help me - за противозачатъчни

  • 3 042
  • 24
  •   1
Отговори
здравейте,нуждая се от компетентното ви мнение!!!започнах да пия противозачатъчни(регулон) и забелязах промени в мен.си цикъл.по принцип преди менструация имам напрежение и болки в гардите,които отшумяват след тези дни,но в момента продалжават.на какво се дължи това?възможно ли е да е страничен ефект от хапчетата?притесних се от вида на менструацията си и си направих тест за бременност,които се оказа отрицателен(имах съмнение за цветна бременност)моля ви,помогнете ми!!!

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 10:15 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 1 484
Най-добре  се  обърни  към  ликуващия  ти  гинеколог  ,който  ти  ги  е  изписал.Но  според  мен  са  нормални  симптоми  преди  менструация.И  аз  един  месец  ги  имам ,втория  не  и  така.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Напрежението в гърдите е сред честите описвани странични ефекти от хапчетата, поне в началото, докато организмът свикне с тях.
Ако менструацията ти е била по - оскъдна от времето преди да почнеш хапчетата - това също е ефект от хапчетата - намялават кървенето и болката по време на цикъл. Минимална е вероятността да си забременяла, ако си взимала хапчетата по указаната схема, не си имала пропуск в приемането на таблетка и не си взимала определени антибиотици /малко на брой/, които намялават ефекта на противозачатъчните таблетки.
Прочете ли поне листовката на Регулон-а? Ако не си, ето я тук:
http://www.framar.bg/regulon-tabl.-3-21-pid17001549.html
И ако наистина търсиш компетентно мнение - както пишеш - ще го намериш при гинеколога си. Тук само можем да предполагаме какво се случва  Wink

# 3
  • Мнения: 1 820
Напрежението в гърдите е сред честите описвани странични ефекти от хапчетата, поне в началото, докато организмът свикне с тях.
Ако менструацията ти е била по - оскъдна от времето преди да почнеш хапчетата - това също е ефект от хапчетата - намялават кървенето и болката по време на цикъл. Минимална е вероятността да си забременяла, ако си взимала хапчетата по указаната схема, не си имала пропуск в приемането на таблетка и не си взимала определени антибиотици /малко на брой/, които намялават ефекта на противозачатъчните таблетки.
Прочете ли поне листовката на Регулон-а? Ако не си, ето я тук:
http://www.framar.bg/regulon-tabl.-3-21-pid17001549.html
И ако наистина търсиш компетентно мнение - както пишеш - ще го намериш при гинеколога си. Тук само можем да предполагаме какво се случва  Wink


Peace

# 4
благодаря ви момичета!в момента не сам в България и за това се обарнах към вас,а не потарсих лекарска помощ Simple Smileблагодаря ви отново

# 5
  • Мнения: 3 830
Нормални са тия ефекти от противозачатъчните. Все пак съдържат хормони.

Опитайте се да се въздържате от приема на такива медикаменти. Praynig  Хич не са безопасни за здравето. Confused

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 21:11 от Estellia

# 6
  • Мнения: 25 448

Опитайте се да се въздържате от приема на такива медикаменти. Praynig  Хич не са безопасни за здравето. Confused

Защо?

# 7
  • Мнения: 3 830

Опитайте се да се въздържате от приема на такива медикаменти. Praynig  Хич не са безопасни за здравето. Confused

Защо?

чета, че противозачатъчните от по-ново поколение не създавали проблеми при по-продължителна употреба, но вече няколко специалисти питам и то едни от най-добрите в Бг, двама от които са лекуващи на майка ми. Всичките казват, че няма противозачатъчни, които да не вредят. Според всичките шестима, които съм питала, медикаментите на хормонална основа, след продължителен прием създават промени в тялото. Последствията от това най-често са злокачествени образувания.
Майка ми се разболя от рак и ми направи впечатление, че всичките лекари й задаваха въпроса дали е приемала противозачатъчни и за колко време, какви и т.н.
След това лично взех да ги питам дали са вредни и от всичките чувах един и същ отговор - ДА, дори нивото на хормони да не е високо. Peace

# 8
  • Мнения: 25 448
А конкретни изследвания и доказателства някакви? Проценти на вероятност?
Лекари били казали... Аз пък съм чувала други лекари да твърдят, че противозачатъчните предотвратяват рак на яйчниците, например.
Повечето от близките ми, които си отидоха от рак, никога през живота си не са пили противозачатъчни. Ама никога!
Да не говорим, че май не остана нещо в живота ни, което да не е канцерогенно - като почнем от въздуха, през водата, която пием, храните, които ядем (имаш ли представа колко хормони изяждаш ежедневно?), та стигнем до опаковките и мебелите около нас. А, електромагнитните полета да не забравим!  Wink Laughing
Аз лично бих предпочела хормоналните препарати пред аборта, например...

ПП Инсулинът също е хормон. Би ли посъветвала диабетиците да го спрат, защото може да доведе до рак?

# 9
  • Мнения: 830
Здравейте момичета   bouquet , доктора ми изписа Регулон. Та искам да ви питам някоя която ги е пила да е имал проблем с килограмите?

# 10
  • Мнения: 3 830
А конкретни изследвания и доказателства някакви? Проценти на вероятност?
Лекари били казали... Аз пък съм чувала други лекари да твърдят, че противозачатъчните предотвратяват рак на яйчниците, например.
Повечето от близките ми, които си отидоха от рак, никога през живота си не са пили противозачатъчни. Ама никога!
Да не говорим, че май не остана нещо в живота ни, което да не е канцерогенно - като почнем от въздуха, през водата, която пием, храните, които ядем (имаш ли представа колко хормони изяждаш ежедневно?), та стигнем до опаковките и мебелите около нас. А, електромагнитните полета да не забравим!  Wink Laughing
Аз лично бих предпочела хормоналните препарати пред аборта, например...

ПП Инсулинът също е хормон. Би ли посъветвала диабетиците да го спрат, защото може да доведе до рак?

Казвам, каквото съм чувала от лекари, професори и т.н., които лекуват майка ми. За изследвания, доказателства и т.н. вероятно те знаят.
Питах ги и така ми казваха всичките! Peace

# 11
  • Мнения: 344
Аз съм пила регулон.Единственото неразположение беше леката болка в гърдите/засилваше се преди да ми дойде/ и това , ч е бяха все като напомпани Laughing, но иначе изглеждаха страхотно.Докато го пиех не съм качила и грам.Предписа ми ги АГ след като пусна изследване за хормони.

# 12
  • Мнения: 1 763
Пила съм няколко вида противозачатъчни. Проблеми с теглото никога не съм имала, винаги съм тежала под нормата. От Регулон обаче имах продължително кървене. Ако ги започваш за пръв път или след прекъсване, е нормално през целия първи месец да имаш кървене, но аз от Регулон кървих повече от два месеца  и ги спрях. Другите, които не ми понесоха, бяха Марвелон. От тях повръщах и ги спрях по средата на опаковката. Най-доволна останах от Жанин, но това си е индивидуално.

# 13
  • Мнения: 1 677
Пила съм цилест, от него бях много доволна. От ясмин не съм доволна - напрежение в гърдите, кървене, спрях да взимам ясмин.

# 14
  • Мнения: 830
Аз съм пила регулон.Единственото неразположение беше леката болка в гърдите/засилваше се преди да ми дойде/ и това , ч е бяха все като напомпани Laughing, но иначе изглеждаха страхотно.Докато го пиех не съм качила и грам.Предписа ми ги АГ след като пусна изследване за хормони.
Екстра, значи ще мога да ходя отново без сутиен.   Flutter Питах една колежка и тя каза че е много доволна, а и доктора каза, че са подходящи за мен, та в края на месеца ги почвам. Ще пиша дали съм доволна.  Peace Мерси   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт