Проблемите със сигурността на българския турист

  • 608
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравеите! Темата е продължение или по-скоро уточнение на предишната за проблемите на туристите в България, аз също участвам в упоменатия проект и съм 11 клас. Първо искам да ви благодаря за бързите и точни отговори, но ще ви помоля да се съсредоточите по-конкретно в сферата на кражбите и като цяло криминалните проявления. Моля споделете дали сте били жертва на криминални актове и каква точно беше целта на извършителите. Можеше ли по някакъв начин да се предотврати това според вас ако компетентните органи си бяха свършили работата? За нас е важен опитът ви в тази сфера, всякакви други разсъждения и наблюдения по темата биха ни свършили работа, но конкретно за кражбите. Благодаря!

# 1
Не съм била потърпевша, слава на господ, но кражби по нашето черноморие бол. #2gunfire
От няколко години не почивам в БГ и в чужбина няма такива проблеми, нещата са решени и регламентирани в по-голямата си част. Peace

# 2
  • Мнения: 327
Аз съм една от потърпевшите Naughty
През лятото на 2004 със семейството ми бяхме отседнали в частен семеен хотел в Равда.
Още на първа та ни вечер бяхме посетени от крадци,ето и какво се случи:
излезохме да вечеряме и като се върнахме разбрахме,че някой е влизал в стаята,не беше разхвърлено просто установих липсата ми на телефона ми ,след това и на протмонето(нямаше нищо в него само документите ми) видео камера.Всякаква техника който имахме беше изчезнала.Те просто да търсили това защото имаше доста други неща,който правят пари ,но трудно се продават.
Извикахме собствениците,обадихме се на полиция дойде след един час и нищо #2gunfire
на следващия ден 1000 документа и след 3 месеца получихме известие,че делото се прекратява.
Това ни беше и последната почивка на бг.черноморие.

п.п и най-интересното беше ,че нямаше нищо разбито просто са си влезнали като у тях,
незнам дали собствениците не играят заедно с крадците newsm78

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
На мен преди две години ми откраднаха портмонето от чантата в заведение в Несебър. Чантата ми беше малка, закачена на стола, прибрах се с колата и през цялото време не съм я отваряла. За съжаление разбрах като се прибрах в стаята в Слънчев бряг. Подозирам, че или някой от оркестъра или тези който играят кючеци са ми откраднали документи, кредитни карти пари и т.н. Като подадох жалба в полицията ми казаха, че най-вероятно е така, или някой от сервитьорите, тъй като само те се навъртат около масите и си били добре сработени групи. Също така ми казаха, че и в заведението да съм се усетила, трудно ще направя нещо тъй като те си имат хора уж клиенти, на които ги дават и всичко изчезва за секунди.
Та от думите на полицаите останах с впечатлението, че добре си познават крадците. Явно им се внасят... newsm78 и аз незнам.
А преди седем, осем години както си стоя в кафе на плажната алея и сам си оставила чантата с багажа за плаж на отсрещния стол, едно момче както си вървеше я грабна и побягна. Докато реагираме я хвърли на един колоездач и изчезнаха за миг между хотелите... По ценното в нея беше камера и слънчеви очила.
С две думи мен си ме крадат редовно на морето Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт