Др. Светла Иванова - Военна Болница?

  • 16 240
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 54
Здравейте, някоя от вас да е била на ЖК при др. Светла Иванова във Военна Болница? Чудя се дали да ходя при нея да ми следи бременността, или...? Моля ви, ако някой има информация, нека пише, благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 10 569
Била съм при нея на рутинен преглед след раждането - мила и внимателна е. Моя приятелка скоро ходи при нея и също е доволна. Нямам представа как е с проследяването.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
Ако ще искаш болничен обаче, не се надявай.

# 3
  • Мнения: 4 070
На мен ми я бяха похвалили и аз понеже ходех там на др.д-р отначало мислех да се запиша при нея. Обадих й се (исках само един преглед и да я тествам дали ми харесва) и тя без да ме е виждала веднага ме записа да ме следяла и това ме ядоса и не отидох.

# 4
  • Мнения: 152
Според мен д-р Гиздов е по-добър вариант, на същия етаж е.

# 5
  • София
  • Мнения: 54
Според мен д-р Гиздов е по-добър вариант, на същия етаж е.
И аз чух за него, ама май си бил счупил крак по празниците. Личната ми лекарка искаше при него да ме праща, но като разбрахме се пренасочихме към Иванова.

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте, за наше щастие жена ми забременя и отидохме при нея.
Три пъти и се обаждахме по телефона за да ни запише час, като през цялото време се тюхкаше,че е много натоварена , но щяла да ни смести. През този период жена ми стана все по-зле. Повръщане до дупка, не може да яде да пие нито кафе нито сокове, а от това кръвното и беше мноого ниско-доста отмаля, в работата ходи едва ли не с торбичка за повръщане. На прегледа въпросната докторка се е държала доста грубо и е казала , че не може да казваме че ни е лошо, това ще се покаже от изследванията. Направила си необходимите изследвания и когато се върнала при лекарката тя и казала, не ти трябва болничен все още. Тези в твоята работа бременни не са ли виждали ? Ще се наложи да те потърпят! Обади ми се утре сутрин за резултатите и ще решим дали имаш нужда от болничен.
На следващия ден жена ми звъни по мобилния за резултатите , но и казала че резултатите не са готови да и звънне след 14.00. В 15.00 о казала обади се утре още не са готови. На следващата сутрин и казала вероятно са изгубили изследванията ти и ще се наложи да ги направим отново , но след обяд ще отида до лабораторията , обади ми се пак. В 15. 00 се обадила жена ми и и казала не са ги загубили сигурно е проблема в кръвната ти група. Обади ми се утре сутрин. В 10.00 жена ми се обадила отново и Д-р Иванова и казала не съм ходила обади ми се след обяд. В 14.00 се обадих  аз защото бях побеснял. Грубо разиграване телефонни обаждания лошо отношение. Обадих се на личния ни лекар защото исках да сменим въпросната лекарка. Там ми обясниха,че за срок от 45 дни не можем да получим ново направление. Обадих се на Иванова като се представих. Говори супер отегчено, с лека досада. Ако не бях ядосан щях да я попитам дали е добре, да не вземе да припадне( толкова беше меланхолична) Обясни ми че са намерили изследванията и жена ми имала нисък хемоглобин и да сме си купели лекарства които да почва да пие веднага. На въпроса ми какво правим с рецептата, ми каза ами опитайте и ако не стане ми се обадете. Няма да и се обадя, че ще се наложи да и изпратя и сметките на телефоните си! Бягайте далече от тази самозабравила се лекарка.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 735
Това, което прочетох направо ми припомни как почти ревяща излязох от кабинета и.Исках при нея да си водя женската консултацията,след доста години стерилитет и доста проблемно забременяване.Обясних и че работя с деца и имаше грипна епидемия,беше зима и искам поне първите месеци да съм болничен и да не общувам с много хора.Обясни ми да гледам положително,аз така и гледах на бременността си,но много ме беше страх.Преди мен две колежки бяха със спонтанни аборти с първите си деца.Обясни ми как ще кача мн. кг,а аз си намерих свясна лекарка,работех много по-малко и качих само 13кг за цялата си бременност.Понякога трябва не само да си лекар,но и човек.

# 8
  • София
  • Мнения: 54
Така, сега, мога да завършвам тази тема с моето мнение за тази лекарка. Аз си водих бременността при нея до края, ходех и на частно, но ако някога ще реша пак да имам бебенце, определено ще избера някой друг. Значи на нея не й пука особено от пациентите, всички предишни мнения са верни, не дава болничен (на мен ми се наложи и взех от личната, щото Иванова не искаше). Просто не прави нищо повече от това, което се покрива от ЗК. Един обикновен преглед при нея е нещо от сорта: мерене на корем, тегло, кръвно налягане, направление за кръв и урина. Казва ти да се обадиш по телефона за резултати. Всеки пък като се обаждаш ти казва, че всичко е наред, а следващия месец ти изважда резултатите и почва да обяснява как това и онова ти е ниско и ще пиеш еди какво си, това повтарям, един месец след като са ти направили изследвания  Shocked Резултатите от направените изследвания си стоят при нея, ти никога няма да ги видиш. Преглед с ултразвук ми направи 3 пъти, веднъж в началото и после два пъти накрая, след като й казах, че бебето е седалищно (тя ми твърдеше, без да е ползвала утразвук, че бебето се било обърнало  Rolling Eyes ). Тонове слуша с едно архаично устройство, какво чува само тя знае  Rolling Eyes
 А, има и една смотана сестра, аз лично съм я виждала сутрин да дава пари на бременна жена (с огромен корем) и да я изпраща да й купува кафе от машината  Shocked И на всички им говори на "ти". На мен ми и намекваше да й донеса шоколадови бонбони след като родя, щото и тя имала деца, не само лекарката  Close
Както и да е, сега не мога да се сещам за всички "интересни"неща, едно е важно, стойте далеч от нейния кабинет!

# 9
  • Мнения: 13
Стана ясно, че не е добър вариянт за водене на ЖК. Който има впечатления от обикновенните прегледи при нея нека да сподели. На мен също ми я препоръчаха, но сега вече се зачудих Thinking

# 10
Присъединявам се към досегашните  мнения за нея отвратително държание както към мен така и към съпруга ми  когато той ми поиска всички документи се държа нагло , а всичко стана заради сестрата  но не искам да навлизам в подробности точно сега ... водих си досега женската консултация при нея и честно казано много съжалявам не я препоръчвам на никой при мен даже не ми разчиташе резултатите  при положение че съм със записан час ми се е случвало да чакам и час докато ме приеме и при мен излезе с изказването че имала 5000 пациенти  и била много натоварена newsm78 .....много претупва прегледа   ходила съм  платено на ЖК в правителствена  болница преди 11 години спомените са ми повече от хубави според мен бременната жена трябва да изкара една спокойна и щастлива бременност.

# 11
  • Мнения: 9
Аз, съм изключително доволна от нея и съм и безкрайно благодарна. Д-р С. Иванова ми водеше цялата бременност, никога не съм се съмнявала в качествата и. За мен тя е изключителен специалист в нейната област.  Peace

# 12
  • Мнения: 0
Случайно попадам на тази тема и искам да си кажа мнението за д-р Иванова, защото смятам, че впечатленията, които са споделени са доста субективни и драматични. Посещавам я вече 8 години и ми е водила бременността. Изключително доволна съм от нея. По отношение на прегледите по време на бременност, ако няма проблеми защо смятате, че трябва да се правят излишни прегледи и заключения. Естествено, че в частен кабинет срещу съответната сума ще ви направят хиляди изследвания и ехографи. Въпросът е има ли смисъл? Десетки пъти съм чувала обезпокоени майки, на които са им казали, че нещо не се вижда, нещо не се е развило и т.н. и винаги прибързано. И голяма работа, че са ходили при лекари с мега техниката. Иванова винаги ми е вдигала телефона, независимо от безумните часове, в които ми се е налагало да и звъня. Винаги е била спокойна и не е драматизирала по отношение на изследвания, което ми е давало спокойствие по време на бременността. Това, че е реалист човек и не проявява емоции за всеки от десетките и пациенти не я прави лош специалист. Всеки, който очаква майчини ласки и състрадателни фрази всеки път при преглед да отиде на друго място. В крайна сметка е важно, че е добър специалист.

# 13
  • Мнения: 41
Здравейте,
Дали има актуални мнения по темата.
Предварително благодаря

# 14
  • Мнения: 1
Абсолютно не компетентна, старомодна и арогантна , сега съм в 4-ти месец и послединя път когато бях при нея беше преди 1 месец, втора бременност ми е с първата ме следеше много добра,млада и компетентна лекарка , но за жалост неможах да я намеря (беше се преместила) когато разбрах че съм бременна . Та преди 1 месец (последната ми среща с тази докторка и слава богу последна) ме държа 40 минути в къбинета си и не ми каза дори 1 дума за бебето , дори не обърна ехографа да го видя ,не ми каза дори в коя седмица съм , държа ме гладна 4 часа (Каза ми да отида при нея гладна и жадна и да нося урина ,като си мислех че там ще ми вземат кръв за изследвания и да си дам урината ..... ДА АМА НЕ , първо влезнах 40 минути по късно от часа ми , държа ме още толкова вътре нестига че не ми каза и дума за бебето ми каза да отида в която си искам лаборатория и да си пусна изследванията ,които можех да пусна и на следващия ден , без никакъв проблем ...... та накрая се оказа че аз от 7 сутринта до 10:30 седях гладна и щях да припадна заради нейната глупост и невежество .......... БЕЗОБРАЗИЕ........ ТОВА НЕ Е ЛЕКАР

Общи условия

Активация на акаунт