Спиране на кърмата!

  • 2 993
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 888
Знам, че има много теми по въпроса, изчела съм и всичко написано в библиотеката!Но все пак ми се иска да потърся директен съвет! Praynig
Лори от 2 месеца сучеше само нощем, но не даваше признаци да иска да се отбива,,,все се надявах тя самичка да стигне до това решение...но не се получи...мисля че е време да я отбия и личната ми бе изписала Бромокриптин и съветът беше да се пристягам, за да ми спре кърмата, аз не съм се конфронтирала, но не си купих нито хапчетата, нито смятам да се връщам назад във вековете!Вече 2 нощи не съм давала на малката да суче, дясната ми гърда е много болезнена, макар че не е много твърда...слагам зелеви листа и на двете гърди доста начесто...и пия Градински чай през около 5-6 часа, даже и през нощта...мисля че има някакво запушване на дясната гърда и при горещи душове пробвах да поизцедя, но не излиза много кърма...а и конкретното място стои надутичко, около 1 веничка...четох че е хубаво 5 дни поред да се пие вит. Б 6, а въпросът ми е може ли да пия Нуробекс например- комбинирани вит.В и колко хапченца са това? Освен това- мога ли да пия от този чай- салвия по- начесто от 5- 6 часа...какво друго бихте ме посъветвали Hug Благодаря предварително!  bouquet
И по какъв начин да накарам детенцето ми да не се чувства толкова зле, тя е свикнала нощно време да се успокоява със сукане...сега тези 2 нощи е много неспокойна...често се буди, иска да суче, аз и обяснявам че мама е болна...разбира ме...заспива без проблем вечерта, но се буди...не иска вода, нито мляко...шишета не използва...пие от чаша, снощи се пробвах да и пробутам кисело мляко със захар- пийна много малко...а прясно изобщо не иска...гушкам я,,бно тя търси друго...

# 1
  • Мнения: 352
Едва ли ще я спреш без хапчета. Същите ги пих и аз на сина ми. Другия месец пак ще спра със същите. То други на пазара няма. Гаднички са иначе, свалят кръвното ,но действат. И пристягане-задължително. Ако продължиш да не и даваш, да не изцеждаш-ще си направиш мастит със сигурност. Много е рисковано. я не се мъчи и почвай с хаповете.

# 2
  • Мнения: 367
ivi2000 вярвам, че дъщеричката ти постепенно ще отвикне. Преходният период скоро ще отмине, вие ще намерите най-добрия вариант за вас. За съжаление нямам достатъчно опит, за да дам конкретен съвет.

# 3
  • Мнения: 888
Благодаря ви  Rolling Eyes
Галинела, мисля да се "помъча" още малко така, защото с моите 49 кг на 170 см. и често доста ниско кръвно, ми се струва сериозен риск точно тези хапчета с възможните странични ефекти- гадене, повръщане и отпадналост...аз и имам 2 деца за които да се грижа...
Моля и някоя от мамите от Ла Лече лигата да се включи  Praynig

# 4
  • Мнения: 6 029
Едва ли ще я спреш без хапчета. Същите ги пих и аз на сина ми. Другия месец пак ще спра със същите. То други на пазара няма. Гаднички са иначе, свалят кръвното ,но действат. И пристягане-задължително. Ако продължиш да не и даваш, да не изцеждаш-ще си направиш мастит със сигурност. Много е рисковано. я не се мъчи и почвай с хаповете.

Как така пристягане задължително?? Сериозно ли говориш???

# 5
  • Мнения: 3 718
Иви, ако си кърмила само нощем, мисля, че спокойно можеш да минеш без хапчета и задължително без пристягане, защото това си е сериозно опасна техника, а и отживяла. За жалост още не съм минала по този път и не мога да те посъветвам от личен опит. Но пък знам, че ако усещаш напражение е хубаво малко да поизцеждаш, до облекчаване. Постепенно кърмата сама ще намалее и спре, но ще мине време. Можеш да попиташ за лецитин, за да се предотвратят евентуални запушвания. Ако ползваш хомеопатия, има и такъв вариант за спиране. Но трябва да се консултираш със хомеопат. Ако искаш можеш направо да пишеш ЛС на Бу или Хедра за съвет  Peace

# 6
  • Мнения: 6 441
Иви,аз спрях да кърмя без хапчета,без пристягане.  Peace
Първо разредих кърменията(ти вече си го направила).И аз кърмех Алекс само 1 път накрая вече.
И досега си имам кърма и усещам леко напрежение,но изцеждам няколко капки на ръка и всичко си идва по местата.
 Успех!  Hug

# 7
  • Мнения: 888
Мисля, че ще се справя  Heart Eyes Благодаря ви за съветите!Болката поотшумява, явно съм поотпушила каналчето, доста са напрегнати все още, но сякаш има напредък; и тази нощ Лори дойде да се гуши при мен, но не се буди толкова начесто и се задоволи с прегръдките и малко водичка...
Имам още едно въпросче- добре ли е да се прави някакъв масаж на гърдите или е по- добре да не се пипат  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
Преди малко писах точно по същия въпрос в една друга тема, ще копирам отговора си, но ме мързи да го преправям Embarassed
Само искам специално на теб да кажа, че можеш да се поизцеждаш като усетиш втвърдявания. По лично мое мнение масажът ще се отрази по-добре отколкото да не се пипат гърдите, за стягане направо нямам думи...
Ще ти отнеме известно време, но все пак не гоним влакове...
Но това твърдо болезнено място трябва да успееш да разнесеш по някакъв начин. Освен с изцеждане под горещ душ и масаж аз не се сещам как, обаче. освен някой да те изпомпи... Wink


Re: Моля за вашите съвети, как да спра кърмата си!!!!!!!!!!!!!
« #14 Понеделник, 26 Януари 2009, 23:44 »
   Отговори с цитат Редактирай съобщението Изтрий съобщението

Момичета, спирането на кърмата не става за ден-два!
Не очаквайте днес да спрете да кърмите и от утре вече да няма кърма.
Аз отбих рязко сина си на 2,6 години като той дотогава сучеше през два часа когато сме заедно, а се разделяхме само за работния ден - аз на работа, той на ясла. Наложи се да стои един месец на село защото затвориха яслата лятото. Rolling Eyes
Цедих се съвсем по малко, само колкото да облекча гърдите си на всеки 4 часа първото денонощиеБЕЗ ДА ГИ ИЗПРАЗВАМ, НАИСТИНА САМО КОЛКОТО ДА РАЗСЕЯ ТВЪРДИТЕ УЧАСТЪЦИ. Гърдите ми си стояха пълни през цялото време, но ги следях да не стават твърди топчета. Втория и третия ден цедях през 5 часа, следващите дни само сутрин и вечер и дойде денят в който те не се напълниха.
Това продължи някъде около 2-3 седмици. Не ми се наложи нито да пия хапчета нито да си слагам зелеви листа, абе нищо. На третата седмица от спирането, въпреки, че вече бяха се спихнали гърдите ми и нямаше пълнене и напрежение ми се получи съвсем малко втвърден участък, изцедих го(с големи усилия, защото то вече почти нямаше нищо, даже мисля, че самия масаж разнесе масното натрупване) и оттогава нищо.
Само моя Мърю дето още ме "преслушва" за "една-две капчици млекце, моля"...

Така, че просто искам да ви кажа да не бързате с бромокриптина, а да имате търпение.

marianair , недей така, бе, жена, с това стягане според мен само можеш да си докараш запушване на някой канал.
(лично мнение, не съм специалист).
Както казах закъде изведнъж се разбързахте? Препоръчвам ви да си събирате малкото изцедено количество, аз си го събирах и го давах на Мъри, защото съм чела, че се приближава към коластрата. Може и под формата на мляко с какао или кремчета, например.
успех

# 9
  • Мнения: 888
Моите гърди отново станаха на бучици Sad, мисля, че не произвеждам много ново мляко /вече седмица пия градинския чай и сменям зелевите листа Whistling/ , но това което е вътре ми създава проблеми, поизцеждам по много малко, но няма голям напредък...

# 10
  • Мнения: 3 718
Иви, а пробва ли да пиеш лецитин? Това е хранителна добавка и знам, че помага да не се получават запушвания и буци.

# 11
  • Мнения: 888
не съм пробвала лецитин...каква е схемата- как се приема  newsm78

# 12
  • Мнения: 888
Купих си лецитин. На опаковката пише, че препоръчителната доза е 1 капсула, преди малко прочетох темата на Бу за лецитина- като средство за лечение при често запушване на каналите- и там е превела, че дозата трябва да е 3-4 пъти на ден по 1 капсула!Какво следва да направя  newsm78
Има ли някой, който да е пил лецитин като помощно средство при спиране на кърмата?

# 13
  • Мнения: 3 718
Ако са сериозни буците, можеш да пиеш по 3-4 на ден докато поотминат. После намалявай дозата с по едно на няколко дено и като стигнеш до едно на ден можеш да пиеш още седмица две за профилактика. Ако усещаш само напрежение е излишно чак 3-4 да пиеш. Но реално няма опасност от предозиране, защото това е хранителна добавка, а не лекарство.

# 14
  • Мнения: 888
Много ти благодаря, наистина   bouquet
Внесе малко ред в хауса  Hug, смятам да започна с няколко на ден, защото не е само напрежение, а бучици...а ще си покаже само по- нататък  Peace

Общи условия

Активация на акаунт