Столче за кола RECARO

  • 27 592
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте мамчета,

Някой ползвал ли е тази марка столчета за кола и какви са вашите впечатления? Привлече ме това, че е 9-36 кг и е на една от най-добрите фирми за производство на автомобилни седалки.Бях се спряла на Maxi Cosi Tobi, но днес в едно списание открих Рекаро.Звъннах на фирмата вносител и нали знаете съответно рекламата беше голяма, но за мен е важно мнението на потребителя.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 693
На мен една приятелка горещо ми ги препоръча, изключително доволна била!

Ще следя темата  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 3 849
Ние сме с РЕКАРО от 2 години, модел 9-18 кг.Изключително съм доволна и нямам никакви забележки.Не видях от къде си, но магазини "9+" са им официални представители имат магазини в София и Пловдив.Там си има седалка от кола, избираш си столче те го слагат все едно ти е в колата и си слагаш детето, за да видиш дали му е удобно и всичко, което те вълнува.

# 3
  • София
  • Мнения: 415
Ние в момента използваме и двете столчета между който се колебаеш. имаме ги от 2 месеца и не мога да кажа със сигурност, но на първо четене съм по- доволна от Рекаро. Той е от 9 до 36кг, което означава , че няма да купуваш 2 столчета. Струва ми се, че на детето му е по-удобно в него. А и е по компактно и заема по- малко място в колата.
За сигурността няма как да се определи, но като цяло и двете са много добри  Peace.

# 4
  • София
  • Мнения: 718
Ние ползваме това:

Много съм доволна. Не запарва гръбчето, има няколко положения и височини, общо взето нямам забележки.

# 5
  • Мнения: 174
Мамчета, много благодаря за бързите отговори, но приемам още Laughing
Исках също да ви попитам за тапицерията-изпотява ли и полепват ли по нея мъхове от детските дрешки? Също така според вас от каква възраст може да се ползва?   bouquet

# 6
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
 newsm10

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Столчетата са като С класа сред столовете за кола.А материята е микрофибър,разработена именно с цел да не запарва.

# 8
  • София
  • Мнения: 796
Ние също сега търсим най-подходящото столче от 9-18 кг. или 9-36 кг. и се чудех дали някой е попадал на официален сайт с crash tests? И още един въпрос - дали някой има информация - дали не е по-добре да се вземе 9-18 кг.? Разбира се, че се изкушаваме да спестим купуването на още 1 стол по-нататък... Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 44 036
agileya
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/gtab.asp?Co … urcePageID=147767
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze … urcePageID=218441
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/tab.as … urcePageID=147654

това са резултатите от 2003-2008, ако цъкнеш на името на столчето ти излиза по-подробно инфо.
на немски са обаче.
Да 9-18 е по-добрият вариант, от към сигурност.


А по темата - от тези таблици ще видиш, че тоби бие рекаро по конфорт, иначе са с еднакви показатели за сигурност и т.н......но не е много по-различно от чико, конкорд и т.н....
Най-добре иди в един магазин с детето и пробвайте кое ще му е най-удобно и кое най-добре ще пасне в колата ви.....

# 10
  • София
  • Мнения: 796
agileya
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/gtab.asp?Co … urcePageID=147767
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze … urcePageID=218441
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/tab.as … urcePageID=147654

това са резултатите от 2003-2008, ако цъкнеш на името на столчето ти излиза по-подробно инфо.
на немски са обаче.
Да 9-18 е по-добрият вариант, от към сигурност.


А по темата - от тези таблици ще видиш, че тоби бие рекаро по конфорт, иначе са с еднакви показатели за сигурност и т.н......но не е много по-различно от чико, конкорд и т.н....
Най-добре иди в един магазин с детето и пробвайте кое ще му е най-удобно и кое най-добре ще пасне в колата ви.....
Много благодаря за бързия отговор и за crash tests!! Peace
Кой магазин препоръчвате? Едва ли навсякъде биха ни позволили да пробваме в колата... Rolling Eyes
За съжаление обаче, незнам немски. Гледах само имената, и разбрах, че плюсовете на зелен фон са хубави, но не разбрах на какво съответства 0. Вие знаете ли? А под "тоби" имате предвид на Макси Кози, нали? Те в момента са на промоция при вносителите, та доста се чудя... newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 44 036
Да тоби на макси кози имам предвид.
По принцип в почти всеки магазин ще ти позволят да пробваш столчето....дали ще дойде човек от магазина с теб или ще оставите сумата в магазина или нещо такова....ние като купувахме от бебемаркет даже те ни предложиха ако искаме...но бяхме тогава без колата и не го пробвахме....

Аз таблиците - криво ляво ги превеждам с http://translate.google.com/translate_t?hl=en&langpair=fr&am … ;sl=en&tl=bg#
+ в тази категория имат само столчетата с изофикс(изключение стола кидди), ++ е най-добрата, но такава има само на кошница за новородено.... 0 е средна оценка, общо взето за добрите столчета без изофикс и това е най-ниската оценка която бих си купила стол, другите вече са откровенно зле представили се....
в таблицата първата колонка с +счета е за безопасност, втората е за удобство при работа със столчето, третата комфорт  и четвъртата почистване и поддръжка...накрая в цвят е сумарната оценка на стола.

За макси кози тоби пише общо взето -

   
Сигурност

• Ниска стрес нива при странична катастрофа
• Добър колан
• Детето е стабилно в превозното средство
• Изключително високо облегалка
• малко по-високи стойности на стреса при челен катастрофа

Операция със столчето

• нисък риск от грешки
• боравене с предпазните колани  на стола - лесно
• Закрепване и инсталация на стола - лесни
• много лесни да се разбиране инструкции

Комфорт

• Много добро предполагам тук става въпрос за позициите за почиване....
• Много добра подложка(това не знам за кое се отнася)
• Добра видимост за детето на вън

Почистване
• лесно да се премахва тапицерията
• И лесно се почиства

В заключение от проведените  тестове  за безопасност и експлоатация, ADAC присъдата е: Задоволително (това което ти нарече 0 Wink)

# 12
  • София
  • Мнения: 796
Еееееееее, направо ме шашна!! #Crazy Ужасно много благодаря за превода и изобщо!!  bouquet
Ще говоря сега с мъжа ми и ще обиколим да видим и Рекаро и Конкорд на живо. Само Макси Кози сме разгледали отблизо дотук. Досега бяхме с Чико, но много й запарваше лятото, независимо колко застилах с пелени и т.н.! Simple Smile Но и ние доста пътувахме... и спирахме само, ако се налага за нейното хранене (кърмене тогава).
Още веднъж - много благодаря за вниманието!! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 44 036
няма такъв стол дето лятото да не спарва....ние също сме с чико...и като го купувахме продавача също казваше че и от макси кози им се оплаквали че спарвал дори с летните калъфи.....то като е жега няма как.....
Успех с избора Simple Smile

# 14
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ние ползваме това:

Много съм доволна. Не запарва гръбчето, има няколко положения и височини, общо взето нямам забележки.

На малката взехме такова и сме много доволни, няма да се налага да го сменяме сред година както стана при каката. Единственото което не ми харесва, че не може да се променя наклона му и детето не може да спи в него. Иначе запарва значително по-малко от Чиковските столчета

Общи условия

Активация на акаунт