понижена температура?

  • 3 033
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте мами,
Днес ми се случи нещо необичайно, което много ме притесни. В 11 часа сутринта детето каза, че много му се спи - мерих температурата, тъй като последната седмица нещо имаше хрема и я болеше гърло - 35, 5! Мерих още два пъти - същото. Със същия термометър измерих и моята - нормална. Значи термометърът е ок. В понеделник със сигурност ще отидем на педиатър, но искам да попитам, случвало ли ви се е? Shocked Освен това детето сподели, че вижда малки черни точки...Доста съм притеснена

# 1
  • Мнения: 1 484
Може  да  му причернява  ,защо  се  не  обадиш  на докторката  да  ти  даде  съвет.Тука  само  ще  гадаем.Окапи  го с  топла  водица  или  му  накисни  крачетата  да  го  сгрееш  .

# 2
  • Мнения: 91
Не искам да те притеснявам но скоро племенника ми имаше такава температура а на следващия ден вдигна висока след прегледа се оказа че е с пневмония и лекарката която го прегледа каза че това е характерно за пневмонията Искренно се надявам при вас да не е така но те съветвам да направите снимка защото понякога пневмонията не се чува на слушалка

# 3
  • Мнения: 4 564
аз не бих чакала до утре при децата мн.бързо се развиват нещата
под 35 е състояние на хипотермия и не трябва да се допуска
случи ми се веднъж малкия като беше малко  бебе , но от бързо свалена висока температура се получи от предозирано лекарството
помня че правихме всичко възможно да го загреем -крайниците топлих пелени на радиатора, дори сложихме бутилка топла вода под завивките му

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала такъв проблем-най-добре се консултирай с лекар

# 5
  • Мнения: 175
вечерта "вдигна" до 36. Обадих се на лекарката, разбира се - предположенията са: ниска кръвна захар, нисък хемоглобин, етап от вирусно заболяване.  Естествено, че ще отидем на лекар, но понякога споделеният личен опит е много ценна информация.

# 6
  • Мнения: 1 484
Как  е  детенцето?........

# 7
  • Мнения: 175
Здравейте мами. Днес бяхме на лекар, където установиха, че хемоглобинът е добре, но кръвното е страшно ниско - 50 / 80. Това е вероятната причина и за ниската температура. Предписаха ни повече вода и храна.

# 8
  • Мнения: 1 484
Радвам  се ,че  се  оправяте.......

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Здравейте мами. Днес бяхме на лекар, където установиха, че хемоглобинът е добре, но кръвното е страшно ниско - 50 / 80. Това е вероятната причина и за ниската температура. Предписаха ни повече вода и храна.

Повече храна и вода не е решение на проблема с ниското кръвно.
Пие се айрян със сол, сладки течности, месо.
Следи се кръвното и ако не се оправи се търсят причините.

# 10
  • Мнения: 478
Djanni
на каква възраст е детето.
Термометъра нали не е електронен, за мен електронните термометри са за кофата, нямам им доверие..лъгали са ме с близо 2 градуса.
Редно е да е мерена температура и преди боледуване в миналото поне в няколко часови пояса на деня(т.н. температурна крива в здраво състояние), защото темп. много варира в часовете.
В комбинацията с ниско кръвно и прилошаване не звучи добре.

Аз ако бях, бих изследвала още показатели освен хемоглобин.
Бих проверила още: ДКК, РЕТИКУЛОЦИТИ, Морфология еритроцити, желязо, фибриноген и алкална фосфатаза, глюкоза, серумна протеинограма.
Не съм док, тук само си гадаем, но може малко повече да разкажете.
Други оплаквания споделя ли детето като..тръпнене на небце, изтръпвания в ръце..крака..глава, забавяне в движение..изпускане предмет...трептене око. Когато спадне темп. втриса ли я?..главоболие
приема ли лекарства.
Нещо за предшестващо заболяване има ли да се разкаже.
Нещо промяна в цвят на пръсти.

# 11
  • Мнения: 175
Здравей N
На 5 и половина сме. Няма нито един от описаните симптоми. Тригодишна имаше за няколко месеца тик с мигане на очички, но отшумя. Открай време понякога се оплаква, че й се спи и че вижда цветни петна и черни точки. Никога не сме мерили кръвно досега. Температурата меря с живачен, който 100% е верен, защото мерих и моята и показва вярно. Нормалната й температура е 36, 3, но сега ще направя такава температурна крива, за каквато говориш
При раждането имаше шум на сърцето, но преглед в трета градска показа, че сърцето е добре. Това, което ми прави впечатление е, че от малка много лесно й стават синини като се удари. Лекарката казва, че просто има слаби съдове.
Лекарства - беше пила само хомеопатичното хомеожен, което съдържа беладона и бромиум.
Има вероятност да е наследствена индивидуална особеност, защото в рода ни има много хора с ниско кръвно, включително аз.
Ще се радвам, ако и други мами споделят опит с подобен проблем. По принцип той трудно се идентифицира, защото едва ли някое джипи ще се сети да мери кръвно. Ниската температура също съвсем случайно открих, защото когато й е студено челцето не меря.   
N - правихме изследване на еритроцити - нормални, среден обем еритроцити - нормален, средно съдържание на Hb в  Er- нормално, средна концентрация на  Hb в Er - 343 при нормална стойност 260 - 340. Леко ниски левкоцити - 4,7, нормални лимфоциит, гранулоцити, хематокрит, брой тромбоцити.
Ще се радвам на всяко мнение и съвет, защото никак не ми харесва перспективата детето ми да припада по улиците.    Sad

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 23:26 от Djanni

# 12
  • Мнения: 478
Djanni
РЕТИКУЛОЦИТИ са младите костномозъчни клетки,
 Морфология еритроцити - показател за някои анемии..например нормалните стойности са "нормохромия..нормоцитоза"..каквото и да означават те
, желязо - има отношение за анемии и когато е понижено и когато е повишено
, фибриноген - май нещо за кръвосъсирване бе,
и алкална фосфатаза е свързано с чернодробна функция и др..,
 глюкоза - както по-горе някои предположи да не е с ниска захар
, серумна протеинограма е за имунни белтъци.
Аз лично за себе си много държа на ретикулоцитите, защото все още никой не ми обяснява защо мойте такива са понижени или на периоди се понижават(което трябва да насочва към анемия или онко, но не е голяма прогресия вече 1 година). също много държа на желязото като показател и на алкалната фосфатаза.
допитайте се до повече специалисти, пг-тата най-малко разбират..да не кажа че повече затриват

Общи условия

Активация на акаунт