кога ви правиха секцио

  • 2 562
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, доколкото знам секцио винаги се насрочва известно време преди да настъпи терминът и искам да ви попитам колко по-рано(1-2 седмици например) ви насрочиха секциото?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 056
До 2 седмици преди термин, каза моя доктор, но и неонатолозите трябва да си дадат съгласието, в зависимост от размерите и състоянието на бебока.

# 2
  • Мнения: 345
10 дни преди термина,но срокът е относителен.Зависи от много неща.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
12 дена преди термин. Лекарката ми беше категорична, че няма за какво да чака повече. Естествено оказа се права - синът ми се роди 4340 грама.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 518
18 дни преди термина, но докторите се застраховаха с по-ранното секцио, т.к. бебтата бяха 2  Peace

# 5
  • Мнения: 2 090
Една седмица преди термина.

# 6
  • Мнения: 2 874
Единадесет дни преди термина. И добре, че не чакахме повече - беба се роди 4 кг.  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 3 789
12 дни преди термин Peace

# 8
  • Мнения: 199
Да използвам темата... Възможно ли е, след като веднъж е правено секцио по спешност второто да не е планово? т.е дори пак да се наложи секцио да се изчака естественото започване на раждането и тогава да се прави секцио..? на мен ми правиха секцио по спешност заради тесен таз, след като беше започнало раждането - т.е изгладена шиика и 6см разкритие, не бях усетила контракции... обаче ми се струва прекалено вмешателство да решавам аз кога да се роди бебчо. Дори съм готова да влезна в болница 2 седмици преди термин и да изчакам там започването на раждането и тогава да се направи секциото...? възможно ли е? има ли такива случаи?

# 9
  • Мнения: 1 919
12 дена по -рано

# 10
  • BG
  • Мнения: 123
Първото ми секцио беше по спешност, а второто беше планово. Беше насрочено за 04.12(термин-13.12), а бебето се роди на 27.11. Направиха ми секцио при седем см. разкритие и контракции на две минути. Така че всичко е възможно.

# 11
  • Мнения: 2 334
Секциото ми беше точно 7 дни преди термина Peace

# 12
  • Мнения: 955
Моето секцио беше планово - 17 дена преди термина. Наложи се да е толкова рано, защото имах много контракции. В последствие се оказа, че матката ми е двурога.
Baduizm, възможно е второто раждане да е нормално ако е минало достатъчно време от секциото. Но зависи от лекаря. Не знам дали някой ще се навие да чака да започне родов процес и да прави секцио. Трябва да се обърнеш към лекаря, който ще ти води раждането, защото според мен е много индивидуално.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 744
Моето планово секцио беше 2 дни преди термин.
Baduizm и аз мисля, че зависи от д-ра и твоето състояние. При веднъж рязана матка не знам дали ще се навият да чакат да почне раждане и тогава да режат пак  Rolling Eyes Иначе и аз предпочитам бебето да си реши само кога за излиза, но няма начин, трябва да съм секцио отново.

# 14
  • Мнения: 4 496
Второто и третото- седмица преди термина.

Общи условия

Активация на акаунт