Въпрос към родители на деца в ДГ Варна?

  • 1 481
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Момичета дъщеря ми е 2-ра група на ДГ. Въпрода ми е следния: Искат ли ви допълнително пари след решението на Кмета, че всички разходи ще се поемат от Общината?
В ДГ на дъщеря ми продължават да събират пари по 10 лв за 3ри месеца. По мой сметки за 2ве тримесечия се събират около 560 лв. Зададох днес въпрос на учителката, за какво ще се използват тези пари и отговора беше: "За дребни нужди" , какви са тези дребни нужди при условие, че направихме ремонт, сменихме чаршафите, сменихме щорите и какво ли още не. Всички учебни материали са купени.
Във детските градини, който са вашите деца продължават ли да събират пари?

# 1
  • Мнения: 4 187
Дадохме пари в началото на учебната година, решението бе взето от родителите на РД среща. Така бе и миналата година, други пари не са ни искани през годината , по никакъв повод!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не,дори ни отказват.Ако сами решим нещо,събираме,купуваме и така носим.

# 3
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Непрекъснато има нужда  от разни неща - листи на които да рисуват, материали за задачите които правят,ксерокс копия,канцеларски материали,почерпка за празник.....дребни неща които в рамките на една година трупат не малка сума. Не е удобно за никой всеки път когато е нужно нещо за деня да се търси кой да го намери. И играчките се подновяват.
Тези пари не ги събира учителката ви ,най вероятно е някоя майка. Питай нея не вярвам да не ти обясни.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 332
След заповедта на кмета вече никакви пари не се събират в нашата група. В началото на учебната година купихме учебни материали, а скоро искаха бели листи, но пари не сме събирали.

# 5
  • Мнения: 2 957
След заповедта на кмета вече никакви пари не се събират в нашата група.

И при нас така.

# 6
  • Мнения: 1 425
Ние също събрахме в начало на учебната година за учебни материали, листи за рисуване, моливи, лепила и всякакви други материяли. Събрахме по 35 лв. Миналата година събирахме по 5 лв на месец за санитарни материали. Но след заповедта на кмета продължават да събират, което ме очудва. По моя груба сметка за тези "дребни разходи" за една учебна година ще се съберат 840 лв. А непрекъснато дъщеря ми като отива на градина иска да взема играчки, защото в градината нямали - аз лично съм занесла там 1 чувал с нови играчки и не само аз и други родители. А те все искат и искат.
Затова ви питам, за да разбера дали само при нас е така?

# 7
  • Мнения: 2 957
Защо не поставите въпроса на родителска среща? И тези пари от учителките ли се събират и в тях ли стоят?
Ние като събирахме в началото на годината, всяка сума беше първо обсъждана на род. среща и след това парите ги събираше една от майките, а не учителките.

# 8
  • Мнения: 1 425
Парите се събират от една от майките. Днес една моя приятелка, което дете е в нашата група е попитало касиерката на групата за какво са парите и тя отговорила: "За санитарнни материали" Явно и тя не е компетентна. Учителките практикуват так: Купуват постояно разни неща, дават касови бележки на касиера и тя ги осребрява.
Да помолих учителките да направят родителска среща и да се обсъди този въпрос. Точно затова и исках да знам дали по другите градини се събират пари, за да мога наа родителската среща да го посоча като факт, че другите градини вече не събират.

# 9
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 406
Ние събирахме в началото на уч. година - за канцеларски материали, за учебници и за новогодишните подаръци /събирахме ги разсрочено/. От тогава не ни е събирана нито стотинка.
За коя градина става дума?

# 10
  • Мнения: 1 425
За ДГ Пролет

# 11
в нашата детска градина също събират пари в началото на учебната година .Незнам кмета как смята че няма да се събират пари като то от едно време е така на тях все неим стигат за нещо дали за материали или за играчки и др. дреболии но поне не ни занимават през останалата час от годината 60 за година  Thinking на всякаде е така
.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 134
При нас събрахме пари за помагалата, дадоха ни списък какви учебни материали трябва да си купим и това . Не искат пари.

# 13
  • Мнения: 6
Здравейте , аз съм една от тези касиерки на групи, които събират пари от родителите и мога да споделя за какво се разходват парите.Ние сега сме първа група и като влязохме в стаята положението бе плачевно-всичко бе за смяна и стаята бе гола. И денс не можем да съберем пари за голяма част от необходимите неща.Но за парите- първо събрахме по 30 лв и с тях купихме консумативи и помагала , като разходите бяха по около 26 лв на дете.С другите платихме мин.вода, хартиени кърпи, дневник, папка и др. неща за учителките.Втория и третия месец- купихме килими, телевизор, DVD и прахосмукачка, конструктори, кубчета, панери за тях и т.н. Всеки месец текат разходи за: вода, хартиени и мокри кърпи понеже е по удобно за децата, по един дребен подарък за деца с рождени дни по 3-4 лв/дете, панерчета за моливи, шаблони за оцветяване, счупени острилки, недостих на листи, нови книжки за оцветяване, изсъхнали лепила, че не ги затварят и неща от този сорт и ако щете вярвайте , но парите заминават за всички тези УЖ дреболии(като аз ги вземам на цени на едро) и ми е трудно да обясня на майки като Вас , че има нужда от нови парички за консумативи. Да не говорим, че нямаме пердета и балатума е скъсан, че покрива  над тоалетната капе и т.н, че трябва да се направят кътове за образователни цели и прочее. Обшината НЕ ДАВА ПАРИ за тези неща, а нашите деца трябва да се развиват. И колкото и да ни е трудно да отделяме пари, е важно да направим нещо за доброто на децата си. НО ВИЕ РОДИТЕЛИ СТЕ В ПРАВОТО СИ ДА ИСКАТЕ ОТЧЕТ  за изразходените пари и да виждате какво се купува. Чувала съм за много злоупотреби и с право се питате къде отиват парите. Но истината е ,че ако не събираме дори и по малко всеки месец, децата ни ще бъдат ощетени. Има нужда от тези допълнителни средства !

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 133

Ние като събирахме в началото на годината, всяка сума беше първо обсъждана на род. среща и след това парите ги събираше една от майките, а не учителките.

И при нас така. Искат ни пари единствено за куклен театър.

Общи условия

Активация на акаунт