помощ за нуждаещи се семейства, които очакват близнаци

  • 859
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте всички от Форум БГ.МАММА!

съвсем нова съм във форума, току що се регистрирах и бързам да се представя на кратко:
Казвам се Кристина (от София) и имам близнаци-момче и момиче на 11 месеца (заченати ин-витро след 2,5 години ходене по мъките в най-добрата клиника в Мюнхен-Германия. ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ на Др.Стаменов от репродуктивен център "Надежда" - клиника Малинов в София - той успя от раз!). За съжаление на синът ми му поставиха диагноза Хемихипертрофия, когато беше на 4 мес. - не се лекува, можем само да се надяваме и да се молим да е в по-лека форма. За сега изгледите са добри. Спестяваме пари като луди за евентуална операция като порастне. (Стискайте ни палци Praynig )

На скоро научих за този форум и след всичко, което прочетох съм трогната от вашата ангажираност. Вие сте страхотни!   bouquet  Аз самата съм преминала и преживяла много трудности и най-голямата ми радост е, когато мога да помогна на някого. За това с радост бих искала и аз да стана част от това мило "семейство".

Искам да предложа на нуждаещи се семейства и/или самотни майки материална помощ. Както можете да си представите, с близнаци винаги всичко е двойно и с времето лека-полека започваме да се затрупваме с бебешки вещи, които вече не ни трябват. Да ги изхвърля не ми минава и през ума - би било грехота. Всичко е в перфектно състояние, някои от дрехите дори не са обличани. С удоволствие бих раздала всичко на хора, които имат нужда и бих могла  да им помогна по този начин.

МОЛЯ, ако имате идея, познавате или сте чули за такива семейства/майки, ми помогнете да се свържа с тях, или на тях с мен.

Проблем евентуално би представлявало изпращането на нещата, тъй като живея в Германия и все още нямам идея как бих могла да транспортирам нужните неща до БГ. Транспортни разходи за съжаление не мога да поема. Понякога автобуса на Евролайнс от Мюнхен не е пълен и тогава шофьорите взимат багаж, но искат по 10 Евро. Това евентуално е някакъв вариант. 10 Евро мога да дам, когато изпращам повече неща на куп - по 1 кашон или повече. Иначе спедициите взимат много скъпо. На български пощи категоричо не вярвам - имала съм до сега много проблеми и "загубени" колети!

Ето и картък списък на нещата, които имаме:

= спортна количка за близнаци - Мечо Пух (става и за новородени, към нея има и две дебели ватирани чанти/вани, за новородени), компактна и лека - само 13 кг.
= две столчета за кола (група 0+, до 13 кг.)
= стерилизатор за шишета и биберони - NUK, в който може и да се задушават зеленчуци, когато дойде време за пюренцата...
= пълен набор дрехи, бодита, пижами, якета, космонавти, шапки, шалове, ръкавици, буйки и др. за всякакви сезони. Част от тях са чисто нови и не са обличани никога! Всичко е размер 50/56, 62,
=  дрехи за бременни, р-р 34-36, S-M, в много добро състояние! Почти не съм ги носила, защото изкарах голяма част от бременността си в болница
= биберони-залъгалки на NUK, AVENT, Winnie Pooh, с предпазни капачета и кутийки за съхранение, които никога не са ползвани (Децата ми до ден днешен категорично отказват биберон)
= шишета за мляко

При необходимост мога и да изпратя снимки. Е-Мail: madcat_kristy@yahoo.com

Повечето неща ги има на http://baby-secondhandshop.de.tl

Всичко е много качествено, тъй като е купувано тук в Германия (малка част от бебешките дрехи са от Jumbo в София). Уредите, столчетата за кола и количката са с тест за качество на TUV.
Всички дрехи (бебешки, бременни) + стерилизатора се побират в 6 кашона от Памперс - компактни са и не са тежки.

Ще е прекрасно, ако успея да помогна и да облекча поне от части притесненията на кякого, как да осигури на детето си, това което му е необходимо или което му се иска .

Най-сърдечни поздрави,
Кристи

# 1
  • Мнения: 7 803
ами честно казано, не виждам как ще се придвижат нещата до бг  Tired ако го направиш, мисля че от ДБМ ще намерят на кого да ги предадат, а и мултимама предполагам също биха намерили приложение

# 2
  • Мнения: 1 484
Добре  дошла  сред  нас ,много  се  радвам  че  искаш  да  помогнеш на  някого.Много  съжалявам  за  диагнозата  на  детенцето  ,ще  стискам  палци  всичко  да  се  оправи .Ако  някой  има  нужда  от  помощ  ще  ти  пишат.

# 3
  • Мнения: 27
@ kiki06 - благодаря!!

вече получих повече е-мейли отколкото предполагах като за начало. Супер!!!!

искам обаче да помоля всички, които ми пишат, да вмъкват и по две думи за себе си, освен "трябват ми дрехи и биберони, помогни ми". някак си не ми харесва! освен това е адски безлично! За това съм пуснала този постинг, защото искам да помогна, но ми се ще да знам и на кого помагам и с кого си контактувам.
благодаря ви за разбирането!

Общи условия

Активация на акаунт