вечерен/нощен сън

  • 3 222
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Имате ли подобна ситуация?

Спят си цял ден и след банята и храненето в 7 часа, се започват едни танци докъм 11. Неутешими са и двамата. Не мисля, че е колики,не са гладни, чистички са...Единствено носене на ръце помага, но не искам да ги свиквам. При това при носенето не се успиват, просто оглеждат обстановката...

Защо не спят? Как да ги успокоявам?

# 1
  • Мнения: 2 950
Колко са големи децата?

# 2
  • Мнения: 4 298
Буди ги по време на дневния сън и особено, ако имат навика да заспиват около 17-18 часа. Много е неприятно да будиш дете, блажено заспало, обаче така си спестяваш обикалянето и правенето на маймуна по нощите.

# 3
  • Мнения: 7 803
къпи ги към 17 4аса примерно и ги паркирай към 19 4аса в леглата

# 4
  • Мнения: 38
Колко са големи децата?

На почти 2 месеца са...

# 5
  • Мнения: 38
Буди ги по време на дневния сън и особено, ако имат навика да заспиват около 17-18 часа. Много е неприятно да будиш дете, блажено заспало, обаче така си спестяваш обикалянето и правенето на маймуна по нощите.

А как ги будиш? При нас смяната на памперс помага, иначе те просто си дремят. Нямам идея как да ги държа будни, толкова са малки. Те си бодърстват по около час между кърменията. Синът ми понякога изобщо не заспива, но така мрънка преди следващото кърмене. Вижда се, че е много изморен.

# 6
  • Мнения: 770
Още са много мънички, гледай през деня да будуват повечко. Лека-полека ще си изградят някакъв режим  Simple Smile

# 7
  • Враца
  • Мнения: 166
Цитат
Имате ли подобна ситуация?

Спят си цял ден и след банята и храненето в 7 часа, се започват едни танци докъм 11. Неутешими са и двамата. Не мисля, че е колики,не са гладни, чистички са...Единствено носене на ръце помага, но не искам да ги свиквам. При това при носенето не се успиват, просто оглеждат обстановката...

Защо не спят? Как да ги успокоявам?

Това все едно аз съм го писала. Моите са абсолютно същите. Вчера Сия изкара от 7 вечерта, когато ги къпем и ги храним, минахме през още едно хранене в 12 ноща и чак към 3 май заспа, защото на мен вече ми омръзна да бутам залъгалката в устата, разсърдих и се  #2gunfire и се обърнах се на другата страна (тя спи на шезлонга до мен на леглото). Освен това ако вечер не пусна сешоара не заспиват, а след като са заспали и го изгася пак се будят - сметките ни за ток са километрични вече. Сега мисля една люлка да взема, пък дано почнат да спят. Иначе през деня проблеми няма, но през ноща ми разказват играта.

# 8
  • Мнения: 183
Все пак може и да са колики. Не е задължително да се дерат от рев ако ги имат. Моите много кротко си понасяха коликите, гърчеха си се тихичко и леееекинко проплакваха. Твоите бебета са много малки и не се притеснявай да ги гушкаш когато има нужда. Към 6-7 мес. може вече да си правиш оглушки. Тогава започва театрото и целенасоченото реване. Hug

# 9
  • Мнения: 3 376
А мойте почти не спят през деня... Тамън задреме единият, и другият се събуди и се почва програмата с танците  Laughing Все се шегуваме вкъщи, че ще им направя по една попарка с вино, та да видим и ние малко свободно време  Laughing

# 10
  • Мнения: 450
Защо не вярваш, че са колики? Нормално е за тази възраст и то вечерно време!
Наистина помага само разнасяне на ръце, а даваш ли им Саб /капки против колики/ и чайчета?
И не ги буди през деня, много са малки, за да го правиш, те си знаят кога имат нужда от сън! Бебетата си създават сами режим след 4 месец.
Търпение и здрави нерви  Hug

# 11
  • Мнения: 38
Може и да си права. Аз чета тук за симптомите и не намирам ниюо. Просто и двамата плачат по определено време. Усещат ме като се приближавам, още от коридора и застиват, особено дъщеря ми. Като не се появя, пак се почва рев. Като ги вдигна са спокойни, но супер активни. Блъскат си главичките насам натам (не че не поддържам) и стават пак неспокойни. Само разходки на ръце, при това изправени, все едно че нещо им показваш, ги успокояват...  newsm78

# 12
  • Мнения: 4 298
Прави са момичетата, много са ти малки децата за какъвто и да е режим. При нас единият будуваше и ревеше през целия ден от колики, не заспиваше и за десет минути.
Опитай да изместите банята по-късно. Ние така правихме. Доста е натоварващо, но ги къпехме преди последното хранене в 22,30. Така се уморяваха и заспиваха по-лесно. Слава Богу, безсънни нощи от колики не сме имали, след изтощителните дни.
Наистина може да са колики, дъщеря ми искаше само така да е гушната и да й се топли коремчето. Другите хватки, не й действаха.

# 13
  • Мнения: 173
При нас едната беше сравнително спокойна и нямаше много колики,но другата си имаше и за двете.Много я мъчеха и основно вечер....имаше доста рев,събуждаше се от болката и пак плачеше.Малки са и дори и да се опиташ да ги събуждаш,не знам дали ще успееш.Ние ги къпехме към 20.00ч и в леглата,вземах на ръце, когато вече беше много наложително..... и много бях оплювана за това от бабите,но те са при мен за малко а после...да му мисля,ако ги бях слушала трябваше и сега да се приспиваме на ръце...не че не захитряха и не плачат като ме видят да излизам от стаята,но сега ги мъчат зъбките и положението е идентично с коликите Crazy

При теб ако са колики,скоро ще минат...казват че са приблизително до около 3-4 месец Peace

# 14
  • Мнения: 623
При нас положението беше същото.
Много вероятно е да са слаби колики.Ние нищо не сме предприемали,гушкане на ръце и това е.Ще трябва да се издържи периода.
Наистина,както са ти писали,режима те си го създават,още е рано.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт