Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 68

  • 39 432
  • 297
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 491

Добре дошли в новата тортена тема, мили дами!   bouquet


Т О Р Т Е Н А   Б И Б Л И О Т Е К А


А това са линковете към старите темички:

Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 2

Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 3


Моите любими торти!!!

Моите  любими торти!!-2

Моите любими торти!!!-3

Моите любими торти!!!-4

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 2

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 3

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 4

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 5

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 6

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 7

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 8

Re: Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 9

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 10

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 11

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 12

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 13

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 14

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 15

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 16

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 17

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 18

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 19

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 20

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 21

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 22

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 23

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 24

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 25

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 26

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 27

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 28

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 29

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 30

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 31

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 32

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 33

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 34

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 35

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 36

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 37

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 38

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 39

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 40

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 41

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 42

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 43

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 44

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 45

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 46

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 47

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 48

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 49

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 50-та юбилейна

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 51

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 52

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 53

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 54

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 55

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 56

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 57

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 58

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 59

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 60

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 61

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 62

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 63

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 64

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 65

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 66

Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 67


Галерия Торти - Тук пускайте само снимки на вашите торти с линкове към тях и по възможност с описание на пълнежа на тортата!


Най-често задаваните въпроси и отговори към тях:

В: Задължително ли е да се сложи крем под захарното покритие и какъв?
О: Добре е да се сложи, защото иначе прозира, става неравно и има опастност да се свлече покритието! Най-добре е да се сложи маслен крем (слага се много тънък слой, който не се чувства при консумация), леко разреден кайсиев мармалад, който се оставя да позасъхне или шоколадов ганаш, но с повече шоколад за да държи добре!

В: С кои захарни покрития се работи най-лесно и какво да избера?
О: За начинаещи препоръчвам марципан Варна или млечния марципан, евентуално захарното покритие от бонбони marshmallows. Но и тук както при други рецепти важи - всяка от нас си избира тестото, според това как се и работи с него, какъв е вкуса му, какви са продуктите, които се използват. Затова препоръчвам, ако Сте начинаеща, опитайте различните видове покрития и намерете това, което е най-удачно за Вас и Вашето семейство!

В: Кои захарни покрития се втвърдяват бързо и кои по-бавно?
О: Най-бързо се втърдяват захарните покрития в които има желатин, затова са подходящи за по-сложни и големи фигурки, които трябва да изсъхнат по-бързо! По принцип важи, че ако правите фигурки или цветя за тортата, е добре да са правени поне ден-два по-рано за да са напълно сухи.

В: Колко дълго издържат захарните покрития?
О: Издържат доста дълго - в хладилник поне 2-3 месеца, защото са с много захар, която е един вид консервант!

В: Как се реже блат за торта, как се сиропира?
О:Винаги правя блатовете поне ден преди сглобяването на тортата. Иначе при рязане се ронят и късат. Трябва да са абсолютно изстинали. Същото важи и за кремове, а сиропирането на блатовете се прави също със студена течност. Освен това гледайте да не я сиропирате много - има опасност да се разтече.

Няколко съвета за рязането на блатовете:

Блата трябва да е студен.
Изберете най-дългият нож, който имате и добре го наострете.
Мислено си разделете блата така, че всеки слой да е около 1-1.5 см висок.
Сега ако сте десняци (ако сте леваци, действайте противоположно) сложете лявата си длан на блата и през цялото време притискайте с цялата длан блата. Не много силно, но не и леко. Сега с дясната ръка в която е ножа, започнете да режете най-горната част на блата но само около 2см навътре,, като с лявата ръка леко завъртате блата(като продължавате да притискате).Гледайте да държите ножа хоризонтално и да спазвате  мислено дебелината на слоя.. Когато блата ви е разрязан така по цялата дължина, започнете да режете вече по-дълбоко, като следвате вече направения разрез. Лявата ръка продължава да притиска. Ножа извършва движението на трион(като при рязане на хляб).

В:Как се използват прахообразните сладкарски бои?
О: Направете си първо цялата захарна маса и после разделяйте според това какво количество ще ви е нужно. Боичките разтворете в няколко капки вода - не много - само колкото да се разпуснат.

В: Как да намажем тората отстрани с крем без да омажем подложката с крем?
О: Ето няколко идеи:

по въпроса за чистата чиния: при мен вариантите са следните:
- приготвям тортата и я пренасям вече готова украсена върху декоративната чиния;
- под най-долния блат слагам парчета хартия за печене - при украсяването глазурата пада върху тях, после само ги издърпвам внимателно.
- не правя нищо и накрая със салфетка внимателно почиствам около тортата.

Първо зависи какъв крем правя - колкото е по-гъст крема, толкова по-малко поразии има.
Второ използвам  ето това чудо за нанасяне на крема по страните на тортата - много удобно се нанася и не цапа толкова.
И трето - една моя "рационализация" Wink - тъй като когато пека блата за тортата си изрязвам за дъното на формата колело от хартия за печене, запазвам си изрезката от квадрата от който съм разяла и при мазане и украса отстрани я слагам около тортата. Дори и да се изцапа, после просто маха и готово!

Наскоро четох въпрос, чийто отговор не видях - как правим тортите така, че чинията или подноса около тях остава чист? Аз не съм голям спец, но в началото слагам голямо парче хартия за печене върху чинията, после работя, като не се притеснявам от мацането, а накрая, след като тортата се втвърди и е напълно готова, внимателно изрявзам с ножичка хартията по края на тортата и хартията не се вижда, и подноса е чист. Е, накрая, при ваденето на парчетата е добре да се сетиш да пъхнеш лопатката над хартията  Laughing Онзиден правих един кекс с глазура за гостите на щерката, забравих да сложа хартия, и докато се опитвах да избърша чинията, се сетих да го споделя.

Полезни съвети! Справочник за подправки! Мерни едниници!


Линкове към най-често правените торти:

Торта Трюфел

Алказар

Наполеон 1

Наполеон 2

Торта Рафаело

Торта Татяна

Шоколадова торта с рула на ЛЕО

Торта Медовик

Торта Шварцвалд -  Тането


ПРИБЛИЗИТЕЛЕН БРОЙ ПАРЧЕТА В ЗАВИСИМОСТ ОТ РАЗМЕРА НА ТОРТАТА

Ф30- 18-20п.
Ф28- 16-18п.
Ф26- 16п.
Ф24- 12-14п.
Ф22- 12п.
Ф20- 10-12п.
Ф18- 8-10п.


30х30см - 24-32п. зависи от размера на парчето.
Ето и 3 варианта за големини, като и трите са нормални парчета.
За 24п. - 4х10см. парчето
за 30п. - 3х10см. парчето
за 32п. - 4х8см. парчето

ДА СЕ СЪБЕРЕМ И ДА СИ НАПРАВИМ ТОРТА!

# 1
  • Мнения: 11 607
 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 708
Ванче с благодарности за теб Hug доставката е получена Wink Wink Wink

# 3
  • Мнения: 1 271
Виолетче, хиляди благодарности за новата темичка   bouquet

Дими, Дядо ти Коледа тази година го беше хванала финансовата криза и него...  Mr. Green

Силсав, цифричките са направени от фондан и съхнаха една нощ, естествено с клечки за забождане отдолу  Mr. Green все още не ми достига магията да ги закрепвам без помощни материали!А за големи са си големи-самата торта беше 10 парчета...

Бъни, отговорих!  Hug

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пу за мен  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 671
Violetblue,   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 965
Айде пак да благодаря за комплиментите....
Ако ви кажа че рибока още си стои несрязан в хладилника, ще повярвате ли??? След двата рожденни дни, и след изрезките от шарана, снощи на никой не му се ядеше торта и така си го оставихме. Поне тестото ще го запази да не съхне до довечера. Съпружеството много го хареса. Изненада се, защото очаквал съвсем друга торта, ама тцъ..... това получи.
Изтребителя се изяде за рекордно кратко време. Хлапетата много харесаха тортата..... Другата с кънката също отлетя за нула време. Самата кънка се занесе в къщи като сувенир, но ще си я хапнат и нея защото е от руло и не може да трае.... доволна съм от реакциите на всички, все по-трудно ми става да ги изненадвам, но засега успявам.....
Много торти съм изпуснала тия дни, ама никакво време не остана за по-обстоен преглед.
Нат се е появила - Ехо, здравей!!! появявай се от време на време, дори и само като наблюдател.....
Лабрекс не ми отговори - сигурно се е разсърдила от поста ми!!! Недей, нищо лошо не влагам, просто се шегувам!  Cry
Дими - марулите бяха от тесто, ама исках да ги довърша, оцветя и да си станат като истински. замислях и резенчета лимон, ама от`де време? ще има поправителн на шарана някой път.... и тогава ще се постарая повече.
Мама Ц. - е щом впечатли младежите с тортата.... какъв по-голям комплимент от това..... Тая сметана обаче, не ти ли направи проблем върху покритието?
Медунка - тортата е страхотна. Копирам идеята и въобще не питам може ли.....
Блю-то - Екстра е станала тортата! Само се тръшкаш излишно предварително, а всъщност винаги се справяш идеално. Какво стана със свещта? Запалихте ли я? И реакциите какви бяха? Мусчето??? Хареса ли се??? Платките??? Ти хареса ли ги???? Айде, сега да отговаряш наред....  hahaha
Райче - на тебе.... направо незнам какво да ти кажа.... Май си  "намбър уан" в тази тема откъм изработка на букети и цветя..... Изобщо няма да ти броя китките даже.......
Катя - супер кошница.....  Аз все още не смея да пробвам рози от крем.
silrai - странна торта като за теб..... Обаче е много готина. Китки броя само когато са на букетче или на купчинки. Така разхвърляни, не е важна бройката. така поне ме учеха едно време в кръжока по цветарство.  Rolling Eyes
Аз докато го напиша тоя ферман.... и то нова тема дошла. Айде по една китка за двете помощнички:  newsm51 smile3525
Крисче - за боичките: типично по български ги приспособявам за каквото ми трябват. Геловите от Кадемлия са за тесто, обаче си оцветявам и крем и желатин с тях. Същото важи и за прахообразните за яюца и сладкиши. Правя ги течни  и в кремчетата директно ги капя, за рисуване и оцветяване ги разреждам с водка и глюкоза. За тесто ги смесвам с пудра захар. Имам и едни течни дето ВиолеткатаБлю ми ги даде за сметана и кремове, но съм оцветявала и желатин и тесто с тях. Незнам дали обясних разбрано....  Rolling Eyes

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Виолетке, Виотетке  Whistling, ха бравос за темичката.

Ванче, от вчера да рекна аз за шарана, много сполучлив, мойто мъж и той с диагноза рибар и той се чувства ощетен от мен, че не можел за риба да ходи. Ако го забравим край морето или край некой гьол с една сопа, няма нужда да го мислим, а и да не го чакам скоро. Други жени той не поглежда, ама други рибииииии, мани бегай. Ама за марулите не ти процавам, че не си ги сложила край рибока, чувствам ги близни някак  Mr. Green

Рая, видно е, че тренинга си не го губиш, ами надобряваш, надобряваш, харесвам стила ти, изчистен и елегентен, а явно многоетажните торти остават твоя запазена марка. Позагуби се ти от гобленарската темичка, м?

Блу, мила, не ти казах до сега, ама оранжевото е моят цвят, следователно и тортата ти ми допада адски много. Не се съмнявах аз в теб, че ще ги нагньеташ тейзи букви. Чакам тази седмица аз бат Пеп да ми достави пратката, че да подпукам сезоните. Ти нещо от Варна ще искаш ли, помисли си? Hug Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 8
  • Мнения: X
Хайде и аз в новата тема...само набързо,а и бавно да е пак не мога да ви изброя всичките...
Тротите са една от друга по-хубави,вече имам в колекцията си от модели 8 папки с торти ...и вашите в тях...само не знам кога ще ги правя всичките...
Ванчето ,изобщо няма да те коментирам,ти си знаеш,аз вече не знам какви думи да използвам,само ще се повтарям...
Наталина,и моята молба е...по-често се появявай,та дори и само с коментар,твоите торти бяха едни от първите ,които разгледах и страшно ме впечатлиха.И сега,така като се чудя за нещо,хвърлям по едно око...
Крисче,а ти така бързо задобряваш,че очаквам скоро да ни разминеш тук...имаш талант,дано не ти секне вдъхновението...
Рая,изпипана ,елегантна,точно в твой стил...и аз искам,ама...
Катя,тези сметанови рози са недостижими за мен...
Мама Цоцоланка,браво!Като първи опит с покритие,чудесно е станала.
Е,пропускам някого,ама...моля ,не се сърдете,както казах всички торти отиват в папката...
А по повод боичките от Торнадо,мисля другата седмица да ходя,ако има от златните ,сребърните,не е проблем да ви купя.

# 9
  • Мнения: 137
Лелеее,какво направихте за 1 ден Shocked
Първо да благодаря за новата тема  bouquetи започвам,ако пропусна някого,моля да ме извини!
Ванче,думи не ми останаха,и кънката и шарана  chefстрашна си!И как успя за 40мин. да направиш шарана,акъла не ми го побира smile3501
raya_usa,страхотни цветя,много добре изпипани, и аз сега се боря с една голяма роза ама ще видим докъде ще го докарам,само мога да си мечтая за твойте.
Блуай, тортата с надписите е мноого хубава и толкова гладка,като гледах стъпка по стъпка,се замислих,защо като си подредя блатовете,никога не ми стават равни а са рязани от едно място,а твойта тортичка така гладичка изглежда  bouquet
Катя(Сливен),розите са много хубави,незнам от какво се притесняваш.
Крисче,тортата за племенника ти е много хубава,личи си,че е правена с много любов.
Медунке,твоето свеки сигурно е ахнала пред тази торта smile3501
Мама Цоцоланка,след толкова притеснения Барбито е станала хубаво,а най-важното е,че в къщи са го оценили  bouquet
silrai,страхотна цветна торта!
И аз искам да апелирам Наталина да влиза по-често тук,тортите наистина са много впечатляващи и тайно си мечтая да направя някой ден като твоят чайник Laughingвлюбена съм в него.
краси.мираако наистина не ти е проблем бих ти поръчала от тези боички  bouquet



# 10
  • Мнения: 137
Ох,пак съм аз,забравих да ви питам нещо Embarassed
Правя торта шапка,която трябваше да е за утре,но днес се оказа,че е за четвъртък.Мисля да я замразя за 2 дена,но вече съм сложила периферията,която е от готова ММ, и се чудя дали няма да се повреди нещо?Или пък да не я замразявам,но да седи от неделя до четвъртък newsm78дайде ми съвет моля ви!

# 11
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Запис! Simple Smile

Момичета благодаря за милите думи - ще се опитам да се включвам по-често!  bouquet

# 12
  • пловдив
  • Мнения: 398
Момичета, с какво се мажеше тортата за да има блясък Flutter

# 13
  • Мнения: 310
Здравейте, дами  Hug Като направя частите на някоя фигурка (примерно глава, ръчички, тяло и т.н.) от фондан или ГММ нали може веднага да се лепнат (едно към друго)?В смисъл не е нужно да изчаквам да изсъхнат и чак тогава да ги сглобявам с Роял Айсинг или вода, нали? И не трябва да използвам вода или Роял Айсинг, за да се залепят, докато ги моделирам или по-точно казано, докато още не са изсъхнали? Ох, нещо се оплетох  Joy Надявам се, че разбрахте въпроса  Rolling Eyes
ai-ai в София няма ли такива боички?

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 13:55 от Бобсито

# 14
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Пак станах разногледа от красиви торти #Crazy,поздравления на всички.  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт