За махане на нокът

  • 31 735
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 715
След хирургично махане на нокът на палеца на крака каква е процедурата? Боли ли? Бинтова ли се? Може ли после нормално да се ходи, кара кола и други подобни неща, без да се наруши ежедневието?

# 1
  • някъде
  • Мнения: 979
Миналата година си махах нокът на палеца на крака.Не е толкова страшно,колкото аз си представях.Проблема е после.На пръста ми сложиха превръзка,която ходих да ми сменят всеки ден в продължение на една седмица.Неможех да обувам обувка,ходех с чехъл и от тези медицинските терлички ooooh!Много внимавах да не то ударя,защото въпреки превръзката мястото е чувствително.Целия процес по израстване на новия нокът е дълъг-цяла плочка имах след около година.
Ако друго те интересува питай!

# 2
  • Мнения: 372
само нокът или и наоколо ще се изрязва?
На мен преди време ми махнаха, но само нокътя, ходех с превръзка известно време, болка имаше поносима в началото, след това преминава, докато си расте нокътя.
Но на моя близка преди месец се наложи на двата палци на краката да се махнат ноктите, като едновременно изрязваха и около тях, имаше шевове и конци, каза че след пускане на упойката болката е много силна, няколко дни беше на течен аналгин, цял месец с превръзки и ходене с чехли на работа в този студ, не може да се шофира....то си е операция, а и мястото е много чувствително...Успокояващото е, че казват че повече няма да има проблеми с растящи на криво нокти и възпаления, което също си е болка и тормоз.

# 3
  • Мнения: 1 820
Определено си мисля че ежедневието ти поне в началото ще се наруши  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 715
Благодаря за отговорите  bouquet. Дано това не разколебае мъжа ми, защото все е зает и не си оправя проблемите Sad Този е свързан с гъбички или нещо подобно - на двата палеца и втория пръст. В резултат на това са му станали жълти, дебели и вече го болят. А лечението с хапчета и мазила не даде резултат.
Не знам обаче дали ваденето е решение. Май е наложително newsm78

# 5
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Бях бременна, когато ми махнаха нокът на палеца. С месна упойка. Боли повече, докато ти бият иглите с упойката, отколкото след това. Десет дни си сменях превръзката сама, вкъщи. Докторът ме инструктира: киснене 10 мин в смрадлика, пръскане с Бивацин, мажеш марлята с Дефламол /за да не залепва марлята за раната/ и бинтоваш. Поради размера е трудно да се обуят обувки, аз ходех с нещо като терлик. 2-3 дни поне няма да можеш да шофираш, защото мястото е още чувствително и все ще гледаш да го пазиш. Но след това мисля, че няма да има проблем и с терлик да си караш. На 10-тия ден махнах бинта и обух обувка. Нокътя расте бавно, и при мен около година. През лятото аз си лакирах кожата /или каквото там беше/ и не си личеше, че нямам нокът. Grinning
С две думи - не е страшно Peace

ПП. Моят нокът също беше жълт и дебел и се впиваше в месото. Болката беше 3 пъти по-силна от тази , след манипулацията. Ваденето реши проблема.

# 6
  • Мнения: 1 820
Благодаря за отговорите  bouquet. Дано това не разколебае мъжа ми, защото все е зает и не си оправя проблемите Sad Този е свързан с гъбички или нещо подобно - на двата палеца и втория пръст. В резултат на това са му станали жълти, дебели и вече го болят. А лечението с хапчета и мазила не даде резултат.
Не знам обаче дали ваденето е решение. Май е наложително newsm78
Ами то винаги за нас нямаме време,което е лошо и аз съм от тези.Но ако питаш мен,по добре сега,от колкото по късно с още повече усложнения.Успех!И не се притеснявай,ще мине  Blush

Общи условия

Активация на акаунт