ИМАМ НУЖДА ОТ СЪВЕТ относно забременяването след 40год

  • 1 938
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Имам нужда от съвет Има много жени на по 40год и отгоре които иска деца но ги е страх да родят данеби на детето да му има нещо дали ще могат да го износят и подобни неща Моя приятелка е една от тях и при посещение при една известна на форумите лекарка беше и казано от нея че първо трудно ще  забременее или ако случаи но забременее няма да износи плода или ще му има нещо затова моля ако някои има субективно мнение по въпроса нека пише ще се радвам

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Приятелката ти има ли някакъв доказан проблем или е здрав, прав човек на 40год?Защото ако е здрава, няма абсолютно никакъв проблем да забременее - просто ще бъде следена по изкъсо по времето й за евентуални усложнения и болести.Аз не виждам пречка да действа  Peace
П.п а коя е тази лекарка? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 12
там е проблема че няма никакви проблеми здрава хубава просто всеки и говори глупости и тя се калебае

# 3
  • Мнения: 12
МАЗНЕИКОВА е лекаря

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Моето мнение е да си потърси свестен лекар и да действат.Има една тема за мами, бебеправещи над 35г - погледни я.

# 5
  • Мнения: 12
ще я погледна непременно

# 6
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз също мисля, че ако приятелката ти е здрав и пълноценен човек няма причини да не износи едно нормално и здраво бебе... Просто е необходимо по време на бременността да посещава по-често гинеколога си и да направи някои допълнителни изследвания, които са задължителни за жени над 35 години... Аз лично имам познати, които са родили на 40 години прекрасни бебчета, така че спокойно.

# 7
  • Мнения: 123
Не мисля, че подобни констатации са основателни само заради възрастта. Наскор четох за 52-годишна жена, която забременяла инвитро, де, но в крайна сметка износила и родила здрави близнаци Peace /май, беше и българка/

# 8
  • Мнения: 7 263
На 41 навършени години съм. Чакам дете в момента - наблюдават ме двама лекари, на които имам невероятно доверие. Правя всички препоръчани изследвания, за да взема мерките необходими за правилното протичане на бременността ми и раждането естествено на здраво бебе.
В нито един момент никой лекар, не ми е споменал нещо повече за годините ми освен необходимите допълнителни изследвания и естествено допълнителното внимание, за да се следи бременността ми.
Приятелката ти - да намери добър специалист и да не слуша врели некипели, ако наистина няма доказан медицински проблем.

За огромно съжаление част от лекарите понякога не си дават сметка, в какво се превръщат с течение на годините и с натрупването на славата си и жалко тогава за това, че са добри специалисти \ ако все още са\ след като забравят, че са хора и че са произнасяли Хипократовата клетва.

# 9
  • Мнения: 2 603
Според мен при взимането на такова решение е добре да се потърсят няколко лекарски мнения. На мен ми се е случвало доста често лекари да ми говорят глупости и само излишно да ме стряскат. Дано да стане така както иска приятелката ти.

# 10
не съм съгласна с това мнение. ако твоята приятелка е здрава и нямат сериозни репрудоктивни проблеми може да забременее и да си роди здраво бебе. само по време на бремеността ще се следи по внимателно и това. препоръчвам да смени докторката след като се подхожда по този непрофесионален начин. ако детето е желано съм убедена, че няма да има сериозни проблеми. успех и късмет за твоята приятелка. Hug

# 11
  • Мнения: 718
Точно в стила на Мазнейкова е това  ooooh!, просто не знам тя врачка ли е да знае всеки дали ще забременее и ако забременее "случайно" дали ще износи плода, как изобщо можеш да кажеш нещо такова на някого  Shocked? Това си е направо шокиращо!
Lennyh поздравления, че си попаднала на добри лекари, съвсем не е лесно да намериш такива. А като говорим за Хипократ той е казал "Преди всичко не вреди" - това трябва да е повод за размисъл за много лекари.

# 12
  • Мнения: 12
благодаря на всички просто незнаете колко много помогнахте

# 13
  • Мнения: 510
Моята баба е родила бащами доста над 40 тогава е нямало такива Аг светила и толкова изследвания въприки това той се е родил жив здрав и доста умен -според мен.А тя е доживяла да види внуци.

# 14
  • Мнения: 2 110
bibi1 , браво на твоята приятелка, щом на тази възраст е решила такова нещо. Но, се учудвам на реакцията на тази лекарка която и е казала подобни неща. Да, може да е малко по-трудна ...какво от това. За съжаление немога да ти препоръчам специалист, но мисля, че ако бременноста се следи и се направят изследваня всичко ще е наред. Желая много успех на твоята приятелко и скоро да ни се похвалиш с бебчо.

Общи условия

Активация на акаунт