Разкритие и изгладена шийка

  • 17 300
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 394
Миналата седмица на консултацията док потвърди подозренията ми, че си имам разкритие - 2 см. и каза, че шийката ми е изгладена на 50 % . Аз пък взех, че се нахъсих да си раждам вече. Сега чакам бебо с нетърпение, но започвам да се чудя дали все пак няма да си го износя до термин. Искам да ви питам мами, които са били в моето положение, колко време си ходехте с разкритието? Ако сте родили по-рано - колко по-рано ви се случи?

# 1
  • Мнения: 4 070
Аз само мога да кажа , че сестра ми имаше такова разкриетие 10 дни преди да роди- но мисля,че при всеки е различно.
Аз също съм в 9 месец и искам да те питам- чувстваш ли нещо, аз от няколко дни имам едни леко странни пробождания в слабините,чувствала ли си нещо подобно??

# 2
  • Мнения: 14 471
а каза ли ти доктора да пиеш нещо?

# 3
  • Мнения: 394
gundie, пробождания не съм чувствала, а нещо като натиск отвътре. Скоро обаче имаше тема за такива пробождания.
Алегра - каза ми да си увелича магнезия, който така или иначе си пия, каза и че след 10 дни може да родя (тъкмо ще са минали 37 седмици).

# 4
  • София
  • Мнения: 1 535
изкарах седмица с 3см разкритие, но на мен ми спряха магнезия тогава  newsm78

# 5
  • Мнения: 379
аз от утре съм в 38г.с. имам пробождания, но аз по-скоро бих ги нарекла промушвания /ужасно са болезнени, но преминават на секундата/ от около 2-3 седмици. а ти как имаше подозрения че имаш разкритие? какво усещаше?

# 6
  • Мнения: 194
Една седмица си се влачех с 2,5 см разкритие.През въпросните 7 дена ужасно ме болеше кръстта и имах нещо като опъвания ниско долу.Магнезия ми го спряха 1 месец преди термина ми Peace

# 7
  • Мнения: 1 629
Аз с 40% изгладена шийка се мотках 2 седмици. Разкритие нямах обаче Peace

# 8
  • Мнения: 454
При мен в края на 7-я месец доктора откри, че имам 2 см разкритие и изгладена шийка, не знам на колко % е била. Препоръча ми да лежа, за да не родя преждевременно или да не се налага да лежа в болница. То обаче и да лежиш хич не е работа, а и не е възможно, поне за мен. Не знам, защото не спазвах препоръките му или пък поради друга причина, разкритието ми стигна 4 см. Магнезий също трябваше да пия редовно. В крайна сметка родих 10 дена преди термин и то предизвикано раждане. Оказа се, че главата на бебето е доста голяма и ако продължавам да чакам, може да се наложи секцио. Посъветвах се и с друг доктор, който потвърди, че главата наистина е голяма. Така се навих да ми предизвикат раждането и доста бързо получих пълно разкритие без особени болки. Е после наистина видях малко зор, защото изгонването на плода ми отне повече от час.
Виждам, че при теб остава съвсем малко време, така че не се притеснявай. Ако ти е възможно почивай повече и това е. Леко раждане и много здраво и хубаво бебче ти желая!

# 9
  • Мнения: 4 070

аз от утре съм в 38г.с. имам пробождания, но аз по-скоро бих ги нарекла промушвания /ужасно са болезнени, но преминават на секундата/ от около 2-3 седмици. а ти как имаше подозрения че имаш разкритие? какво усещаше?

Aма къде са ти преомушкванията - моите са доло в слабините (и не са точно болезнени колкото неприятни).


А магнезия според мен са й го дали да се забавят малко нещата, понеже и аз имах контракции още около нова година и доки ми каза да го пия,че да задържим положението до 38 г.с.- както са й казали на нея (обаче пък нямах разкриетие).

# 10
  • Мнения: 7 723
С първата си бременност ходих 7 дена с разкритие 3 см.
После доктора ми предизвика раждането,
защото не било хубаво повече така да ходя...
При втора бременност, обаче нещата се развиват доста по- бързо.
...та в тоя ред на мисли....
ЛЕКО РАЖДАНЕ ТИ ЖЕЛАЯ Hug

# 11
  • Мнения: 6 274
С първата ми бременност ходих три дни с 5 см. разкритие и постоянни болки...  ooooh!
На третия ден родих, след повече от 10 часа в предродилна, с постоянни контракции и система окситоцин...  ooooh!
Общо стоенето ми в предродилна за трите дни беше около 36 часа...
Как не умрях тогава, не знам...
Щом нямаш болки, не мисля, че ще родиш днес или утре... Wink
Късмет и леко раждане...
  Peace

# 12
  • Мнения: 204
две седмици преди да родя бях с контракции,2см разкритие и паднала тапа ,когато е момента раждането ще запо4не ,желая ти леко раждане и много здраво беб4е.

# 13
  • София
  • Мнения: 23 036
3 дни преди да родя прокървих, но нямах разкритие. На следващия ден ми падна тапата и имах 2 см разкритие, а на следващия започнаха кантракциите и се роди моята дъщеричка!

# 14
  • Мнения: 379

аз от утре съм в 38г.с. имам пробождания, но аз по-скоро бих ги нарекла промушвания /ужасно са болезнени, но преминават на секундата/ от около 2-3 седмици. а ти как имаше подозрения че имаш разкритие? какво усещаше?

Aма къде са ти преомушкванията - моите са доло в слабините (и не са точно болезнени колкото неприятни).


А магнезия според мен са й го дали да се забавят малко нещата, понеже и аз имах контракции още около нова година и доки ми каза да го пия,че да задържим положението до 38 г.с.- както са й казали на нея (обаче пък нямах разкриетие).
ами аз го усещам все едно ме промушва долу в костта. болката е остра и много силна, но е само за секунда. не пия нищо по въпроса - за цялата ми бременност ме натъпкаха с толкова много хапове по различни причини, че не искам да си тровя бебето още и си търпя...

Общи условия

Активация на акаунт