Имали ли сте проблеми при отбиването на бебенце?

  • 793
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
И как по-то4но се справихте с тази зада4ка?

# 1
  • Мнения: 107
Да ние много трудно се отбихме.Моят син сука 6 месеца ,като дойде време за захранване не приемаше промените.Запо4нах да съкращавам една хранене това в 9 4аса.Близо 2 седмици по малко намалявах кърменето,като давах новата храна и после дохранвах с кърма.След това сакратих и обедното и така нататък.Запазих само сутрешното кърмене в 5 4аса.Кърмата ми намаля ве4ер на последното хранене давам АМ, като слагам биберон с една дупка за да продължи храненето по дълго.  ylinfant Misc Baby Bottle newsm10

# 2
  • Мнения: 1 328
И как по-то4но се справихте с тази зада4ка?

Разкажи малко повече за бебето - на колко месеца е, колко пъти на денонощие суче, захранено ли е с нещо?

# 3
  • Мнения: 3 929
Не беше лесно, но и не беше толкова трудно, колкото аз се бях настроила да бъде. Кърмех до 2,7 год. на поискване и реших сама да го отбия. Първо, започнах да намалявам броя на кърменията през деня, докато не стигнах до там, че кърмех вечер за приспиване и посред нощ. Случваше ми се да кърмя и на обяд за приспиване, ако не е на ясла. Трудното беше да обясня, че вече няма да папа цици - това толкова любимо занимание за детето!
Една вечер си намазах гърдите с Даум екзол, предупредих детето, че вече е голям батко и че няма вече да цока цици, защото те горчат. Той поиска да опита - дали наистина горчат. Дадох му, той констатира, че наистина горчат и си легна. Попитах го дали иска да му дам косата ми да си я гали. И той я взе, гали я, пях му песнички и така мина първата нощ. Когато се разбуди през нощта, тръгна първо към гърдата да цока, но явно се усети и сам се спря. Така мина и втората вечер, и третата и т.н.

# 4
  • Мнения: 54
И на мен ще ми е интересно дали сте имали трудности при отбиване, защото ние и хабер си нямаме да се отбива  Grinning и все още не бързам но ще дойде и този ден.
А zuki след като спря да кърмиш през ноща детето спря ли да се буди и да търси?

# 5
  • Мнения: 5 401
Моето "бебенце" се отби без драми на 2 г., 4 м. и 10 дни. Имам цяла тема по въпроса.  Mr. Green


И как по-то4но се справихте с тази зада4ка?

Разкажи малко повече за бебето - на колко месеца е, колко пъти на денонощие суче, захранено ли е с нещо?

 Peace

# 6
  • Мнения: 379
и аз отбих малката окончателно като беше на 1г.4м.,по-точно тя сама се отби Confused
последните 1-2 месеца я кърмех само вечер като се събудеше,но накрая започна да ме  отблъсква и да плюе гърдата,така че...нямаше начин,но наистина бях притеснена как ще стане отбиването....а то ето че търпение му е майката,стана неусетно.от тогава никога не я насилвам да избързва с каквото и да било. Peace

# 7
  • Мнения: 160
При мен отбиването беше кошмарно. Иска си детето и това е. Беше на 2 години, ходеше повече от 6 месеца на ясла и щом отидех да го взела ми вдигаше блузата и не можех да го накарам да спре. В крайна сметка се намазах с горчица и започнах да му говоря, че е голям и бла бла...и така го отбих. После пих таблетки за спиране на кърмата. От българските ми прилошаваше, затова пих някакви вносни само 2 таблетки и така спрях кърмата.

# 8
  • Мнения: 16
Благодаря ви момичета за споделения опит...аз пуснах темата и чак сега влизам, просто времето ми все недостига Simple Smile... А за бебенце, както аз го натичам, а то всашност е малко мом4енце - след 10 дни прави 1,5г.... Та, по захранването всичко си мина ок, няма проблем той си яде всичко, но през нощта ми се буди и си иска, ей така като за успокоение...определено нямам много кърма и не е това проблема, а просто , че времето минава, а ние сме си със стария навик-сукане преди сън....Опитах да го спра, но имаше страхотен протест и реших да не го насилвам...чета ви и се успокоявам с това че не сам единствена , която кърми , макар и малко след годината...

# 9
  • Мнения: 1 691
Ооо, не си единствена  Laughing Много сме!
И при нас отбиването не върви (то и аз не напирам много), но не съм стигнала още до момента да се мажа с горчиво. Времето ще покаже как ще приключим.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Опа и аз тук, че точно търся информация по въпроса.

Моето дете е на смесено хранене от самото начало. На всяко хранене се дохранвахме с АМ. Тогава ме уверяваха, че ще се отбие само много бързо, понеже бибата била по-лесна. Та слагах постоянно на гърда, за да стимулирам кърменето. Хълца- на гърда, спи му се- на гърда, плаче - на гърда. НИКОГА не отказва да суче, признаци за отбиване никакви.  Ако може постоянно да си виси на тая гърда май ще е най-щастлив. На мен обаче тази ситуация вече хич не ми харесва. Confused

Вече е в 8 месец и е почти изцяло на АМ, кашички и пюрета, ОБАЧЕ дойде ли време за спане, независимо денем или нощем се залепя за гърдата и не пуска. И си суче каквото има, тогава заспива. Кърмата хич не ми намялява от цялото това сучене и започвам да се чудя ще се отбие ли някога изобщо #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт