продължителна температура

  • 2 832
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте,
в началото на октомври 2008,сина ми /който сега е на 1г и 3мес/ се събуди с обилна хрема.Вечерта вдигна 39 градуса  и на третия ден свали температурата с Хексалгин.Обаче я свали до 37,1.Хремата продължи около месец и спря след прием на Сумамед.Температурата обаче си остана между 37,1 и 37,8.В края на ноември се консултирахме с ревматолог,който установи,че има фарингит и му предписа Аугментин.На шестия ден от приема му обаче вдигна над 38,5 и ни приеха в болница Токуда като в епикризата после пишеше,че е бил с катарална ангина.Там след още два дни лечение с Аугментин и системи за обезводняване сина ми вдигна температура над 39 градуса.Тогава започнаха да му слагат венозно Цефтриаксон.На петия ден от престоя ни го изписаха с температура 36,7.След още два дни обаче започна да повръща и получи разстройство.Тогава пак ни приеха в Токуда,защото беше обезводнен.Слагаха му пак системи и пиеше Смекта.Температурата му обаче все се въртеше към 37.2.След 5 дни пак ни изписаха.Но температурата му и до днес си е между 37,1 и 27,8.През всичките тези месеци са му правени 6 пъти ПКК,няколко общи и стерилни урини,2 пъти ехография на бъбреци и корем,носен секрет и 3 пъти CRP.Резултатите на всичките тези изследвания са нормални.Единственото,което откриха при първия ни престой в боницата беше,че има дефицит на IgA.Стойността му беше 0,21.
На последния преглед поисках да ми кажат в крайна сметка какво му е и отговора беше,че има Термоневроза след прекарана инфекция.И да спра да му меря температурата.Обаче аз не мога да спра,защото се притеснявам,че такава температура толкова продължително време не е нормална.
Започнах да се ровя в интернет за да прочета нещо по въпроса.Изпаднах в паника като прочетох,че това би могъл да е симптом на туберкулоза.Притесних се много и в петък го заведох в ТУБ диспансера.Там му направиха Манту и утре ще го отчетат.Казаха,че ако има нужда ще му направят снимка и ще му вземат гърлен секрет.
Много ви моля Вие да ми кажете какво е вашето мнение по въпроса и дали това би могла да е нормална температура без никаква причина.
Иначе детето е много енергично и весело.Единственото,което не е както преди е че от 3 седмици не иска да се храни или се храни много трудно.
Водила съм го и на зъболекар-казаха че не е от зъби.
Ще съм Ви благодарна за отговор с мнението Ви.

Поздрави

# 1
  • Мнения: 5 760
Ако детето се храни и се чувства добре, жизнено е просто спрете да мерите температурата.Изчакайте резултатите от ТУБ диспансера.
 Понякога при вирусни инфекции остава такава температурна опашка за 1 дори и до 2 м.

# 2
  • Мнения: 176
Резултатите от мантуто са отрицателни.
След това му взеха гърлен секрет и се оказа,че има стафилококи.За сега лечението е 15 дни по един път на ден половин капкомер физиологичен разтвор в носа и два пъти на ден тантум верде в гърлото.
А това,че след прекарана инфекция може да остане температура 1-2 месеца са ми го казвали,но неговата температура продължава вече 4 месеца.

# 3
  • Мнения: 5 760
Първо тантум верде се препоръчва при деца над 6 годинки.
Второ добре е да се види на какво е чувствителен този стафилокок и да се прецени необходимост от антибиотично лечение.
Може локално да се маженоса  с Бактроба- дълбоко 2 х дневно в продължение на 10 дни.
Добре е да се направят и поне две стерилни урини в рамките на 1 седмица, на не би да има някаква бъбречна инфекция, която по-трудно се установява, но да поддържа оттам температура.

Общи условия

Активация на акаунт