Алкохол и ранна бременност?

  • 22 902
  • 35
  •   1
Отговори
Момичета много съм притеснена.
Моля да не ме упреквате,а да ми дадете някаква информация.
Има ли момичета,които са изпили солидно количество алкохол и след това са разбрали,че са бременни?
Имам отрицателни тестове но цикълът го няма.
Емоциите ми дойдоха в повече,снощи бяхме с приятели,една чаша вино,втора чаша вино,после една водка,две водки,три водки....
Днес прокървих еднократно и сега няма и след от кръв.
Не знам какво да мисля....много,много съм уплашена ,че може въпреки тестовете да съм бременна и да съм натровила бебечето с алкохола,който изпих.

Моля ви дайте мнения Sick Cry Tired

# 1
  • Мнения: 914
Убедена съм, че има хиляди такива жени. В най-ранна бременност - първите 1-2 седмици, доколкото съм чела, вредните вещества и т.н. или не влияят изобщо, или предизвикват аборт. Алкохолът не съм чула да води до аборт обаче. Споко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 248
Не се тревожи за сега от 1 път едва ли ще му навредиш толкова в такава ранна бременност... но ако теста все пак се окаже положителен внимавай за в бъдеще с алкохола, пък и дори само да плануваш бебче...  Peace

# 3
  • Мнения: 3 695
случва се на почти всяка жена преди да разбере, че е бременна, я да пие алкохол, я да пуши или да пие хапчета  Peace

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Не е фатално, стига да не си изпиа огромни количества.
Но ако установиш бременност, спираш пиенето съвсем, нали? Успех!

# 5
  • Мнения: 2 603
Доколкото знам и аз мисля, че няма как да му навредиш в първите седмици.  Wink Късмет и от мен!

# 6
не мисля, че проблема е сериозен. въпросът е от тук насетне по колко алкохол щесе пие. Naughty

# 7
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Не се тревожи за сега от 1 път едва ли ще му навредиш толкова в такава ранна бременност... но ако теста все пак се окаже положителен внимавай за в бъдеще с алкохола, пък и дори само да плануваш бебче...  Peace
Peace

# 8
  • Мнения: 3 641
Не мисля ,че има някаква опастност. Не бива да си създаваш излишни тревоги Hug

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 14:42 от *Jeny*

# 9
  • Русе
  • Мнения: 86
Аз разбрах, че съм бременна веднага след като се върнах от море. Бях загубила надежда, че ще забременея и си казах какво пък толкова. То не е за хвалене работа ама съм изпила много повече алкохол, от това което ти описваш и не се е отразило на бебка. Важното е да не употребяваш алкохос, след като видиш двете чертички.

# 10
  • Мнения: 629
Ами според мен при ранна непланувана бременност не са писи алкохол само тези, които по принцип не вкусват Simple Smile Не се притеснявай.Случва се при повечето хора, но от един път едва ли ще му навредиш.А за по-нататък няма какво да ти казвам Simple Smile Естествено, че ако си бременна няма да пиеш. И хайде пиши резултата после Simple Smile

# 11
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Споко бе жена! Няма страшно!
Само не прекалявай за вбъдеще!  Hug

Леко бременеене!

# 12
  • Мнения: 2 270
не се вманиачавай Peace
важното е при доказана бременност какъв начин на живот ще водиш

# 13
  • Мнения: 9 973
не мисля,че е проблем,но попитай лекар

# 14
  • Мнения: 3 550
Аз навремето след 100 гр. ракия и чаша вино разбрах, че съм бременна. Стана ми много лошо, догади ми се страшно, повръщах. Първо реших, че съм настинала и пих чай с парацетамол. Чак на сутринта ми светна каква може да е тая "настинка". Скоро ще стане на 4 г.  Grinning
Тогава лекарката ме успокои, че в ранна бременност не вреди. Но кървенето винаги е тревожно. По-добре иди на преглед, за да се успокоиш. Едва ли е от алкохола, обаче.

Общи условия

Активация на акаунт