през колко дни ви е менструалния цикъл?

  • 65 994
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
На мен ми идва през 24/6 дни,и по някой път се пада два пъти в месеца.Притеснила съм се нещо,незнам дали е нормално.Една приятелка ми видя календарчето в което си отбелязвам денят в който ми е дошъл цикъла ,и каза че били много разбъркани кръсчета навсякъде ,и това не било добре.хм Thinking.Каза още ,че трябвало да бъдат като лента надолу.Ох, така ми напълни главата с глупости...и още ,че било нормално да ти идва през 30/2дни/като нейния/ Wink
пишете вие как сте

# 1
  • Мнения: 577
аз до колкото съм запозната е нормално да идва през 28 дни. на мен ми е м/у 26 и 30 дни. продължителност 6 дни.

Според мен цикъла си ти е напълно нормален.

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 12:26 от **poli**

# 2
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Идва ми след 28 дни, броени от първия ден на менструацията-къс цикъл.

# 3
  • Мнения: 2 908
Редовно ми идва през 28-30 дена от началото на цикъла.Защо да е къс цикъл?Аз смятам,че това си е нормалният период за цикъл....

# 4
  • Мнения: 4 784
Знам, че е нормално през 28 дни. На мен винаги ми е идвал цикъла прзе 30 дни, с продължителност 4 дни. Случвало се е само няколко пъти да е през 28.

# 5
  • София
  • Мнения: 903
Това за кръстчета по календара е глупаво, според мен. Допреди да започна да пия противозачатъчни никога не са ми били кръстчетата едно под друго в календари , а пък ми нямаше нищо с цикъла. Е, идваше ми на през 25-26 дни, но няма нищо кой знае колко ненормално в това.  Гинеколога ми каза, че просто цикъла ми е малко по-къс, но няма проблем, щом идва редовно.

П.П. На мен не ми се вижда и нормално да ти идва през 30 дни и то само за 2 дни. Според мен това е по не е нормално. По принцип цикъла трябва да идва на около 28 дни, и да продължава поне 3-4 дни(толкова го водят докторите за нормален).

# 6
  • София
  • Мнения: 3 742
Между 24-тия и 26-тия.Щом идва е добре!

# 7
  • Мнения: 1 353
На 28-31 дена-трае по 4 дни.

# 8
Не е важно през колко дни ти идва цикъла, важното е  ритъмът да е един и същ. Тоест, ако ти идва през 24/6 дни, важното  е винаги да идва на толкова дни, а не веднъж да е  през 28, веднъж през 31, веднъж през 26.
И на мен ми се случва да ми идва два пъти в месеца,  но  е  винаги през 28 дни.

# 9
  • Мнения: 3 830
Преди ми идваше през 28-35 дена.
Майка ми ми каза, че с годините ще стане по-редовен.
Сега ми идва през 28-30 дни и трае в повечето случаи 3 дни, а много рядко и до 4-5. Peace


# 10
  • Мнения: 3 830
Не е важно през колко дни ти идва цикъла, важното е  ритъмът да е един и същ. Тоест, ако ти идва през 24/6 дни, важното  е винаги да идва на толкова дни, а не веднъж да е  през 28, веднъж през 31, веднъж през 26.
И на мен ми се случва да ми идва два пъти в месеца,  но  е  винаги през 28 дни.

Да, важното е ритъмът да е един и същ. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 4 573
аз до колкото съм запозната е нормално да идва пред 28 дни. на мен ми е м/у 26 и 30 дни. продължителност 6 дни.

Според мен цикъла си ти е напълно нормален.

И при мен е така. Но аз съм с хормонални проблеми. А и спирала имам. Преди беше различно.

# 12
  • Мнения: 421
от сега ще го следя дали идва на еднакви интервали,щом това било важното.и въпреки всичко малко се тревожа ,че е през 24/6 дена.

# 13
  • Мнения: 959
На мен ми идва, почти винаги на една и съща дата...да кажем днес 24 - следващият месец, пак 24. Това прави 30 дни. Така може да изкарам и половин година. След това ми закъснява с два, три дни, и пак така.  Цикъла ми е продължителен - 5 до 7 дни.

Все пак, всеки организъм е различен, за това не се притеснявай. Peace

# 14
  • Мнения: 1 763
Преди да забременя ми беше много разбъркан. След раждането ми идва на 30-35 дни, трае по 7 дни и го смятам за много редовен и нормален. Твоят също ми се вижда наред, интервалът и продължителността на цикъла варират при различните хора.

Общи условия

Активация на акаунт