Какво правите с децата след ДГ?

  • 3 202
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Сега през зимата след като се приберем от ДГ малкия обикновено иска да гледа ТВ, а аз бързам да приготвя нещо за вечеря. Оставяте ли ги да гледат нещо или да играят на компютъра докато вършите нещо или помагат при приготвянето на вечерята? Признавам си, че след напрегнат работен ден ми е по-лесно да приготвя нещо сама.
Често следва още един филм след вечеря за малкия , а аз докато прибера масата и вече е станало време за сън. Тези няколко часа не са ми достатъчни. Как се справяте вие? Остава ли ви време за игра с децата  или просто оставяте домакинската работа за времето след като си легнат?

# 1
  • Мнения: 817
Почти не ми остава време да играя с нея. Има дни, в които купуваме готова храна и се отдавам на игри с нея, а баща и оправя масата. Има дни в които не ми е до игри, и аз се заемам с масата.
Но и се случва да я оставя на компютъра, понеже искам малко тишина и спокойствие.  Embarassed

# 2
  • Мнения: 9 814
Ясно е, че зимата бързаме да се приберем у дома.
Доста неща правим заедно- приготвяме вечерята, рисуваме, редим пъзели, играем с куклите или просто гледаме тв.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Зимата - прибираме се, готвя, вечеряме. Той гледа на ДВД-то филмчета. После след вечеря малко поиграваме или четем книжки.

# 4
  • София
  • Мнения: 395
Изнервяме се зимата в къщи.Децата няма къде да играят и ни скачат по главите, ние искаме да гледаме новините.Отвреме навреме събираме по комшийски децата малко да поиграят, днес у нас, утре в тях и така.

# 5
  • Мнения: 2 587
Дъщеря ми не иска да гледа филмчета,предпочита да е около мен."Помага" ми да готвим,да сложим масата,да я вдигнем и после играем заедно.

# 6
  • Мнения: 3 715
Понеже детето ходи в Елин Пелин на детска градина, докато отидем да го вземем и се приберем в София, става 19:30, все пак са 30 км. в едната посока и 30 в другата и нямаме много време за занимания заедно. Той не проявява никакъв интерес към телевизията, с играчки все още не се заиграва за дълго, така че е като свободен електрон. Приготвяме нещо набързо за хапване заедно с него ако няма готово или подреждаме масата за вечеря и топлим яденето, сядаме да вечеряме, към 20:30 го къпем и в 21ч е в леглото. През есента, още като беше дълъг денят ходехме да се полюлее на люлките и да поиграе на площадката за около половин час.

# 7
Влача го с  мен където и да реша да джиткам ,дори до магазина , на гости или просто  малко да се поразходим. У нас правим доста  работи  заедно докато  си лафим,да не се повтарям с това: приготвяме вечерята, рисуваме, редим пъзели, играем с куклите или просто гледаме тв .

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Обикновено рисуваме или четем книжки. Понякога се заиграва и сама с играчките. Чат пат ходи да си играе с едно съседско момиченце. Случва се и филмче да гледа, но гледам да не е повече от 30 мин. Но аз съм доста облекчена, защото живеем с моите родители, и винаги може да се намери поне един възрастен, който да е на нейно разположение.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И филмче гледа вечер и на маймуни се правим заедно и играем. За всичко имаме време.
Но пък трудно ще сготвя нещо.  Laughing Може мъжът ми да готви, а ние от хола само да го тормозим да ни гледа магариите и той да става разноглед.  hahaha

# 10
  • Мнения: 139
При мен е малко различно. Аз в повечето дни
имам възможност да сготвя в късния следобед,
преди вземането от градината. И като се приберем -
се редуваме с мъжа ми - единият прави салата и слага масата,
другият играе с детето.
Да, не иска да играе сам в повечето случаи  Simple Smile
Да, изчерпваме всички забавления и е скучно зимата  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 841
През зимата си играем. Най-общо казано.
През лятото сме в парка (кара колело или тротинетка), или в близкия училищен двор (игри с топка), или на някоя площадка по катерушките.

Филмчета - ако остане време, но не повече от 45 минути. През лятото гледа само в събота и неделя, защото се прибираме непосредствено преди сън.

Времето от 18,00 часа (когато го взимам от градина) до 22,00 часа (когато ляга) ни стига за много неща.
Уточнявам обаче, че през седмицата не готвя, не чистя и въобще не върша никаква домакинска работа, освен да обърна внимание на детето си.

# 12
  • Мнения: 929
 Сега след като се приберем аз започвам да приготвям вечерята, а тя ако има желание подрежда масата, ако няма желание или отива и си рисува или пускаме детски песнички и тя пее и танцува докато аз сготвя. След вечеря учим стихчета, четем книжки, апликираме и т.н. За филмчетата - случва се и филмче да и пусна, но само когато тя пожелае.

# 13
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Винаги когато времето го позволява, излизаме-дори за половин час. След това играе с татко си, докато аз приготвя вечерята. После се разменяме-таткото зарежда миялната, аз играя с нея и я къпя.Лягаме заедно и тримата-четем приказка, говорим си. Стига ни времето да се видим и споделим нещата от деня си, даже вече ме имитира-когато се прибера, тя ме пита-"Как ти мина днес деня на работа?"

# 14
  • Мнения: 139
Стига ни времето да се видим и споделим нещата от деня си, даже вече ме имитира-когато се прибера, тя ме пита-"Как ти мина днес деня на работа?"
Grinning Сетих се по този повод нещо  Grinning
Ние също говорим за изминалия ден
и като бил при баба си и се приспивали,
той седнал в леглото и казал:
- Ти няма ли да ме питаш как беше днес в градината?!"
 Joy

Общи условия

Активация на акаунт