След 2 годишен отпуск по майчинство?

  • 1 477
  • 11
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Питам от името на моя близка.
На 12 февруари детето навършва 2 години.
Кога следва да започне работа и необходимо ли е преди това да уведоми по някакъв начин работодателя? Ако да, колко дни преди 2-рия рожден ден трябва да стане това?
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Отпускът за отглеждане на дете до 2-годишна възраст включва и деня на раждането на детето. На следващия работен ден, при нея на 13 февруари трябва да се яви на работа. Не трябва да уведомява работодателя, че се връща на работа след изтичането му.

# 2
  • Мнения: 238
Отпускът за отглеждане на дете до 2-годишна възраст включва и деня на раждането на детето. На следващия работен ден, при нея на 13 февруари трябва да се яви на работа. Не трябва да уведомява работодателя, че се връща на работа след изтичането му.

Така е, но е редно да си говори с работодателя, тъй като може би има изостанали отпуски например, които би могла да ползва сега.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
 newsm51

# 4
  • У дома !
  • Мнения: 700
запис

# 5
  • Мнения: 2 908
Как няма да каже на работодателя,чувате ли се? Нали може да има заместничка,нали трябва да я работоустроят и нея за това време? Аз например се обадих и казах на работодателя ми 3 седмици преди да се върна,за да знае какво да прави заместничката ми.
Работодателя не е гадател и не може да знае,че точно след 2г ще се върнеш-има си още 6 месеца неплатен отпуск след това и може да искаш да го ползваш....Освен това имаш право на всичката отпуска,която ти се е събрала за годините, в които си била по майчинство.

# 6
аз съм рускиня, преместих се скоро от Курск, може ли някой да ми обясни как  е смайчинство
въпрос в България, аз скоро ще имам дете?

# 7
  • Мнения: 382
Отпускът за отглеждане на дете до 2-годишна възраст включва и деня на раждането на детето. На следващия работен ден, при нея на 13 февруари трябва да се яви на работа. Не трябва да уведомява работодателя, че се връща на работа след изтичането му.
Сигурна ли си в това?
Детето навършва две години на 22.05 и  счетоводителя ми каза,че трябва да се явя на работа на 22.05? newsm78

# 8
  • Мнения: 10 982
На мен също ми казаха, че трябва да се явя на работа на следващия работен ден след втория РД на детето.
Все пак е редно работодателят да бъде уведомен предварително за намеренията ти, а не изведнъж да се появиш на работа с гръм и трясък, независимо, че по закон уж може и така.

# 9
  • Мнения: 3 621
Отпускът за отглеждане на дете до 2-годишна възраст включва и деня на раждането на детето. На следващия работен ден, при нея на 13 февруари трябва да се яви на работа. Не трябва да уведомява работодателя, че се връща на работа след изтичането му.
Сигурна ли си в това?
Детето навършва две години на 22.05 и  счетоводителя ми каза,че трябва да се явя на работа на 22.05? newsm78
на работа трябва да се върнеш на 23.05

# 10
  • У дома !
  • Мнения: 700
Здравейте!
Аз ще предопредя работодателя ми може би месец преди навършването ни на 2г.,защото работя на график,който излиза на 15дни.Освен това наистена може да има,някой на моето място и мисля,че е редно да го направя.....
Въпроса ми е......може ли да ме накарат на сила да си пусна платените натрупани отпуски преди да се върна на работа,защото моето желание е да се върна за месец и чак тогава да си взема полагаемите отпуски........от друга тема разбрах,че така ще ми се актуализира заплатата,което разбира се ще е по-добре за мен Praynig
Имам чувството,че нарочно няма да ми позволят....... Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 382
Отпускът за отглеждане на дете до 2-годишна възраст включва и деня на раждането на детето. На следващия работен ден, при нея на 13 февруари трябва да се яви на работа. Не трябва да уведомява работодателя, че се връща на работа след изтичането му.
Сигурна ли си в това?
Детето навършва две години на 22.05 и  счетоводителя ми каза,че трябва да се явя на работа на 22.05? newsm78
на работа трябва да се върнеш на 23.05
Олеееее как ме зарадвахте момичета!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт