как живота ни поставя пред свършен факт

  • 3 523
  • 42
  •   1
Отговори
Здравейте, пиша анонимно не защото имам от кого да се крия, а поради фактите които ще изнеса....

Ето какво ми се случва в момента :
От 2 - 3 години чакам и се боря за едно определено работно място, което сега ми се предлага и поднася на тепсия със всичките му екстри. Всичко е свързано със смяна на работодател, нови документи и съвършенно нова длъжност, изобщо всичко отначало. Дотук идеално, обаче папалелно с получаването на тази възможност аз осъзнавам, че и една дългоочаквана бременност е напът да се докаже - правила съм само един тест, положителен, на 5 - я ден от закъснението, т.е. раничко.
Това са фактите и тук изобщо не стои въпроса да се откажа ли от някое от двете така мечтани и чакани ситуации. Ще си бременея Дай боже и ще се боря за работното място.

Пред мен стои един въпрос - да бъда ли честна към бъдещите нови работодатели за това, което очаквам или да изчакам да си заема мястото и тогава да обявя ако се докаже новината?
Може би ще ви се стори малко объркано, но аз в момента се чувствам така... Дайте съвет, помогнете с разсъждение, мнение - винаги някой от страни е по - обективен в дадена ситуация.
 

# 1
  • Мнения: 2 556
Заеми си мястото спокойно, изобщо не им казвай предварително за бременността! Успех  Simple Smile

Така или иначе бременността е 100 пъти по-важна и от най-важната работа, гледай да си ОК, а работата няма къде да избяга, аз поне не бих казала предварително, преди да са ме назначили.

# 2
  • Мнения: 125
Ако трябва да избираш избери детето. Друг вариант е да не казваш, че си бременна.

# 3
  • София
  • Мнения: 204
Ако искаш след майчинството те да са лоялни с теб,би трябвало и ти така да постъпиш.
Успех Peace

# 4
  • Мнения: 2 556
Всеки работодател, който взима на работа млада жена, е съвършено наясно, че тя може да се окаже бременна във всеки един момент, абсурдно е след 1 положителен тест да изтичаш при хора, които дори още не са те наели и да им съобщиш новината (според мен). Има време и да се поработи, и бебето да се появи си мисля Wink

# 5
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Много е рано за обявяване на бременност,дори и при постоянна работа,защото не дай си боже може да се случи най-лошото.Затова,ако очакваш скорошно назначение,започни и след 3-4 месеца обяви бременноста си.Ако работодателите ти са хора само ще се зарадват на новината,без да те обвиняват за нещо.Това е от мен ,успех и дано намериш правилното решение. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 10 320
Аз забременях с постъпването на нова работа, разбрах точно като бях работила три седмици. Казах на шефката в началото на третия месец. Прие го абсолютно нормално жената, и ми благодари, че съм я предизвестила. Аз пък не си позволявах да излизам в постоянни болнични без нужда и съвестно си изпълнявах задълженията.
Работата в частния сектор ли е?

# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Изчакай поне до 12-13 г.с. и тогава кажи, защото преди това всичко се случва. Иначе моя съвет е да кажеш на работодателя. Бъди коректна.

# 8
  • Мнения: 248
Oт 2-3 години чакаш за това място.
Това автоматично означава, че когато отново си готова за работа (дай Боже, поотгледала наследника), това място може би отново няма да ти се усмихва.
Мисля, че аз бих заела позицията и когато новината стане за казване - да я споделя и с работодателя си. Живот и здраве, ако караш една нормална бременност, може да си работиш почти до края й, а това време никак не е малко за един успешен старт и за доказване, което ще ги накара да те изчакат и после.
Успех, каквото и да решиш   bouquet

подкрепям напълно

Всеки работодател, който взима на работа млада жена, е съвършено наясно, че тя може да се окаже бременна във всеки един момент, абсурдно е след 1 положителен тест да изтичаш при хора, които дори още не са те наели и да им съобщиш новината (според мен). Има време и да се поработи, и бебето да се появи си мисля Wink

# 9
Наистина е парадоксална ситуацията и именно заради недоказаната бременност предпочетох да пиша анонимно.

Като цяло работното място е в държавно учреждение и за да сте още по наясно във факултет на известен български ВУЗ. Не се притеснявам от реакциите след назначението ми и евентуално доказана вече бременност. Предполагам, че закона би бил на моя страна и т.н.т.. По - скоро ме гризе съвеста дали ще бъда коректна ако кажа или не кажа преди назначението. Въпреки, че при този висш академизъм там....на кой ли му пука за мен и моето положение..

# 10
  • Мнения: 804
И аз мисля, че е рано да им казваш, но от друга страна при всички положения ще имаш изпитателен срок и ще се разбере, че си бременна  преди той да е изтекъл. Тогава могат да те махнат и така ще си развалиш и осигуровките.
Може да им кажеш след първия преглед при гинеколог, като им обясниш кога смяташ да се върнеш на работа и до колко могат да разчитат на теб за в бъдеще.
Каквото и да решиш ти желая лека и успешна бременност, а накрая здраво и спокойно бебенце! Дори да възникне проблем с работата сега имаш най-важната мисия: да износиш и родиш рожбата си  Peace

# 11
  • Мнения: 2 556
Боже, никакви угризения не бих имала, особено пък за държавно учреждение, ти си си напълно коректна, никой не те кара да обявяваш нещо преди 3-4 месец на бременността поне  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 248
нещо се оплетох в опциите  Sad

# 13
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Тес, абсолютно!
Ако си на преподавателска позиция няма изпитателен срок.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз бих казала. И най-вероятно не биха ме назначили hahaha

Общи условия

Активация на акаунт