Спешно моля за съвет

  • 1 099
  • 8
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Моляви мами да ми помогнете -нямам време да търся в нета .Сина ми е на 4г.и от вчера е с много силен запек направо детето се мъчи и усещам как го боли и неможе да се изака пробвах с дуфалак(май така се казваше) но никакъв резултат ,пробвах с тармометър намазан с мас но пак нищо .Като бръкна с тармометъра усещам даже Акото имам чуството че е огромна буца ,направо плаче и сама казва че го боли дупето
Мисля си за нещо което да може да разтвори и да умекото изпражненито незнам клизмата ще помогнели -на нея се надявам.Дайте съвет моля ви

# 1
  • Мнения: 1 685
Преди време , нашият педиатър ни предписа лактулоза.малкият, беше с много силен запек.  Помогна му само това Peace

# 2
  • Мнения: 102
Ние се борим със запек от 6 месеца ,при нас вече е на психологическа основа
Дуфалака ще помогне но той действа чак след два до три дни
Може да вземеш сироп Лактулоза  тя действа по бързо и омекотява изпражненията
Може да дадеш течен парафин сутрин на гладно
Едно киви на гладно сутрин действа безотказно
Но за да не се мъчи детенце по добре му направи клизма
Със спринцовка от 20 мл с топла сапунена вода или физ серум
ако не се изходи след клизмата може след около час да направиш нова
Но по принцип действа когато е за първи път
И ако продължава запека се консултирай с доктор
Може да вземеш и свещичка от аптеката но по принцип са за по големи деца и боли корем от тях

# 3
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
много ви благодаря за бързия отговор -аз пратих мъжа ми да обикаля по аптеките и сега ми звъна да каже че е купил помпа за клизма и някакви свещички но те били за деца от 6 г.ако клизмата не помогне ще пробвам свещичките .Сина ми от умора и от напани сега заспа

# 4
  • Мнения: 554
Също размит мед в топла вода на гладно.
Аз купих от чужбина Млечна захар, много ми я похвалиха и на моето дете подейства.
Също й давам Гастрокинд, то е хомеопатично, има го по аптеките

# 5
  • Мнения: 317
Нашата рецепта на успеха: веднъж яде с голям апетит боб с кисело зеле Grinning, което отпуши светкавично, и след това всеки ден червено цвекло (давам настъргана ябълка със сок от червено цвекло). Оттогава нещата се регулираха, а преди това просто се бяхме отчаяли: нито Дуфалак, нито круши, нито сини сливи, овесени ядки и какво ли още не не помагаше. Прочетох някъде, че червено цвекло се препоръчва при хроничен запек и рецептата излезе успешна. Успех  Peace

# 6
Свещички Бизакодил, за деца до 6 годинки. ако до 4ас няма ефект, слагаш още една! Не се притеснявай, късмет!i

# 7
  • Варна
  • Мнения: 957
Да споделя и моя опит: 2-3 лъжички кафява (тръстикова) захар в 100мл топла вода. Прочетох го в старото издание на д-р Спок. Изненадах се от бързото действие (при малки и големи)!

# 8
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
много благодаря на всички ви за бързия отговор и добрите съвети ,направих му клизна и даде резолтат чак след час но съм доволна много му олекна .Мисля да изтрия обявата вече

Общи условия

Активация на акаунт