признак за дюстабан ли е това?

  • 1 463
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Ами дъщеря ми е на 1 год и 10 мес.Прави ми впечатление,че когато ходи с обувки,ходи добре.Обаче ако и обуя пантофи,започва да криви походката.Стъпалата и отиват в съвсем различни посоки.Знам че е рано да се говори за дюстабан,по принцип към 3 год се оформя,поне така съм чела.Но се притеснявам нормално ли е да не може да ходи с пантофи.Дали това не е признак на такъв или на друго?Под пантофи имам в предвид такива на които подметката е твърда,но от зад са си меки,нямат твърдо на петичката.Да я водя ли на лекар  newsm78

# 1
  • Мнения: 530
Най-обикновен тест можеш да направиш с мокро краче да сложиш върху суха тъмна повърхност и да видиш отпечатъка.Ако има дъгичка няма от какво да се притесняваш.Ако все пак това много те притеснява заведия на ортопед.Стискам палци всичко да е наред. fingerscrossed

# 2
  • Мнения: 1 763
Моят син е с плоско ходило. Водих го на ортопед, той каза, че стъпалото се оформя до 6-7 години и да не се притеснявам. Такива пантофи, каквито описваш, не съм обувала и не мога да кажа дали има промяна в походката. По принцип е много стабилен и ходи без да се криви.

# 3
  • Мнения: 4 784
Понеже аз съм дюстабан, баща ми и дядо ми също, се опасявам, че и синът ми може да е. Когато беше на 6м. Калоян го водихме на профилактичен преглед при ортопед и при разговора ни го попитах именно за дюстабана. Отговорът ми беше, че трябва да изчакам до към третата година и тогава да потърся консултации със специалисти.
Иначе Коко проходи доста рано и си кривеше краката във всевъзможни посоки. Усетих го, че му е най-лесно като е босичък, за това и за вкъщи използваме вместо пантофки, едни чорапки, които са с кожено стъпало.
Давам ти два линка, на които съм попадала, интересувайки се за дюстабана.

Дюстабан или кога се появява свода на стъпалото?
Тема за детските обувки и молба за съдействие

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
За никакъв дюстабан не може да се говори на 1 г. и 10 м.
КривИ крачетата, защото още глезенчетата му трябва да се придържат от обувка, за да заякнат.
Хубави обувки с твърда петичка и обхващащи глезена и не го мисли повече.

# 5
  • Мнения: 1 820
Благодаря ви момичета!Олекна ми! LaughingМислех че нямам повод за притеснение до вчера когато свекървата и купила някакви пантофи(каквито описах)и твърдо ми заяви че трябвало да може да ходи с тях. NaughtyКак така нямало да може и т.н.да не продължавам че ще трябва да си местя темата в другия под форум.
Та до сега не съм забелязала да има проблем с ходенето.Проходи нормално на година и 2-3 дни.Когато е боса е най-добре,но и с обувки няма проблем.Гери,а до кога обувките трябва да са с петичка отзад?Кога заякват крачетата или е относително? Thinking  bouquet

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ами ти сама ще видиш - когато се почувства по стабилно и няма това клатушкане /и аз не знам как да го нарека, нестабилност/ на крачето. Главно в областат на глезена. Но поне до към 2,5 - 3 г. трябва да са му удобни и стабилни обувчиците, а когато може да похожда и босо.

А тези пантовки може по-принцип да са си неудобни.
Може трудно да ги крепи на крачето.
Що пък да е задължително да са му удобни.

На теб не ти ли се е случвало да са ти неудобни обувките.
Преди 2 години си бях купила едни чехли, еми то беше мъка - едвам вървях.
Така че спокойно.

# 7
  • Мнения: 1 820
 Laughingблагодаря ти.Ако не беше форума,и главно ти -бях си я замъкнала по доктори до две. ooooh!Случвало ми се е често да са ми неудобни обувките,права си.Аз като се замисля тя изобщо не и е оформен крака.Няма кокалче,няма още като хората петичка...ама нали трябвало  ooooh!
Благодаря ти още веднъж   bouquet

# 8
  • Мнения: 27 524
С пантофи синът ми ходи от около година, преди това по същия начин се кривеше, спъваше, падаше даже и се измъчваше. Просто пантофите не са подходящи за малки деца. Ходеше си доскоро с обувки вкъщи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт