На шамара с шамар ли отвръщате ? Или с два ??

  • 3 207
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
На шамара с шамар ли отвръщате ? Любезни ли сте към тези, които ви засягат по някакъв начин, или се сдържате и чакате момент за ответен удар?  Twisted Evil
 А може би равнодушно ги подминавате ? Sunglasses

# 1
  • Мнения: 400
Не се сдържам,реагирам веднага-на шамара отвръщам с няколко.

# 2
  • Мнения: 4 509
Аз първа бия шамарите.  Mr. Green
Сериозно: гледам да съм любезна дори и с простаците, но мога да загубя това си качество, ако ответната грубост е прекомерна.

# 3
  • Мнения: 984
Някои особено нагли простащини не мога да подмина. И отвръщам. Реципрочно. Никога не започвам първа. Со кротце, со благо, но и со кютек. Tired

# 4
Сами си удрят шамарите  Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 6 360
е, в библията е предвиден и трети вариант за ответна реакция...

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Способна съм да чакам цял живот, но ще чакам удобен момент.
А това, което го пише в библията да обърна и другата буза - не, мерси, връщам удара, може и не веднага.

# 7
  • Мнения: 606
Има хора, които ако те шамаросат (в пряк или преносен смисъл), най-добре да благодариш, че само с това си се оттървал.

# 8
  • Мнения: 38
Зависи колко съм засегната. Но не обичам да се оставям. Когато ми кипне отвръщам и то яко.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
С  box

# 10
  • Мнения: 2 448
И съм подминавала, и съм отвръщала на момента, и съм чакала. Зависи от случая.
Но по принцип трудно се чувствам засегната, много малко хора могат да ме засегнат. Трябва първо да ми пука за тяхното отношение към мен, че да се обидя по някакъв начин.
На непознати съм отвръщала на грубостта им основно, ако е било по повод детето ми, иначе рядко.
И библейския вариант съм практикувала в някои случаи , когато хора, които обичам са ме наранили и оскърбили. За останалите няма шанс да се смиря толкоз.

# 11
  • Мнения: 984
Пасинет, много хубаво си го написала!
И библейския вариант съм практикувала в някои случаи , когато хора, които обичам са ме наранили и оскърбили. За останалите няма шанс да се смиря толкоз.

# 12
  • Мнения: 1 484
Не с  два  а  с  три  бих  отвърнала.

# 13
  • Мнения: X
Не мога да дам еднозначен отговор. Човек не е напълно предсказуем дори за самия себе си. Не обичам да трупам прикрита агресия, рано или късно избива на повърхността и оставя много извадени очи и избити зъби, ако ще и да си тръгнал с намерението да изпишеш нечии вежди.

# 14
  • Мнения: 4 892
Определено не си подлагам и другата буза. Понякога и в буквалния смисъл на думата съм отвръщала с шамар.
Не изкачквам нищо, ако не реагирам на момента, после ми минава, т.е. не дебна в засада, не съм такава гад, но си имам едно на ум за човека.

Общи условия

Активация на акаунт