Ще си купите ли мансарда ?

  • 19 970
  • 121
  •   1
Отговори
  • Лондон
  • Мнения: 403
Ако Ви харесва кооперацията и мястото на разположение ще си купите ли мансарда са основно жилище?

Върху всички мнения ще помисля.

# 1
  • Мнения: 672
8 години съм била на квартира в такъв апартамент. Никога, никога повече. За нищо на света, защото:
1. Имаше непрекъснато течове от покрива, най-вече там, където бяха скосенията.
2. Кондензът и влагата бяха неописуеми.
3. Зимата всичко мухлясваше.
4. Жилището не можеше да се стопли по никакъв начин.
5. Мразех скосенията, в които постоянно се удрях - за 8 години не можах да се науча да ги избягвам.
6. Такъв тип жилище изисква мебели по поръчка, за които ще ти одерат кожата.

Сигурно има и още, но ако се сетя, пак ще пиша.
Ееееееееееех къде ме върна! Спомени, спомени.  Hug

# 2
  • Мнения: 8 999
Да, бих купила, ако единственият недостатък е това, че е мансарда, т.е. ако няма груби конструктивни дефекти, които да правят жилището неизползваемо. Всичко останало е въпрос на ремонт и пари и е поправимо. И тъй като цените на мансардните апартаменти са по-ниски, то спестените средства бих вложила в подобряване и оптимизиране на жилищната площ.
Ние купихме апартамент на последен етаж с голям таван над една от стаите. Наистина беше в окаяно състояние, но направихме добър ремонт - покрива над нашата част, изолации, гипскартон за изравняване. Мога да кажа, че в момента мансардната стая е най-прохладна през лятото и най-топла през зимата. Естествено, никъде няма теч, нито мухъл. Направихме този компромис заради квартала, в който държахме непременно да живеем, при това задължително ни трябваха три спални. Цялата инвестиция излезе по-евтино на кв.м., отколкото ако бяхме купили готов четиристаен апартамент на друг етаж. А като взема предвид, че когато търсихме, за 6 месеца това беше единственото предложение за голямо жилище.
-
 

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Да, бих, ако скосяванията са в рамките на допустимото и цената е добра. И ако квартала е готин с много зеленина, на тиха уличка, с гледка. Мисля че повечето недостатъци на мансардата могат да се оправят с подходящи строителни и архитектурни решения.

# 4
  • Мнения: 4 292
Не, не бих. Имам наблюдения и съм с крайно негатвни впечатления. Общо взето, mama_nat е посочила много добре минусите, мисля, че не са за подценяване.

# 5
  • Мнения: 18 542
Аз лично не бих. Това беше едно от изискванията ми при избор на жилише - да няма скосове. Депресират ме и ме карат да се чувствам зле. Може би, бих направила компромис в някой случай, но като цяло не.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Аз бих добавила още една съществена подробност към недстатъците -налягането на водата е по-ниско и може понякога да оставате без вода ,което ако е ново строителство на тапа няма как да разберете .Не не бих си купила .

# 7
  • Мнения: 4 300
Бих, ако няма скосявания, стълби и е читав като цяло. Това вклюва хубав покрив!, наличие на асансьор и всички общовалидни неща за жилище- да няма мухъл, течове, добро разпределение/възможност за такова.

# 8
  • Мнения: 8 999
Бих, ако няма скосявания, стълби и е читав като цяло. Това вклюва хубав покрив!, наличие на асансьор и всички общовалидни неща за жилище- да няма мухъл, течове, добро разпределение/възможност за такова.

Момичето пита дали да направи компромис заради квартала. Едва ли един асансьор може да компенсира гадния квартал. А явно в случая е и въпрос на цена.

Но като се замисля, никога не бих си купила мансарда в ново строителство. Предпочитам изтърбушен стар таван, който сама да ремонтирам, за да съм сигурна какво и как е направено.

# 9
  • Мнения: 4 300
Къде го видя това за квартала  newsm78
Пита ако ни харесва разположението и сградата. Аз не съм писала нищо за квартал, просто си казвам че за мен асансьора е един от критериите ( понеже се случва да не се качва до мансардата).  Помня и от други теми, че по този въпрос сме на различни мнения.
Принципно ако апартамент не ми харесва не бих го купила само заради квартала- освен ако не е срешу айфеловата кула  Mr. Green

# 10
  • Лондон
  • Мнения: 403
Айде малко подробности.Кооперацията е идеален център.Тиха улица.Има асансьор.Малко скосявания.Големи тераси.Те са бонус.Уговорката ни е за цена на кв.м.жилищна площ.Може да се обособи като 2 самостоятелни жилища по около 60+кв.м. Външна и вътрешна изолация.Ново строителство.За налягането на водата нямам идея.

# 11
  • Мнения: 18 542
Тези тераси имат ли навеси или са открити? Защото, ако са открити, това значи че ще се трупа сняг през зимата - имай го предвид.

# 12
  • Мнения: 2 129
Откга си мечтаем за мансарда.... Sad SadТова и на двамата с мъжо ни е мечта.Брат ми има 3 такива жилища.И ние от там се запалихме.Няма никой над главата ти- това е най-важното.Всичко друго (ремонт и поддръжка на покрива) с пари и добри майстори се поправя Peace

# 13
  • Мнения: 22 414
Хмм, ако мансардата е 300квадрата и има скосове на 2-3места....да, бих.
Но ако е апартамент 60кв.м. тези скосявания навсякъде ще ме подтискат страшно много. Гледах една хубаво направена мансарда, вложени доста пари, страхотни мебели, но....тези скосове ме подлудяват. Не бих живяла на подобно място.

# 14
  • Мнения: 4 380
За психологическия ефект на скосяванията са важни ъглите на тези скосявания и площта на която се простират.
Какъв процент от въздуха ти изяждат и колко ниско те прихлупват. Има скосявания, които са красив архитектурен елемент, и други, които са абсолютно неприемливи от естетична и функционална гледна точка.

Наистина при много стари апартаменти липсва нормална изолация и мансардните апартаменти зимата са си направо хладилници. Виждала съм между другото тези скосявания да се ползват точно с такава цел. Laughing Големи капиталовложения са нужни. Това не е като в случая на baibibi, която е получила таванската стая едва ли не като бонус. Тук леко по-ниската цена в повечето случаи не си струва много по-високите разходи по този апартамент. Цените на повечето мансардни жилища не съответстват на истинската им стойност, а хората много рядко си правят сметка още колко ще трябва да вложат за да могат да живеят там евентуално. Това е една скрита част от цената на недвижим имот. Едно жилище в лошо състояние би трябвало да е много по-евтино от ремонтирано, но на практика не е. Същото важи и за мансардите.

Общи условия

Активация на акаунт