Отговори
  • Мнения: 32
Има ли и други "лоши" снахи,които не пускат децата си да ходят при баба и дядо(от страна на таткото)?

Много неприятна ситуация,но край с компромисите.Всяко нещо си има граници.Само едно не мога да разбера.Не им ли  е малко съвестно и да спрат да плюят по мен.Все пак аз съм майка на това дете,лошата снаха  за тях,добрата майка и съпруга за внучето и сина им.От къде на къде ще търпя повече и ще им давам детето си като не искаха мен,дори и него,а сега искат да се вживяват в добрата баба и дядо,въпреки че отношението си към мен не промениха.
Крайна съм,но всеки си има все пак  чувства и достойнство.
 

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 12:21 от Захарно петле

# 1
  • Мнения: 3 091
Само помисли защо трябва да става за сметка на детето? и от твоя, и от тяхна страна.

Детето не е разменна монета или инструмент за манипулиране или въздействие.

# 2
  • Мнения: 13
Да. Аз. Очевидно съм лош син, но не оставям Лили при майка ми. Няма нищо общо с манипулиране или въздействие. Разбираме се чудесно, но отказва да се съобразява с мен и съпругата ми, когато става въпрос за Лили. Не разбирам за каква сметка на детето пише Ламята.

# 3
  • Мнения: 1 367
Това дали детето е разменна монета зависи от много неща.Ако детето ги познава и ги обича,наистина ще трябва да се примириш със собственото си отношение към тях и да не ограничаваш контактите.Да направиш компромис в името на детето.Но ако за него те са просто някакви хора от обкръжението на мама и тати или ако то не е имало достатъчно контакти с тях,за да ги приема като баба и дядо,тогава няма от какво да се притесняваш.Каквото с тях,такова и без тях.Даже понякога е по-добре без тях.Например ако по някаква причина то не ги приема или плаче от тях.

# 4
  • Мнения: 3 091
Да. Аз. Очевидно съм лош син, но не оставям Лили при майка ми. Няма нищо общо с манипулиране или въздействие. Разбираме се чудесно, но отказва да се съобразява с мен и съпругата ми, когато става въпрос за Лили. Не разбирам за каква сметка на детето пише Ламята.
отговорих на авторката на темата и пиша във връзка с нейните аргументи. Тя казва, че е в конфликт и затова не праща детето при баба му и дядо му. ЗА сметка на детето е, когато го изолира от собствените му дядо и баба заради проблеми в комуникацията им. Същото е когато разведен баща или майка настройват детето срещу другия родител

сега стана ли ясно?

# 5
  • Мнения: 32
Детето ми е на три годинки и няма близки отношения с тях.Не ги е виждало никога често.
Не искаха детето понеже аз ще съм му майка.За девет месеца бременност веднъж не се обадиха да се поинтересуват за нас или бъдещото бебе.Като родих цъфнаха на първия ден,а и не само.Очакваха да седи при тях,те да го гледат,а ние да сме идвали за уикендите. ShockedНещо не се връзват нещата.
Отстъпих в името на детето,търпях ги една година все едно нищо не е било,но ми се качиха на главата.Не може да продължават да плюят по мен,да не уважават мнението ми,поне що се отнася  за детето.Ще спестя обидите по мен и всичко свързано с мен.
Но не мога да преглътна това,че като кажа,че не желая нещо за детето си и ми се прави на пук.
Детето ми беше на 3 месеца,даде му банан,въпреки че казах,че кърмя и не е нужно.Пъхаше му бибероната като първо я облизваше с уста,къпеше се с бебето ми под душа и ваната,подстрига го без поне да попита и..ии..
Като направя забележка или кажа,че не ми е приятно еди кое си започва едно цупене,едни муцуни,едно пуфтене.И все аз лошата.

И свекърът и свекървата са един дол дренки.Без никаква разлика. Tired

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 13:03 от Захарно петле

# 6
  • Мнения: 1 367
Както вече не веднъж съм писала,едно е да се прави напук на снахата по някакви причини или просто заради спорта,а съвсем друго е с това да се вреди на детето.Това вече граничи с простотия.Както описваш нещата,никой не може да те упрекне,че ограничаваш контактите на тези хора с детето си.

# 7
  • Мнения: 3 091
Захарно петле, съжалявам. Явно животът е пъстър и има всякакви ситуации. Наистина.

когато конфликтът изглежда сериозен и нерешим, когато има сериозна разлика между родители и баби/дядовци от гл.т. на образование и изобщо на представата за отглеждане на детето, явно е по-добре детето да не контактува.

Още повече, че свекървата и/или свекърът могат да се опитат да настроят детето срещу майката...

лоша работа...  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 045
Аз ще ти кажа че не е добре да лишаваш от контакти някой.Детето може да се настрой зле срещу теб защото не му даваш да вижда баба и дядо.Трябва някак си да измислиш как да го виждат,при вас ли да идват какво ли ,но не е подходящо да изключиш всякакви контакти,защото си сърдита.Знам че си имаш своята позиция защо искаш да е така и защо искаш да ги накажеш,но наказваш и детето ,което не е много уместно. Peace

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 380
Ако някой си позволява да ме коментира в отрицателна светлина пред детето ми, аз също не бих го пускала там.  Също така-ако преценя, че средата не е подходяща и дори опасна за живота и здравето на детето. Не преувеличавам-в нашия случай е точно така.

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами аз съм от "лошите" снахи.
Не ми е приятно , но няма право да ограничавам контактите на детето си с баба му....опитвам се обаче това да става под мой контрол и наблюдение, че после големи проблеми могат да станат.

# 11
  • Мнения: 572
Само ще споделя, че когато аз бях дете баща ми така като се ядосаше на родителите си (къде с право, къде не) ми казваше "събирай си багажа и се прибирай вкъщи". Мога да ти кажа, че мн тежко го преживявах това и не само аз, а и моите баба и дядо.Останал ми е мн лош спомен, защото се е случвало не веднъж или два пъти.Сега след години, вече пораснала, отношенията ми с баща ми са охладняли, а при баба и дядо си ходя винаги с желание...
Така че съвет - взаимоотношенията с родители, и свекървища, нека никога не бъдат за сметка на детето.Децата страдат от това!

# 12
  • Мнения: 2 448
Аз не го пускам, но не че те са го заискали.  Laughing
Но и да го искат, при разбирането им, че боят е задължителен елемент във възпитанието, няма как да стане да го пратя при тях без мое присъствие.

# 13
  • Мнения: 1 896
Все пак аз съм майка на това дете,лошата снаха  за тях,добрата майка и съпруга за внучето и сина им.
Лошите свекърви понякога са прекрасни баби за внучетата си.
Не лишавай детето си от контакт с баба му и дядо му.

# 14
  • Мнения: 830
Аз съм много лоша и зла снаха ама малката я пускам на гости. Обаче науча ли, че се държат зле с детето ще им стъжня животеца  Twisted Evil За сега се държат прилично бабата и дядото, сигурно защото снахата е лоша Laughing

Общи условия

Активация на акаунт