Въпрос за капките Фенистил

  • 16 949
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте.
Бебето ми е на 6,5 м и от няколко дни е със сополи и кашлица ( предизвикана навярно от задръстването със секрет) и педиатърката ни изписа капки Фенистил, които се дават за отбъбване на лигавицата при алергии. Питането ми е дали в конкретния случай- най-вероятен грип с кашлица(тъй като имахме контакт с болен) или зъби ? (което ме съмнява) е подходящо да се дава противо- алергично лекарство? Аз му давам хомеопатични и никак не ми се иска да смесвам с алопатично. Някой ползвал ли е тези капки за подобно нещо и дали може да каже как действат, колко бързо и тн. Много ще съм благодарна. Днес ще идем на преглед да преслушат гърдите на бебо и трябва да излъжа (уфффф), че ги давам от вчера Sad Просто няма как да кажа, че не искам да ги дам, защото ще ме попитат защо тогава ходя на лекар. А аз просто искам да го преслушат,за да разбера дали не слиза надолу кашлицата. Извинявам се, ако е объркан поста и предварително благодаря !

# 1
  • Мнения: 2 821
Такива капки сам давала при обрив. Не бих дала при сополи с кашлица.

# 2
  • Мнения: 122
Благодаря МамиБлю ! И аз няма да ги дам. Още повече, аз си мисля, че като антиалергични, те подтискат имунната система, което е последното, което ми трябва сега. Поне аз така разсъждавам. Дано се включат и други все пак.

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз съм ги давала по лекарско предписание,защото бяхме със сополи,кашлица.Щом са ни ги изписали значи така трябва.Аз не съм лекар и немога да кажа защо тези са писани.Но не ние станало нещо де като съм ги давала.

# 4
  • Мнения: 122
Vivi*an имаше ли някакъв бърз облекчаващ ефект?

# 5
  • България
  • Мнения: 106
На нас ни ги изписаха при обрив,за първи път чувам за сополи и кашлица.
На листовката какво пише?

# 6
  • Мнения: 122
Изброени са различни случаи на алергии - обриви, сенна хрема и тн. Има изсушаващ лигавицата ефект и ако е подута- спада. Предполагам, че и точно с тази цел ни го изписват.

# 7
  • Мнения: 7 640
Изброени са различни случаи на алергии - обриви, сенна хрема и тн. Има изсушаващ лигавицата ефект и ако е подута- спада. Предполагам, че и точно с тази цел ни го изписват.

определено този ефект се търси.
Няма да ти излекуват детето, но пък по-бързо ще се възстанови. Peace

ОФФ-Щом не ви харесва лекаря и методите му, що не го сменяте, бре хора Thinking Все пак ходим да ни даде лечение, ако можехме сами да преценим какво да правим, болници нямаше да има.

# 8
  • Мнения: 1 820
На листовката пише че са за обриви,кашлици и др.симтоми на алергична основа.Давала съм при обриви по бузите
Изброени са различни случаи на алергии - обриви, сенна хрема и тн. Има изсушаващ лигавицата ефект и ако е подута- спада. Предполагам, че и точно с тази цел ни го изписват.
ОФФ-Щом не ви харесва лекаря и методите му, що не го сменяте, бре хора Thinking Все пак ходим да ни даде лечение, ако можехме сами да преценим какво да правим, болници нямаше да има.
Именно!И четете листовките,там си пише всичко!

# 9
  • Мнения: 122
И листовката съм си прочела, а педиатърката няма да сменя, защото съм я избрала заради друго нещо, което не желая да коментирам ( все пак ще кажа, че се съобразява с избора ми да не ваксинирам). Исках просто да разбера за ефекта от капките, ако изобщо някой ги е ползвал в такива ситуации. И пак ще кажа, че недоверието ми към тях идва от факта, че като всяко противоалергично лекарство имат подтискащо имунната система действие ( чрез антихистамина), което не смятам, че е удачно в случая. Благодаря за отговорите.

# 10
  • Мнения: 1 820
Няма как да кажеш,че не даваш едни капки,и не си сигурна за какво са,но има как да си избираш ваксините?  newsm78 Обърках се нещо с педиатъра ,отношението и защо е тамата....

# 11
  • Мнения: 1 484
Според  мен  докторката  ги  е  изписала  да  не  се отключи  алергия  към сиропа  или  капките.И  на  нас  ни  ги  бяха  изписали  когато  се  разболя,само  че беше  по  малък  .Но  според  мен  ги  давай  щом  са  ги  изписали  нищо  не  могат  да  му  навредят.

# 12
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Антихистамините са едни от големите врагове на хомеопатията. Бих ги дала само в изключителни пристъпи на алергия. Подтискат имунната система и могат да навлечат такива неприятности /дори и след 10 год./, че ще се чудите от'де ви е дошло.
Моят опит: Преди година и половина малката имаше някакъв обрив и й дадох един-единствен път Фенистил. Преди около 2 месеца започнаха ужасни сополи, запушен нос, стигна се до синузит. Изпихме 2 антибиотика и разни сиропи - всичко помагаше за 2-3 дни. Накрая отидохме на хомеопат. Пита ме дали някога не сме давали нещо противоалергично. Едва си спомних, беше отдавна. Като чу, на мига даде Хистамин - за пречистване от Антихистамините. Сополите спряха след 5 дни и оттогава ни вест, ни кост от тях.
Та Фенистили и Перитоли да не ми се мяркат пред очите Stop

ПП. Аз при лекарите ходя само за направления, изследвания и прегледи. Че не мога да ги правя сама. За лечението мнооого рядко разчитам на тях.

# 13
  • Мнения: 122
N_A_N™ , благодаря ! Точно това ме интересуваше! Значи съм разсъждавала правилно за подтискането на имунната система.
paneva, В случая бях длъжна да проверя дали трябва наистина да съм несъгласна с даването на тези капки или бъркам. Някои от нещата, които ми предписва педи-то , които намирам за безвредни и такива, които не влизат в разрез с хомеопатичните, давам. Когато не давам АБ, я предупреждавам, но сега реших да не и казвам. Това е. Исках да получа повече инфо за въпросните капки и тн.
 А пък аз от своя страна, не разбирам отношението и коментарите на хора в теми, които самите те не разбират и в които нямат какво да кажат.
Благодаря още веднъж за отговорите, детето започна да се подобрява и без капките и с диагноза бронхиолит.

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
Vivi*an имаше ли някакъв бърз облекчаващ ефект?

Да определено имаше ефект,макар че забравях понякога да й ги давам.

Общи условия

Активация на акаунт