За серийните убийци...

  • 14 913
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Гледах наскоро един филм,който ме разтърси и разплака, за убиец на деца,който е правен по действителен случай и действието се развива 1939 година и се замислих,че някъде до нас,сред нас може би съществуват такива хора и никой дори не може да предполага,че те са такива...И се зачудих що за хора са,какво ги кара да бъдат такива,как стават такива... Също така ми стана интересно дали в България е имало такива случаи и серийни убийци,всякаш никога не съм чувала за подобни случаи или поне не са били раздухвани.Ще ми бъде интересно да науча дали е имало такива хора и тук Sick
А ето какво намерих за световни такива незнам как да ги нарека,може би изроди Sick

Най-известните серийни убийци в света:
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=193314

# 1
  • Мнения: 2 448
Това, което съм гледала като документални филми по тази тема е, че има генетична предразположеност към убийствата, и че някакви тежки драматични събития обикновено в семейството ги провокират тези изяви.
Дори много често първите убийства на такива хора са собствените им родители.
При всички положения ги приемам не само като обикновени зли хора, но като психично болни такива.

Да не кажа, че провокиране на масови убийства като войни, не е по малко злодеяние. Но някак сме свикнали това да го приемаме по лесно.  Confused

# 2
  • Мнения: 4 300
Имаше преди години един сайт, serialkillers.net ако не се лъжа. Имаше доста психологически данни за тях, както и информация за специализрано звено в САЩ, което ги разследва.

# 3
  • Мнения: 25 447
Възпитанието играе съществена роля при формирането на социопата, не е само генетиката.
Някои са резултат от неангажирани емоционално и физически майки, които ги тръсват на някоя баба и ходят да си веят..., упс!, да си живеят живота.
Другите пък са на обратния полюс - продукт са на свръхлюбящи майки-орлици, които отглеждат гении и лидери, ама така хубаво ги отглеждат, че те израстват с твърдото убеждение, че са богове и човешките закони (и живот) за тях не важат.
Всеки път щом се зачета в Нашите деца ми минава мисълта, че просто няма начин около нас да не е пълно със серийни убийци или поне бъдещи такива.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 660
Цитат
Всеки път щом се зачета в Нашите деца ми минава мисълта, че просто няма начин около нас да не е пълно със серийни убийци или поне бъдещи такива. 
Упс направо ме притесни с това изказване,а дано не си права на 100 процента Wink
Иначе съм съгласна до някаква степен за възпитанието,че дава отражение на личността,но пък колко хора които са израстнали в ужасни и пропаднали семейства стават добри хора. Rolling Eyes
И все пак дали в България  еимало,някой чувал ли е,чичко Гугъл не казва.Спомням си за Пловдив,че имало няккъв Жоро Павето,който убивал млади жени,но дотам...

# 5
  • Мнения: 4 300
Сетих се и още нещо. По повод разкритията за Карлос Сантана ( че е бил малтретиран като дете) в един сайт бяха писали че обичаните и добре гледани деца ставали обичливи и нормални хора, а малтретираните ставали известни  Confused.

А serialkillers.net го няма вече:( интересен беше.

# 6
  • Мнения: 3 826
този специално , за когото говориш е резултат на кръвосмешение - бащата е спал с дъщеря си ,
и като дете също е бил сексуално насилван от баща си ( който му е и дядо )
в общи линии , винаги са жертва на голямо насилие в детството си

# 7
  • Мнения: 101
Според мен, тук, в България има и е имало такива. Е, не са били такива грандиозни случаи като Джак Изкормвача, примерно. Имам един интересен материал, на български, за серийните убийци, психологията им, причините, заради които са станали такива чудовища. Много е  дълъг и затова няма да си позволя да го поствам тук, но ако някой прояви интерес мога да му го пратя.

# 8
  • Мнения: 7 837
Малко сме на брой, за да се развие подобен тип масов убиец и да остане дълго време неразкрит.

п.п. Между другото, един от цитираните в статията, Джон Уейн Гейси е вдъхновил Стивън Кинг за написването на "То", защото забавлявал деца по детски партита, облечен като клоун...

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 19:54 от Кейси

# 9
  • Мнения: 660
Малко сме на брой, за да се развие подобен тип масов убиец и да остане дълго време неразкрит.

п.п. Между другото, един от цитираните в статията, Джон Уейн Гейси е вдъхновил Стивън Кинг за написването на "То", защото забавлявал деца по детски партита, облечен като клоун...


Това не го знаех...Много интересно..
Хелта прати ми този материал на лични ако можеш.мерси

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
преди няколко дни имаше убийство на деца и възпитател в белгия, както и раняването на десетина други деца от  20 год. ненормалник , тръгнал да коли деца от дестките градини! хванали са го, но мъл4и като риба за  мотивите си!

# 11
  • Мнения: 25 447
Това е масов убиец, marsy, сериен ще е, ако е убивал по същия начин на различни места и по различно време.
Имаше и при него нещо, което е отключило лудостта му...

# 12
  • Oslo
  • Мнения: 659
И на мен, моля!
Това не го знаех...Много интересно..
Хелта прати ми този материал на лични ако можеш.мерси

# 13
  • Мнения: 7 837
анаморф, много от образите в бестселърите, се базират на съществуващи такива. Веднага се сещам за "Мълчанието на агнетата". С четива и филми за серийни убийци изкарах втората си бременност. Някой пък, гледат латино сериали...

Помните ли ватманите в София? Тогава говореха, че онзи притежава типичните качества на сериен убиец

# 14
  • Мнения: 503
Heltah, ако може и на мен, моля.
Психопато подобни състояния се наблюдават и при деца. Но за психопатия се говори чак след 16 годишна възраст.
Как`Сийка е много права. Не е само генетика, винаги има изживяно насилие. И то не е само от типа:"Изяж си супичката, щото ще ти я сипя във врата!"

Общи условия

Активация на акаунт