бебето да заспива само

  • 3 398
  • 82
  •   1
Отговори
Имам сериозен проблем, който не ми дава мира. Моето бебче, което е на 6 месеца и е само на кърма вечер се събужда на всеки 2 часа. Аз смятам, че това е така, защото е научено да заспива в количка, в ръце, люлееки го или гушнат в мен и затова искам да го науча да заспива само. Защо според вас се събужда толкова често и как да го науча да спи цяла вечер?

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 20:39 от dobco

# 1
  • Мнения: 9 814
Ами ако вече един път е научено да заспива носено, люляно и друскано, ще ти бъде доста трудно....
С упоритост от твоя страна и доста рев от негова- това е една от рецептите.
Успех Peace

# 2
  • видин
  • Мнения: 358
дъщеря ми заспиваше в активната гимнастика - но това беше само докато не се научи да се обръща. след това си я приспивахме. но почти не сме я люлеели. както го свикнеш, така ще заспива.
най-важното е да не се изнервяш.

# 3
  • Мнения: 2 448
Ами ако не ти е жал да го оставяш да реве, слагаш го в кошарата и излизаш. Най много след половин час рев умаляват и заспиват.
Аз съм пробвала, но душа не ми даде да го практикувам постоянно и си го приспивах.

# 4
  • Мнения: 4 433
Е защо бързаш та то е на 6 месеца,разбирам да е година и нещо..
...има време.

# 5
  • София
  • Мнения: 376
Не мисля, че с рев може да бъде научено Naughty
Ние започнахме сами да заспиваме малко преди да навършим 6  - просто една вечер като го накърмих, целунах го и го оставих само в креватчето...и той заспа Peace
Най вече с постоянство, търпение и една и съща процедура преди лягане Grinning

# 6
  • Мнения: 37
Е аз пробвах и успях  Embarassed
За малко да откача , защото 35 мин. плач са непоносими.
За два дни ги намалихме на 5-10 мин.(беше на 4 месеца беба)
Сега я оставям , вика (не плаче) по няколко минути и заспива  Whistling
Ако оставиш детето да се измори много с игра , няма да има сили да плаче дълго  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 342
Не мога да си представя да я оставя да плаче и от умора да заспи  Thinking И ние имахме труден период на заспиване, но от както започнах да я гушкам денем при мен или вечер при нас в леглото заспива много лесно и бързо. Смятам, че когато го правиш без нерви и припряност детето усеща и е спокойно, така по-лесно заспива. Днес дори сама се беше унесла в кошарката си, така че може би някой ден ще заспива сама, макар аз и тати да нямаме нищо против да си я погушкаме при нас и без това заспива не по-рано от 23.30 ч. вечерта  ooooh!

# 8
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Хм, много смело е да искаш бебе на 6 м. да заспива само. Ако не го прави доброволно и не е от бебетата, които не искат постоянно внимание, едва ли има вариант - това с оставянето да се дере, въобще не го визирам като опция. Из книгите за родители пише, че след 1та година се започва с приучаването към самостоятелност, но пак е мн. относително. Един от методите за приспиване е да оставаш от начало в стаята докато заспи, като всеки следващ ден се отдалечаваш от леглото. После дапочваш да излизаш от стаята, като само от време на вревм влизаш, за да види, че си наблизо, но това пак е за по-голямо дете. Твоето тепърва започва да оформя в съзнанието си основни понятия - като това какво е пространство, че има горе и долу, че има тук и там, че има сега и после и т.н, и т.н. Оставяйки го да плаче, без да се отзоваваш, го окастряш емоционално и възпираш най-елементарната му борбеност....

.......
Преди няколко часа поста на авторката беше доста различен от това, което в момента е представено  Rolling Eyes Това до голяма степен прави моя коментар излишен...

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 21:19 от елхичка

# 9
  • Мнения: 2 960
6м.са твърде "крехка"възраст за едно бебенце,което опознава света и се учи да живее в него.Аз съм на мнение ,че детето само си показва кога е готово на всяко ново нещо за него.А да заспива само за него в този момент е именно "новост".
Моето момченце до 1г. искаше да го гушкам ,и го приспивах седнала на спалнята с леко полюшкване.От един момент сам се отказа ..започна да посочва към кошарата  ида казва"люглото-люглото".За мен това беше и е пътя-нещо се прави ,когато детенцето само пожелае.

# 10
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
 Rolling Eyes Не е ли раничко.

# 11
  • Мнения: 3 092
най-важното е да не се изнервяш.
да , иначе няма правила  , ако ти е удобно какво значение има как заспива. Simple Smile
Аз съм привърженик на гушкането и все още вечер гушкам малката до мен и и разказвам приказки , но това ме прави щастлива , не ме дразни .

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 15:52 от Вили.

# 12
  • Мнения: 1 763
Моят син заспиваше с люлеене- в кошара, люлка, количка. Една вечер, когато беше на 8 месеца, го оставих в кошарата за 5 минути, защото се звънна на вратата и когато се върнах, малкият спеше. Оттогава заспива само в кошарата и то сам в стая. Още не сме го отделили в детска стая, но отиваме да лягаме при него, след като заспи. Явно му е дошло времето за самостоятелно заспиване. Плачове и истерии преди заспиване не бих търпяла, дори да трябваше до пет години да го приспивам на ръце.

# 13
  • Мнения: 2 613
Хм,аз съм пробвала и двете да ги уча,но не успях Mr. GreenНакрая се примирих и заиграх по тяхната свирка,т.е.приспивах ги.Поне си спестих нервите и ревовете,пък и защо да мъча децата  и да ги разстройвам ooooh!

# 14
  • Мнения: 396
6м.са твърде "крехка"възраст за едно бебенце,което опознава света и се учи да живее в него.Аз съм на мнение ,че детето само си показва кога е готово на всяко ново нещо за него.А да заспива само за него в този момент е именно "новост".
Моето момченце до 1г. искаше да го гушкам ,и го приспивах седнала на спалнята с леко полюшкване.От един момент сам се отказа ..започна да посочва към кошарата  ида казва"люглото-люглото".За мен това беше и е пътя-нещо се прави ,когато детенцето само пожелае.

И при мен беше абсолютно същото.
С второто се надявам пак така да стане!

Общи условия

Активация на акаунт