Колко време пиехте нош па?

  • 14 700
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте момичета! Слава Богу и аз съм вече в отбора на бъдещите майки:)
Ходих на преглед и ми потвърдиха бременност в 7-ма г. с. Предписаха ми герикапс и нош па 3 пъти по 2 ( в случай, че е имам прокървявания), но не започнах да го пия веднага. Няколко дни след прегледа видях почти незабелижимо розово течение , беше много слабо и вичко преключи още същия ден. На другия ден се обадих на доктора и той ми каза да пия нош па 3 пъти по 2. За сега всичко е ок, но не го попитах колко време трябва да го пия? Малко ми е неприятно като го пия, защото ми горчи и ми дразни стомаха. От време на време имам болки в кръста и в яйчниците. Моля, споделете вашия опит, ще ви бъда благодарна!
Поздрави!

# 1
  • Мнения: 826
Първо честито!!!  smile3525Много се радвам за теб и малкото бебе в корема Grinning Grinning Grinning Да сте живи и здрави. Heart Eyes
  Не съм пила нош-па и да ти кажа много ми е странен твоя лекар. Как може да ти предписва по толкова много при положение, че реално нямаш оплаквания. Слабото течение за няма и ден е често срещано в началото и ако няма продължителност, не е причина да си вкараш толкоз химия в организма. И да допълня, за да не се притесниш - нош-па-то е сравнително често предписвано на жени с болки в коремчето и не е толкова вредно. Просто в твоя случай не е обосновано да го взимаш (това е лично мое мнение) 
При мен такова нещо е нямало. От 3 гестационна седмица си ходя на лекар и при положение, че всичко ми е било наред, ми е препоръчал единствено здравословна и пълноценна храна и Фолиева киселина. Според мен си потърси второ мнение от специалист. Така, без нищо да пиеш цяла шепа лекарства и даже да ти е зле от тях си е направо подсъдно за твоя лекар  ooooh! Болките в кръста и яйчниците са съвсем нормални. Съвсем нормална реакция на начална бременност.
Не се притеснявай. Всичко при теб звучи напълно добре  Peace, единствено лекаря ти малко безотговорно ти е предписал сума хапове #Cussing out

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 23:09 от dendri

# 2
  • Мнения: 55
Благодаря ти много за хубавите думи:) Това мисля да направя и аз, да се консултирам с друг лекар. Все още не съм си избрала доктор който да ми наблюдава бременността, но и това ще стане в най-скоро време.  Желая и на вас много здраве и любов! Simple Smile Ще пиша пак Wink

# 3
  • Мнения: 826
Благодаря ти много за хубавите думи:) Това мисля да направя и аз, да се консултирам с друг лекар. Все още не съм си избрала доктор който да ми наблюдава бременността, но и това ще стане в най-скоро време.  Желая и на вас много здраве и любов! Simple Smile Ще пиша пак Wink

Няма защо  Hug Редактирах си малко постинга, за да не те плаша, защото все пак нош-па-то не е толкова вредно и нищо фатално не е станало дори и да си го взимала. Просто май само тъпчеш себе си и детето излишно. Изчакай и ще видиш, че и други форумки ще ти го кажат.
   Важното е че имаш време - избери си готин доктор, да ти е спокойно. Успех и здраво бебче на финала Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 4
  • Мнения: 140
На мен също ми изписаха но-шпа 1х2-3пъти на ден. Само че  имам лапароскопия от лятото и при уголемяване на матката опъва мястото на операцията. Не знам дали при нормално състояние има нужда да се пие дълго време, но аз го продължавам, защото отвреме на време имам болки. Най-добре ще те посъветва доктор, който е запознат с твоето състояние, а ако имаш съмнение нищо не пречи да се консултираш и с друг.
Успех! Hug

# 5
  • Мнения: 527
Честито!  Heart Eyes

Аз пих 10 дни Нош па 3 пъти на ден по 1 по препоръка на доктора ми, а и от доста мами съм чувала, че са им изписвали  Rolling Eyes
Но да не те обърквам  Hug

Лека бременност  Hug

# 6
  • Мнения: 6 274
Аз го пих от края на втория до четвъртия месец...  Peace

# 7
  • Мнения: 826
 Или аз съм попаднала на лекар естественолюбител   newsm68 newsm44 или нош-па-то е станало голям фаворит на другите доктори Mr. Green. А уж трябва да ограничават от всякакви хапченца (дори такива за бременни)  newsm78
Те дори за билковите чайове ехубаво да ни предупреждават, ама ней се...Добре, че има БГ-мама thumbsup
Не мога да ги разбера нашите лекари, дано като тръгвам да раждам поне те ме разберат Crossing Arms! newsm47
  ПП. И аз като Джуличка ще заложа на акушерка Peace

# 8
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Аз пих в началото за 10-ина дни.

# 9
  • Мнения: 204
Аз пих нош па по4ти цялата ми първа бременност ,сега пих около месец ,не мисля 4е вреди.Изписаха ми го трима добри гинеколога.

# 10
  • Мнения: 8 242
4-9м. когато се налагаше.. Понякога по няколко на ден.. понякога не съм пила със седмици..
Имах контракции цялата бременност  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 354
Честито и от мен. Аз също пих в началото нош-па,защото имах болки и докито каза че не било хуваво да ги търпя Simple Smile не мисля,че има проблем,че го взимаш,но все пак за твое успокоение се консултирай с още един лекар. Пожелавам ти лека бременност Wink

# 12
  • Мнения: 753
Един единствен път през седми месец- края. За това е най-добре лекарско предписание. На първия преглед ми бяха казали при стягания, които не са ниско голу по средата и са продтлжителни, да пия по едно. и за Деган срещу повръщане по 1 в случай, че повърна над 5 пъти за деня. За щастие до сега не се е налагало. Но наистина много бременни пият.

# 13
  • Мнения: 337
След 3-тия месец , почти непрекъснато пиех но шпа . Направо , като бонбонки си ги имах . Аз съм в щатите и бях с чести контракции особено след 4-5 месец , а тук това се приема за нормално или поне не изписват никакви медикаменти .Затова моя доктор ми препоръча да се запася с тях и да ги пия .Тъй , като те действат отпускащо на коремната мускулатура  и успокояват контракциите .Обясни ми , че и профилактично мога да си ги взимам и са абцелютно безвредни. Mr. Green Колегата му - поляк , също ги препоръчваше на пациентките си.
Помогнаха ми да и не мисля , че с нещо са ми навредили.

# 14
  • Мнения: 9 973
ще пиеш докато имаш нужда и спираш,после пак може да ги пиеш

Общи условия

Активация на акаунт