Защо плащате

  • 11 390
  • 314
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Защо плащате за раждане.При положение 4е по закон е безплатно.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 12:53 от AnMary

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Платих си, защото си избрах частна клиника  Peace За момент не съжалявам. Все пак предпочитам хубав спомен от събитието отколкото ужас и мизерия  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 23 079
Никой на ме е карал насила да си плащам - родих в частна клиника. Въпрос на избор!

# 3
  • Мнения: 4 555
За избор на екип. Раждащата жена се чувства някак си уязвима и най-често притеснена, затова присъствието  на някой познат, особено ако това е докторът, който е следил цялата бременност, може да се отрази благорпиятно на психическото и състояние. За леко и безболезнено раждане, спокойствието е от решаващо значение.

# 4
  • Мнения: 72
Платих си, защото си избрах частна клиника  Peace За момент не съжалявам. Все пак предпочитам хубав спомен от събитието отколкото ужас и мизерия  Wink
Друго са 4астните клиники.Имах в предвит държавните:Шеиново,Тина Киркова и т.н

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 12:53 от AnMary

# 5
  • Мнения: 1 877
Аз платих само на доктора.От благодарност,че ми спести доста неприятни моменти

# 6
  • Мнения: 72
Аз платих само на доктора.От благодарност,че ми спести доста неприятни моменти



И так съм сагласна но да се дават пари от сорта на 900-1000 и пове4е за раждане е това направо ме убива

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 11:54 от Mamma

# 7
  • Мнения: 2 960
Ами моето раждане беше  секцио.Вътрешното ми убеждение беше-трябва да избера екипа ,на който разчитам и доктора -в който вярвам.Уредих си всички тези неща -за тях се плаща.Не ми е и минавало през ум ,че мога да разчитам на случайността-да попадна на дежурен екип ,в момент когато се решава съдбата на нероденото ми съкровище.Вярно е ,че можеше и да имам късмета да попадна на добър специалист -на смяна в този жизненоважен за мен момент-но риска не си струваше./поне за мен/
За бебето си /детето си/човек трябва да направи най-доброто -за мен това означаваше:да платя ,да имам най-добрия лекар до себе си/избран от мен и доказал се пред мен от първото раждане
И получих-спокойствие и увереност ,родих без болка,възстанових се бързо и без проблеми ,имам брилянтна операция- мисля ,че си струва
/.

# 8
  • Мнения: 46 508
Родих в държавна болница, но за да родя там, трябваше да платя определена сума, на касата с/у касова бележка, защото има изискване, ако раждаш там, да си следил бременността при тях.
Което си има и хубава страна - бях с проблемна бремнност и ако наблюдаващия бременността ми и израждащия бяха две различни лица, чак при вече започнало раждане, трябваше да се запознава с историята на бременността.

# 9
  • Мнения: 72
А в слу4аите когато сте си платили и доктора не се е явил.Каде отиват парите които сте дали за да ви е по спокойно

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 11:55 от Mamma

# 10
  • Мнения: 1 090
Aз платих за избор на екип, защото исках да родя при лекарката, която ми следеше бременността и на която имах доверие. Платих на касата на болницата 2 дни след като родих. Никой не ме е притеснявал да плащам предварително.

# 11
  • Мнения: 4 292
Защото нямам доверие на лекарите. За какво иначе ще плащам?

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Първият път - защото исках да имам доверен лекар, и слава богу, че реших, защото имаше особености, да не кажа усложнения, на които при случаен екип и принцип, нямаше кой да реагира бързо и да ми обърне нужното внимание.
Сега смятам пак така да постъпя, с друг лекар. Наречи го глупост, презастраховка, но ако това е начинът в Бг да си купиш внимание и да си осигуриш нужното спокойствие, не бих се колебала и за минута. За такова нещо не пестя пари (въпреки, че и аз не ги печатам)! Peace

# 13
  • Мнения: 636
Повечето жени плащат, за да бъдат спокойни и сигурни. Разбирам го, защото жената не ражда хиляда пъти, а и за децата си всеки дава.

Разбира се не означава, че ако не платиш няма да получиш необходимите грижи.

# 14
  • Мнения: 72
Защото нямам доверие на лекарите. За какво иначе ще плащам?


А защо си сигурна 4е като си платиште ще оправдаят доверието ти

Общи условия

Активация на акаунт