Въпрос за кашите на Milupa?

  • 1 550
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравийте момичета, искам да ви попитам как приготвяте кашите на милупа.Аз вчера за първи път дадох на малкия от тях обаче нещо не ми стана ясно.На опаковката пише, че се приготвя като се слагат 45гр каша към 130мл вода.Да но така не се получава никаква каша, а става супер воднисто.И така, аз сложих вместо 45гр сухо вещество някъде двойно и чк тогава придоби вид на каша.Та въпроса ми е:как вие ги приготвяте и как давате кашите-с лъжичка или с биберон с по-голяма дупка?Моля дайте съвети Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 15 219
Всичкr каши, приготвени според указанията на кутията, стават течни.
Почти всички правят гашите по-късти, отколкото е указано.
И аз бях така-правех ги на око, докато получа исканата от мен гъстота.
Всяка храна, различна от мляко, съм давала само с лъжичка-никога с биберон.

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 13:50 от Vivi

# 2
  • Мнения: 146
Аз ползвам на Хипп и никога не са ми ставали течни.Правя ги така както пише на опаковката  Peace

# 3
  • Мнения: 1 512
Кашите давам винаги с лъжичка.Приготвям ги като в купичка поставям необходимият грамаж сухо вещество и после толкова вода,че да се получи необходимата консистенция иначе ако спазвам упътването за съотношението вода:сухо вещество става воднисто.

# 4
  • Мнения: 236
Приготвям ги като слагам с една лъжица повече от указаното, но чак двойно ми се вижда много. Винаги с лъжица съм давала всичко различно от мляко. В началото може и да отказва лъжицата, но при нас за около месец се научи и сега нямаме проблем. Трябва да си по-упорита!

# 5
  • Мнения: 29
На мен също ми ставаха така само кашите на Милупа.
Всички други си ги правя според указанието и се получават добре.  Peace
Аз първата каша която пробвах беше Милупа и си мислех, че не правя нещо както трябва.
След това като попитах в магазина ми казаха, че много клиенти се оплакват, че кашите Милупа не се сгъстяват.
Ако те притеснява, че е по течна пробвай друга   Simple Smile няма да се получи така

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 14:40 от katq.

# 6
  • Мнения: 6 713
Никога не чета какво пише, приготвям ги на око според консистенцията, която искам да получа. Ако ще добавям плодово пюре, тогава сипвам по-малко вода.
Давам кашите с лъжичка. От време на време в млякото,което давам вечер, добавям каша или бисквитка. Peace

# 7
  • Мнения: 165
Слагам вода,колкото е указано и после на око добавям лъжица по лъжица докато стане с подходяща консистенция.

# 8
  • Мнения: 1 305
Винаги съм правила кашите на око, в началото ги правех малко по редки за да може да свикне с тях. И винаги съм ги давала с лъжица  Peace

# 9
  • Мнения: 14 486
правя ги съгласно указаната пропорция, става течно отначало, след около минута вече си добива необходимата гъстота като каша.

# 10
  • София,
  • Мнения: 4 267
МЕжду другото и на мен ми прави впечатление че повечето каши, не само на Милупа стават прекалено течни ако се спазва точно указанието на опаковката, а пък ако се наложи да поседят малко повече и стават още по водни и гадни на вкус. ТОзи проблем обаче го няма при кашите на ХИП - страхотни са! ПО точните указания на опаковката консистенцията си става супер, а като я оставиш за 5 мин. се сгъстява още повече, даже често ми се случва да ги разреждам. И още нещо - другите каши често ми стават на топчета - особено тези на НЕСтле, но при ХИП няма проблем! Peace
Страхотни каши - препоръчвам ги! Peace

# 11
  • Мнения: 14 486
според мен пък на милупа са най-хубавите каши, именно на Хип се разводняват като стоят известно време

# 12
  • Мнения: 405
 И на мен в началото ми се получаваше рядка консистенция, именно защото приготвях кашата според точните указания. Сега действам на "око" дето се вика...но не и прекалено синтезирани

# 13
  • Мнения: 146
МЕжду другото и на мен ми прави впечатление че повечето каши, не само на Милупа стават прекалено течни ако се спазва точно указанието на опаковката, а пък ако се наложи да поседят малко повече и стават още по водни и гадни на вкус. ТОзи проблем обаче го няма при кашите на ХИП - страхотни са! ПО точните указания на опаковката консистенцията си става супер, а като я оставиш за 5 мин. се сгъстява още повече, даже често ми се случва да ги разреждам. И още нещо - другите каши често ми стават на топчета - особено тези на НЕСтле, но при ХИП няма проблем! Peace
Страхотни каши - препоръчвам ги! Peace
много правилно  Peace.Никога не ми се е "разводнявала"каша на ХИПП.  #2gunfire

# 14
  • Австрия
  • Мнения: 143
давала съм разлиЧни каши ,но на Милупа ги харесвам най -много,а и тук в Австрия са най-предпоЧитани.на СлънЧо съшто са добри и разнообразни.На Милупа стават рядки ,но аз ги правя на ококаша се дава винаги с лъжиЧка,въпреки това слагам във веЧерното АМ 1с.л. грис каша

Общи условия

Активация на акаунт