Пак въпрос- за изцеждане

  • 387
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Все по- успешно се кърмим с бубата.Понякога и стига само от едната гърда, но в повечето случай след като изцеди тотално едната се дохранва и от другата.Та въпроса ми е трябва ли да доизцеждам млякото което е останало във втората?Аз го оставям ,та та се събере повече за следващото хранене.

# 1
  • Мнения: 5 228
Изцеждането стимулира лактацията, така че ако искаш да имаш повече кърма, добре е да се изцеждаш (и втората). Количеството на кърмата обаче се образува на принципа на търсенето и предлагането, така че колкото повече изцеждаш, толкова повече кърма ще имаш, но тя ще е повече, отколкото бубата може да изпапа. Аз през първия месец се изцеждах след всяко кърмене, но след като ми се регулира кърмата, спрях. Така че аз бих те посъветвала същото - за сега изцеждай, пък като нещата се регулират, няма смисъл да се занимаваш с това досадно занимание (освен ако не искаш да замразяваш).

# 2
  • Мнения: 3 161
Не, не изцеждаш, но следващия път задължително почваш с втората. Особено ако бебето яде на  малки интервали, би било безсмилено да изпразваш гърда, която след час може и да ти потрябва. Аз се изцеждах само сутрин, и то за да имам за вечерта, когато не стигаше в началото, иначе не. Иначе ако искаш да правиш запаси във фризера - може и да се цедиш.
Браво, че се справяте!

# 3
  • Мнения: 4 242
Не доизцеждай, но следващия път започвай с последната гърда.

# 4
  • Мнения: 2 531
Благодаря, така и правя ,редувам за първа лава и дясна.Може би защото имам операция на едната/Прерязани са 1/3 от  каналите/  , та там има по- малко мляко.Има ли шанс да се изравни или ще си е по-малко?

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако каналите са прерязани,млякото в тази гърда ще си остане по-малко,но това изобщо не трябва да те притеснява - нали кърмиш и от двете гърди,а е напълно възможно да изхраниш изцяло едно бебе дори само с една гърда.Vedrra не се е мяркала скоро,но тя все още си кърми (и бяха само на кърма първите 6 месеца) вече 10-месечните близначки,а на бебе логично се пада само по една гърда WinkТака че давай смело и не се притеснявай - кърмиш ли правилно и често,мляко ще има съвсем достатъчно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт