Въпрос относно гаранция на фурна

  • 1 827
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 300
Днес забелязах, че ми е пукнато стъклото на фурната. Марката е АЕГ. Чудя се дали това се покрива от гаранцията. Някой имал ли е подобен проблем?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Прочети в гаранционната си карта. Там са упоменати условията, при която тя важи.

# 2
  • Мнения: 5 393
В гаранционната карта трябва да пише какво точно покрива гаранцията. Дано да включва и стъклото, но малко се съмнявам.

# 3
  • Мнения: 4 300
Ами не пише нищо конкретно. Не покривала козметични дефекти, които не пречат на работата на уреда. Не покрива дефекти по допълнителни аксесоари. Но все пак стъклото си е част от фурната, аз под аксесоари разбирам скари, странични скари и прочие. Изобщо гаранцията е унифицирана за всички уреди на марката, сравних я, и не пише нищо конкретно Thinking .  Ще им звъня след малко.

# 4
  • Мнения: 6 301
На едни познати стъклото се пръсна по време на печене, пак АЕГ и не им покриха гаранцията, защото обвиниха тях.

# 5
  • Мнения: 4 300
Мда, така ми казаха и от сервиза току що. Меко казано съм ядосана.

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Стъклото на фурната се води козметичен дефект, явно не пречи на експлоатацията на фурната  ooooh! И моята фурна е изцяло стъклена отвътре, ако ми се пукне стъклото не ми се мисли  Sick

# 7
  • Мнения: 4 300
И моята е такава.
212 кинта за стъклото и 45 за монтаж  Sick

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
фурната не може ли да работи без това стъкло?
В смисъл - това двойно стъкло ли е?

# 9
  • Мнения: 4 300
Тройно е стъклото. Нямам представа дали може, всъщност пукнатината е малка и не е критично. В момента пека в нея. Предполагам, че ще е проблем за пиролизата.
Ще го сменя така или иначе, макар че според мен е редно това да се покрива от гаранцията, ама нейсе. На всичкото отгоре тези от сервиза искат първо да отида, да им оставя капаро за стъклото и чак след това щели да го поръчат и да дойдат да ми го сменят.

# 10
  • Мнения: 2 259
Знаят си какво продават и къде е слабото място.
Веднага имат и готови цени .
И аз побеснях като прочетох.

# 11
  • Мнения: 4 300
Сега ми се обадиха от още един сервиз ( с който ме свързаха от магазина, от който купихме фурната- Техномаркет). Те ми казаха цена за стъклото 40 лв Shocked Направо съм в шах. Възможна ли е такава разлика?

# 12
  • Мнения: 2 259
Може.
Мошеници.
Ако мине номера #Cussing out

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Сега ми се обадиха от още един сервиз ( с който ме свързаха от магазина, от който купихме фурната- Техномаркет). Те ми казаха цена за стъклото 40 лв Shocked Направо съм в шах. Възможна ли е такава разлика?
Ако не е оригинално AEG, защо не. Пита ли подробности? 

# 14
  • Мнения: 4 300
Kак да позная кое е оригинално и кое не  Rolling Eyes    И двата серзиза са оторизирани, и на двете места издиктувах фабричния номер на уреда. Определено клоня към 40-те лева.

Общи условия

Активация на акаунт