Мамино момиченце!!!

  • 5 287
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
искам да чуя  вашето мнение по следният въпрос: Съпругата ми жена на 31г. е страшно подвластна на родителите си и сестра си! Прави всичко възможно за да им угоди-заема им вещи, колата си и т.н. Хората я ползват за каквото се сетят! Тя става всяка сутрин за да може да закара майка си на работа, като по този начин кара и детето по-рано на занималня? Всяка сутрин става с идеята за тях!
Дайте съвет има ли още такива мамини и татини момиченца, за които

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мамините  дечица за мен са по-инак т.е. не се грижат за родителите си а обратното мама и тати ги хрантутат/"помагат" дакато могат .....   Wink

Не виждам нищо лошо в това което прави жена ти  Rolling Eyes Просто съчетава нещата  Peace

.....е разбира се ако всичко тове не е в ущърб на семейството де  Rolling Eyes



# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Е това не е мамино детенце...Ако тя не иска да го прави значи незнае как да откаже а ако го прави без да се оплаква значи и доставя удоволствие ....Явно тя няма проблем да го прави, защо за теб е проблем????

# 3
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Проблем е! Ако го правеше той, всички щяхте да му скочите, че ощетява семейството си, не мисли достатъчно за собственото си семейство.
Говори със съпругата си, опитай се да обясниш, че се чувстваш пренебрегнат от вниманието, което проявява към близките си. Хубаво е, че е грижовна, но не трябва да е за сметка на семейството ви. Намерете компромис! Peace

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Проблем е! Ако го правеше той, всички щяхте да му скочите, че ощетява семейството си, не мисли достатъчно за собственото си семейство.

Точно това си помислих и аз.

# 5
  • София
  • Мнения: 619
Ами и аз мисля,че прекалената всеотдайност не е в голяма полза на вече нейното от скоро създадено сем.Моята майка се опитва адски да ме" юрка ",но някакси не с еполучва вече,гледам повече да се отдавам на моето сем.,а и най вече да отделям време за себе си.Ако тръгна да угаждам на всеки-за мен какво ще остане!Всеки да се оправя в живота.Разбира се ако има проблеми и някой се нуждае от помощ от родата ,а дори и приятел съм първа там.Но за всекидневието...ами ще си хване такси или транспорта и ще си ходи на работа.Когато живеехме  при свекъра и свекървата,мъжа ми се чувстваше някак длъжен всяка сутрин да го кара на работа свекър ми,ама защото му беше на път зюа неговата работа.Да обаче ако се закъснееше с 10-15мин. и не бяхме готови да тръгнеме,свекъра правеше 100 физиономии и скандали(той е много точен в раб. време служител).Е направих скандал една сутрин,че не мога да се съобразявам с всеки,а с мен никой и до там.Почна да си хваща 30мин. по-рано влака (живеехме в Костинброд) и да си ходи на време на работа,а и ние също-не отивахме 30мин. по-рано заради него!
Не съм привържаничка на тезата-гледала съм ви цял живот,сега вие ще ме гледате мен!

# 6
  • Мнения: 221
За мен това е голям проблем.Не може след като сте семейство и имате дете,на първо място за жена ти да си родителите.Всичко е до време,преди тя да има семейство да те са на първо място за нея,но вече при наличието на нейно собствено това е абсурдно.Не може да страдат мъжа и детето заради нейната всеотдайност към роднините.Вие някога говорили ли сте на тази тема,казвал ли й си как се чувстваш и какво мислиш за всичко това?Ако говорите за това ,тя как е реагира?

# 7
  • Мнения: 248
Заедно ли живеете?
Защото, ако живеете заедно и тя сутрин кара майка си на работа, а детето на занималня, какъв е проблемът?

# 8
  • на майната си
  • Мнения: 424
Не бих вдигала и юркала детето си много по-рано от необходимото, но и майка ми не би го допуснала. Някак прекалено всеотдайно ми се вижда. Поговори с нея. За мен е дразнещо обсебването на околните, независимо от коя страна са - не бих го допуснала и не го намирам за нормално. Услуги - да, но ежедневно съобразяване с някой ми идва нанагорно. Майка ми трябва да я надрусам за да се съгласи да я закарам някъде Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 577
Не разбрах дали живеете заедно с нейното семейство. Ситуацията е кофти. Поговори с жена си да обясни на роднините си, че тя има семейство което не може да пренебрегва заради тях. Ако  не може от притеснение да не и се разсърдят нека постепенно да започне да им отказва. Примерно като поискат колата казва съжалявам но няма как ще ходим някъде си. Не мога да те закарам днес на работа защото детето е от по- късно на занималня. И др вариант е пиеш две ракии да ти се развърже езика събираш ги и ми казваш какво мислиш и как стоят нещата. 

Трябва да си помагаме и да сме в услуга на близки и приятели но има и граница.

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 12:24 от **poli**

# 10
  • Мнения: 2 388
Така написано не звучи добре.
Аз също съм мамино момиченце. Майка ми е много важна за мен, защото е единствения близък човек, който имам и винаги, когато мога и помагам.
В обратния вариант намирам за нормално приятелят ми да се отзове ( и той го прави ) при нужда на неговите близки.

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте отново, искам само да доуточня , че става въпрос за 8 годишен брак. Най-голямата ми грешка бе да си купя апартамент до тъста и тъщата /около 300 метра от техният блок/. В началото започнаха да идват с повод и без повод.
Висяха на нонстоп пред болока. Колкото до жена ми тя работи на хубава позиция в чуждестранна фирма.
Уж жените /момичета/ напускат "бащиното огнище" по-бързо, а си имам едно детенце, на което както му свирнат и веднага търчи!
Колкото до сестричката й, тя е по-малка но каквото и каже "моята мома" го изпълнява безприкословно!
Караме се всеки път само и единственно заради тях. Сигурен съм, че ако продължават нещата по този начин ще се разведа заради тях! Показал съм им недвусмисленно, че не ми е приятно това което се случва, но те издебват момента когато ме няма и си продължават!
 

# 12
  • Мнения: 1 862
Ако си търсиш причина за развод.... Да. Това е добра причина..... Не си ли мислил за друго решение на въпроса? Имате апартамент на 300 метра от роднините..... има опция да го смениш на 300 километра - а не да тръгваш с идеята за развод  newsm78

# 13
  • Мнения: 12 648
Леле, бобчо, добре, че не си снаха.

Проблем е! Ако го правеше той, всички щяхте да му скочите, че ощетява семейството си, не мисли достатъчно за собственото си семейство.
Точно това си помислих и аз.

И какъв е проблемът? Че води по-рано детето на занималня - нищо няма да му стане.
Дава си колата - дава ли я , когато на вас ви е необходима.
И какво точно ти е неприятно - че помага на роднините или че ощетява вашето семейство.

А това, че работи в "чуждестранна фирма" какво отношение има към въпроса.

# 14
  • Мнения: 9 990
Жена, с професия, която се опправя очевидно сама, с близки, на които държи и са си гръб взаимно.Мъжът е излишен в картинката, очевидно него не го търсят за нищо.Може и да има причини за това, незнам, ама така ми изплува на мен в главата. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт