Размисляте ли след взето решение?

  • 1 949
  • 34
  •   1
Отговори
Размисляте ли след като сте взели някакво решение?
Ако сте го оповестили вече пред други, променяте ли го в случай, че сте размислили или държите на думата си на всяка цена?
Чувствата ли се длъжни да обясните промяната на решението си в случай на промяна?
Питам разбира се за събития касаещи предимно вас, вашето семейство и живот, а другите участват като гости или наблюдатели.

Имаме спор със съпруга ми, тъй като при мен често се случва да променям мнението и решението си, а той дори и да размисли остава верен на първото, само заради дадената дума пред трети лица?!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Случвало ми се е  да размислям, да съжалявам, да връщам лентата в ума си, обаче щом съм потвърдила, старая се после да не променям нещата.

# 2
  • Мнения: 22 414
Ако става въпрос за кардинално решение свързано с живота ми, този на детето, или за семейството трудно бих размислила след това, защото много добре обмислям нещата.
Ако говорим за нещо обикновено, касаещо ежедневието, да, ако променя решението си отново казвам за това.
Моят мъж също е на мнение, че когато се каже нещо трябва да се изпълни и не можело да се размисля. Е да, но аз не смятам така и понякога си имаме спорове. )

# 3
  • на майната си
  • Мнения: 425
Инат съм, дори и да започнат съмнения не се обръщам, но и решенията са ми на 99.99999% правилни Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 54
Зависи за какво става въпрос. Naughty

# 5
  • гр.София
  • Мнения: 380
За да размисля след взето решение, явно са се появили нови обстоятелства или пък просто съм погледнала на нещата от друг ъгъл. В такъв случай не се чувствам длъжна да обяснявам на трети лица какво ме е подтикнало към промяна на мнението. Човек не бива да се страхува да казва:"Съжалявам, размислих"-това е по-интелигентното поведение, още повече, ако става дума за нещо, засягащо лично мен. Ако съм поела обещание и промяната в решението ми би засегнала и друг човек, бих се замислила повече. Но дори и тогава, ако обстоятелствата го налагат, бих се извинила и бих се постарала да обясня защо се отмятам от думата си.

# 6
  • Мнения: 1 897
Да, случвало се е и да размисля, макар и рядко.
Обиковено добре обмислям и анализирам нещата,  преди да взема някакво решение, но никой не е застрахован от грешки.
Обяснявам промяната в намеренията си само на пряко засегнатите от  въпросната ситуация хора или на хора от които търся съвет по конкретния повод.

# 7
За да размисля след взето решение, явно са се появили нови обстоятелства или пък просто съм погледнала на нещата от друг ъгъл. В такъв случай не се чувствам длъжна да обяснявам на трети лица какво ме е подтикнало към промяна на мнението. Човек не бива да се страхува да казва:"Съжалявам, размислих"-това е по-интелигентното поведение, още повече, ако става дума за нещо, засягащо лично мен. Ако съм поела обещание и промяната в решението ми би засегнала и друг човек, бих се замислила повече. Но дори и тогава, ако обстоятелствата го налагат, бих се извинила и бих се постарала да обясня защо се отмятам от думата си.

Питам сега, защото скоро поканихме една дама да стане кръстница на детето ни, разбира се след доста размисли. Когат я поканихме, обаче и двамата с мъжа ми уловихме от нейна страна колебание, което прерастна в "Да" след като детето и я окуражи и пожела, и ние останахме с усещането, че тя прие заради нейното дете, но ДА-то бе едно плахо?! И сега аз като усетих това колебание от нейна страна се появиха и у мен колебанията дали избора ни бе добър, не сбъркахме ли, и искам ли поканата да остане или да я отменя, защото има време, не сме тръгнали сега да кръщаваме?!  Та по този повод питах.

# 8
  • Мнения: 1 289
Размисляте ли след като сте взели някакво решение?
Ако сте го оповестили вече пред други, променяте ли го в случай, че сте размислили или държите на думата си на всяка цена?
Чувствата ли се длъжни да обясните промяната на решението си в случай на промяна?
Питам разбира се за събития касаещи предимно вас, вашето семейство и живот, а другите участват като гости или наблюдатели.

Имаме спор със съпруга ми, тъй като при мен често се случва да променям мнението и решението си, а той дори и да размисли остава верен на първото, само заради дадената дума пред трети лица?!

Да, случва ми се. След първоначалния ентусиазъм и 1 преспиване на другия ден може да съм със съвсем различно мнение. Старая се да държа на думата си, но не на всяка цена (ако касае нещо съдбовно).

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 380
София13, в твоя случай аз бих говорила директно с жената и бих й казала, че съм усетила нейното колебание. Бих й казала нещо такова:"Извинявай, може би греша, но ми се стори, че поканата ни те притесни. Осъзнаваме, че това е свързано с определени отговорности, затова няма да се разсърдя, ако си приела просто от учтивост, а всъщност не можеш да поемеш този ангажимент". Бих я помолила да помисли и бих посочила някакъв кратък срок, в който да ми даде окончателния си отговор. Ако просто отмениш поканата, рискуваш да я обидиш.

# 10
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз в твоя случай бих се надявала просто сама да се откаже Simple Smile, или така да подхвана темата, че да и дам тази възможност. Но след като съм я поканила, предполага се че това е обмислено решение, няма да се отметна.

# 11
  • Мнения: 2 401
Аз съм като мъжа ти.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 984
По принцип много рядко се отмятам от думата си, най-малкото защото трудно вземам генералните решения и винаги е след дълго обмисляне и анализ.
Конкретно в описания случай бих споделила с жената, че съм усетила известно колебание и бих й поставила ребром въпроса - Да или Не, като няма да се обидя и да ми откаже.

# 13
  • Мнения: X
По принцип много рядко се отмятам от думата си, най-малкото защото трудно вземам генералните решения и винаги е след дълго обмисляне и анализ.
Конкретно в описания случай бих споделила с жената, че съм усетила известно колебание и бих й поставила ребром въпроса - Да или Не, като няма да се обидя и да ми откаже.
Peace

# 14
  • Мнения: 2 448
Много мразя да се отмятам за неща казани пред хора. Ако имам лични решения, за които съм размисляла, изобщо не съм ги коментирала пред хора. А и да са, ако касаят само мен, не бих давала обяснение защо съм си променила решението.
Но конкретно за вашия случай нямаше да мога да отменя поканата. Прекалена излагация ми се струва, не зависимо какви са подбудите и , щом е приела "иди си , ела си" , не ми е в стила.

Общи условия

Активация на акаунт