операция при луксация на тазобедрената става

  • 1 482
  • 3
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е на 1г. и 2 месеца  и има вродена двустранна луксация на тазобедрените стави, която за съжалиние беше открита преди няколко дни. Предстои й операция в института в Горна баня. Ако някой е имал същият проблем, нека да сподели дали има някакъв начин да се избегне операцията или да ме насочи към ортопед- специалист.
 Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 17 546
Не съм имала подобен проблем, но съм чувала, че се прави някаква конструкция с каиши и децата седят определено време вързани в тях. И то от няколко жени съм чувала, че децата им са се оправили така, докато са били малки, без операция.  Дано се отзове някой, който може да разкаже за тези каиши.  Peace

# 2
  • Мнения: 661
От кога детенцето има тази диагноза и лекувано ли е с консервативни методи ?

# 3
  • Мнения: 299
Здравейте,мариелкак!

В подфорум Деца с увреждания има тема за децата с еквиноварус(http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269257.195).При нас пише и д-р Мирослав Живков- ортопед от Варна и лекуващ лекар на доста дечица,едно от които е и моето.Можете да го попитате в темата или да ви дам негови координати на лични.Бихте могли да се чуете и сами да си прецените дали ще си направите консултация при него или не.Това е,което мога да ви кажа.Но наистина смятам,че добре постъпвате щом търсите още едно мнение по вашия проблем.Част от отзивите за Горна баня не са особено добри.

Общи условия

Активация на акаунт