пре4ат на действието на Линдакса, как мислите? Ве4е не ги вземам но така или ина4е резултатитебидват много бавно. Много ми се иска и аз да се похваля с 10 кг за един месец или 15 кг за 2 месеца. За сега няма месец, но килограмите са само 3 минус...  Thinking

# 6
# 7
  • Мнения: 0
ZDRAVEITE NA VSICHKI V NOVATA TEMA!!!
AZ DA SE POHVALQ VECHE SAM SI DOVOLNA OT KG. OBACHE SEGA ME IZMYCHVA MISYLTA KAK DA GI ZAPAZQ I BEZ HAPCHETA NEMOGA DA GI PIQ BEZKRAINO PROSTO
MISLQ DOBRE SE CHUVSTVAM V NACHALOTO I AZ CHUVSTVAH MALKO PROBLEMI S GLAVATA AMA VECHE NA VTORIQ BLISTER SAM I DAJE I KOLA KARAM A AZ BQH MNOGO RAZSEENA V NACHALOTO! SPQ NORMALNO MOJE DA SE KAJE! MNOGO SE STRAHUVAH OT BEZSYNIETO KOETO SPOMENAVAT NQKOI MOMICHETO NO VINAGI SE STREMQ DA PIQ HAPCHETO PREDI 9 ILI 9 DA E NAI KYSNO - PROSTO TRQBVA DA SE STAVA PO RANICHKO !!!                         
                                             USPEH NA VSICHKI!!!
PRIEMAM VSQKAVI SAVETI OTNOSNO S ZAPAZVANETO NA "MECHTANITE KG.

# 8
  • Мнения: 37
Хайде и аз в новата тема. Аз ще направя ве4е по4ти месец с Линдакса. Резултатите не са такива каквито ми се иска оба4е. Може би защото допреди 10-ина дни взимах антидепресанти. Дали пре4ат на действието на Линдакса, как мислите? Ве4е не ги вземам но така или ина4е резултатитебидват много бавно. Много ми се иска и аз да се похваля с 10 кг за един месец или 15 кг за 2 месеца. За сега няма месец, но килограмите са само 3 минус...  Thinking









Най доброто отслабване е 4кг.за месец! Grinning Мисля,че ти трябва да си доволна. Ограничи ,тестеното ,сладкото,газираното и всичко ще ти е на ред. Peace

# 9
  • Мнения: 271
Здравейте,
Доли Пебълс, знам, 4е е така, но знаеш ли как стоят нещата при мен. Първите 10 дни просто ограни4их коли4еството на храната, хапвах както преди но с по-малко апетит, съответно и много по-малко коли4ество. След като едва свалих 1 - 2 кг, които постоянно варираха, реших 4е просто трябва глад, защото при мен явно е по-трудно и от 10 дни менюто ми за деня е 1 фреш от 4 портокала, 2 или 3 чаши обезмаслено прясно мляко от 0,1% с малко какао на вкус ( и аз съм 4овек  Blush ) и понеже не мога без сладко, сладкото ми на ден е 1 чашка сладолед. Това е вси4ко което ям през деня. Резултата е само 1 кг минус. За това се 4удех аз ли нещо не правя както трябва  newsm78 Бях 4ела 4е когато организма е подлаган на много диети - както е при мен - от както се помня и ве4е, той си има ве4е изграден защитен механизъм и не отслабва и това си е. Въпроса ми към тези, които са свалили 10-15 кг: вие гладувахте ли за да ги свалите? защото аз направо съм си гладна, дори и с Линдакса... Thinking 

# 10
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Здравейте, момичета Hug. До сега само ви шпионирах Embarassed, но вече аз съм една от вас. Пия Линдакса 10 от 4 дни. Странични ефекти за сега имам малко- сухота в устата и леко главоболие. Имам да свалям много кг и няма друг начин освен с лекарства. Надявам се да има ефект при мен, че това ми е последна надежда Confused. Никога не съм била слаба, но след раждането направо заприличах на Animal Pig  261uu

# 11
  • Мнения: 10
Здравейте !
Дойде ред вече и аз да се взема в ръце .. и мисля , че заедно с вас бих го постигнала ... Точно преди една година започхан да пия редуктил ... Пих го два месеца ... свалих 10кг ... Започнах третата опаковка , но се спрях ... Имам доооста за сваляне . Покрай тези празници просто не приличам на себе си ! Имам чувството , че толкова пълна  никога не съм била ! Преди 4 години се подложих на безвъглехидратната диета ... Аз съм на 20 , а тогава съответно бях на 16 и имам чувството , че именно това бе и причината за месец да смъкна 15-16 кг ... Запазих си килограмите година и половина - две след като приключих с нея ... Но оттогава мина доста време ... а сега ... сега не мога да се гледам ... Имам за сваляне цели 20 , та дори и 25 кг ... а как искам всичката тази маса да се разкара от мен ... Не че съм ниска ... 170 съм , но това , че аз като се погледна в огледалото и не се харесам е достатъчно ...
Останал ми е редуктил от миналата година ... един блистер ... иии мисля пак да започна с него . Мразя се ! Без всичко мога , но пустото му сладко - само то ми е в главата ... Хляб никога не ми се е хапвал , но сладкото ми е голям проблем . Сега мисля да съчетая хапчетата с безвъглехидратна диета ... Лятото пробвах с Дюкановата , но съм категорична , че такова нещо повече няма да направя ! Имам си колело у дома ... От вчера започнах да въртя педалите отново ... Мисля да си взема и Clarins за целулита , за да мога да се мажа редовно ... и да си поддържам кожата ...
Много ми е трудно , но в крайна сметка - на никого не му е лесно ... щом се е стигнало до тук ... Аз не мисля , че има жена , която да е пълна и да е щастлива и доволна от този факт ...
Надявам се взаимно да се подкрепяме и да се "сбогуваме" с нежеланите килограми =)
Желая ви лек и спокоен ден =)

# 12
  • Мнения: 3
Здравейте,
Доли Пебълс, знам, 4е е така, но знаеш ли как стоят нещата при мен. Първите 10 дни просто ограни4их коли4еството на храната, хапвах както преди но с по-малко апетит, съответно и много по-малко коли4ество. След като едва свалих 1 - 2 кг, които постоянно варираха, реших 4е просто трябва глад, защото при мен явно е по-трудно и от 10 дни менюто ми за деня е 1 фреш от 4 портокала, 2 или 3 чаши обезмаслено прясно мляко от 0,1% с малко какао на вкус ( и аз съм 4овек  Blush ) и понеже не мога без сладко, сладкото ми на ден е 1 чашка сладолед. Това е вси4ко което ям през деня. Резултата е само 1 кг минус. За това се 4удех аз ли нещо не правя както трябва  newsm78 Бях 4ела 4е когато организма е подлаган на много диети - както е при мен - от както се помня и ве4е, той си има ве4е изграден защитен механизъм и не отслабва и това си е. Въпроса ми към тези, които са свалили 10-15 кг: вие гладувахте ли за да ги свалите? защото аз направо съм си гладна, дори и с Линдакса... Thinking 
И аз мисля така,че и моят организъм си е изградил защитен механизъм и килограмите не помръдват Sad
Теглото ми варира от 59кг до 63кг,нито повече нито по-малко.Хранителният ми режим е под всякаква критика,случвало се е със седмици да карам на вода,кафета и цигари/сериозно ви говоря/ и да не мръдват килограмите.Сложих си силикон/в гърдите/и имах чувството,че станах огромна.Преди година обаче започнаха да ми треперят ръцете,не си обърнах внимание,но когато започна да ми трепти и главата се уплаших доста и тръгнах по лекари.Единият ми изписа ксанакс,другият мизолин........не посмях да пия нито едното нито другото,а отидох при една невроложка,която ми препоръчаха.След всичките въпроси,които ми зададе ме попита какво съм яля днес,а аз като й казах,че насъм хапвала от около седмица #Crazy само дето не ме преби в кабинета.Такова конско ми изчете,какво ми чуха ушите да не ви говоря.Предложи ми да започна да се храня нормално поне една седмица и ако пак се разтреперя да и се обадя.Така и направих,започнах да си хапвам,спрях да треперя и станах от 59 на 63кг за една година.Сега пих ЛиДа един месец и свалих 2-3кг,което изобщо не ме удовлетворява искам да съм50-52кг Cry
Незнам и аз какво да правя,хапчета ли диета ли Thinking

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Здравейте ,лидакса с рецепта ли го продават в аптеките? Може ли свободно да се купува?

# 14
  • Мнения: 1 558
Здравейте ,линдакса с рецепта ли го продават в аптеките? Може ли свободно да се купува?

Без рецепта, свободна продажба. Ако нямат налични в момента, могат да ти го доставят за определено време.

Общи условия

Активация на акаунт