Съдебни заседатели

  • 975
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12 648
Какво ще кажете за тази система. Има ли смисъл.

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
има ли смисъл , като няма значение?

# 2
  • София
  • Мнения: 38 208
Английската правосъдна система си е английската...
Щом съществува толкова векове, значи смисъл има.
Нашата обаче май хич няма смисъл.

# 3
  • Мнения: 2 401
Да се приложи в наши условия е безумие, според мен.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 208
Да се приложи в наши условия е безумие, според мен.

За да се приложи в наши условия, преди 600 години трябваше да ни поробят англичаните, а не турците.
Ама такъв ни бил късмета.

# 5
  • Мнения: 4 300
И в България има съдебни заседатели бре. Само дето ходят предимно пенсионери, които са заинтригувани от размера на възнаграждението.

# 6
  • Мнения: 214
Доколкото знам на всяко дело в районен съд има по двама съдебни заседатели.

# 7
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не по всяко дело и не само пред Районен съд участват съдебни заседатели. Към настоящия момент такива има само в наказателния процес и те решават наравно със съдията дали подсъдимият е виновен и какво да бъде наказанието му.

Това ни е разликата с другата система. При нея съдебните заседатели решават дали подсъдимия е виновен, а съдията определя наказанието. Там, доколкото имам спомени, съдебни заседатели участват и в наказателни, и в граждански процеси.

# 8
  • Мнения: 1 813
Мисля си,че някой се е поувлякъл с Джон Гришъм.

# 9
  • Мнения: 502
  Препоръчвам ви горещо филма"Дванадесет" на Никита Михалков. Там героите са дванадесет съдебни заседатели,които трябва да решат съдбата на един чеченец. Много интересен филм,много! Според мен тази система е много по-демократична,отколкото нашата,където само един човек взима решението,отсъжда.

# 10
  • Мнения: 1 473
Няма смисъл от съдебни заседатели там където  съдебната система е отдавна погребана.
Няма смисъл и от закони, когато няма кой да ги спазва.

# 11
  • Мнения: 592
навремето са им викали съдебни саксийки! полза никаква!

Общи условия

Активация на акаунт