Вагинални гъбички при бебе

  • 2 478
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
моята дъщеря е на 6 месеца и от една седмица по памперса и по устните й намирам бяла, а понякога и леко зеленикава слуз. Не е от дупето, нито е от ако. Казах на педиатърката ни и по нейн съвет правихме една седмица промивки със смрадлика, но нямаше ефект. После два дни поливахме и с калиев перманганат, като единия ден почти нямаше, а на втория имаше слуз и то не малко. Водих я даже на детско-юношески гинеколог днес, но той ми каза, че няма да й взима секрет, защото е убеден, че ще се окажат бектерии от дебелото черво(тоест от акото) и не ми предписа нищо, защото дори и да ги излекуваме сега, то след известно време пак можело да се появят. Добре, но аз не мога да оставя такова малко дете с течение и гъбички, чакайки някой ден от самосебеси да изчезнат. До кога да чакам?
Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, да каже какви диействия е предприел и дали мога да помогна на дъщеря си.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 233
Знам, че е често срещан проблем при момиченцата. Теб нали затова са те учили да се забърсваш отпред - назад, а не дупето първо. Но дъщеря ми е нямала този проблем и за съжаление не мога да ти дам компетентен съвет, мога само да те успокоя, че не сте първите.
Бактериите от дебелото черво Escherichia coli  ли са?  Като при цистита?

# 2
  • Мнения: 2 013
 Shocked
Гъбички на 6 месеца?!
Според мен ги лекувай и търси друго лекарско мнение!Не оставяй детето така! Naughty

# 3
  • Мнения: 35
Задължително потърси второ мнение.
Аз лично съм била с гъбички и знам как сърби и пари,та горкичкото детенце и да го сърби и да го боли неможе да си каже Sad

# 4
  • Мнения: 232
Това ми прилича на - защо да си оправям сутрин леглото, като довечера пак ще го разтуря. И аз бих потърсила 2-ро мнение, но за сведение гъбичките е различно от бактериите. На мен ми се струва доста малко вероятно да е нещо много опасно, но все трябва да се намери добър специалист който поне да направи изследване знам ли...

Общи условия

Активация на акаунт