много силна хрема със сълзи на малко дете

  • 9 683
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 583
здравейте, детенцето ми е болничко /на 3г/
от вчера има хрема, но след като стана от следобеден сън е особено силна, даже и очичките му сълзят, няма настроение, омърлушено е и е като запушено. кажете какво да направя?!?!?!? вчера го гледа дж-пито и каза че е само хрема, да му промивам само носленцето със стеримар, но сега...
като че цялото личице му е подпухнало...
дайте съвет че не знам утре как ще е

# 1
  • София
  • Мнения: 3 752
Противоалергично даваш ли?Низита-маз за нослето,Макситрол,Еуфорбиум/капки/спрей за хрема от различно естество-хомеопатични,клеева тинктура 5-10 капки в 10мл.вода или физиологичен разтвор/5-6 пъти във всяка ноздра/.Всичко това съм си го преписала тук от фофума,защото може би ще ми трябва за напред.

# 2
  • Мнения: 636
Сълзите вероятно са от това, че хремата често се придружава от лек конюнктивит. Ако няма промяна от тов, което описваш, според мен стеримарът е достатъчен. Слагането на каквито и да било други неща в носа може да алергизира носната лигавица и трябва са става само при доказана нужда. Бързо оздравяване!

# 3
  • София
  • Мнения: 254
Аз съм капала в нослето силна отвара от лайка, т.к. действа противовъзпалително. Но лайката е и алерген, ако искаш се посъветвай първо с педиатъра, ако решиш да пробваш.

# 4
  • Мнения: 1 484
Скоро  казваха  за  нахлуване  на  такъв  грип,силна  хрема  и  сълзене  от  очите.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 136
здравейте, детенцето ми е болничко /на 3г/
от вчера има хрема, но след като стана от следобеден сън е особено силна, даже и очичките му сълзят, няма настроение, омърлушено е и е като запушено. кажете какво да направя?!?!?!? вчера го гледа дж-пито и каза че е само хрема, да му промивам само носленцето със стеримар, но сега...
като че цялото личице му е подпухнало...
дайте съвет че не знам утре как ще е
здравей използвай калиева тинктура илисребърна вода за носле на детенце ще останеш доволна и действа бързо,Има ги в аптеките

# 6
  • Мнения: 556
Скоро  казваха  за  нахлуване  на  такъв  грип,силна  хрема  и  сълзене  от  очите.
И моето дете го лепна. А дали това е тазгодишния грипен щам, който се очаква или е просто поредния вирус и да се гласим за още нов грип?

# 7
  • София
  • Мнения: 175
И моят син е в абсолютно същото положение. Аз също промивам със Стеримар, но започнах да му давам и витамини, и го наливам с чайове. Дано да се размине за 2-3 дена и при вас, и при нас, че е много мъчително за дечицата.

# 8
  • Мнения: 583
още не сме се оправили
пръскамв стеримар, капки не съм му слагала други, мазах му челцето с мас... уж вчера сутринта беше по добре, но след следобедния сън - същата история и даже гласчето му е прегракнало.
поне температура няма.
утре ще го водя на доктор, а като знам в понеделник какво чакане пада.... направо лошо ми става.
преди време съм слагала капки от витамин С в нослето, ще пробвам пак...

# 9
  • Мнения: 556
Съветвам те да му сложиш капки с клеева тинктура - веднага ще прекъсне хремата, а за гърлото му пръскай Хексорал или Биопарокс.

Общи условия

Активация на акаунт