Отбиване и болка в гърдата

  • 860
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 543
Отбих много бавно и постепенно, премахвах кърмене през двайсетина дни, последно си оставих едно нощно, а накрая кърмех през ден-два и спрях напълно преди четири дни. И ей ме на - на цялото ми старание днес ме заболя гърдата... Боли ме на границата между мишницата и гърдата, само при напрягане на мускул, не постоянно. Бучка не се усеща. Гърдите ми не се пълнят, меки са като мекици.

Да тичам ли на доктор или има някой бабин лек? Какво ще ме посъветвате?

А, на същата гърда ми се беше запушило каналче към втория-третия месец, явно нещо е прецакана, горката.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 381
Не се притеснявай, от запушено каналче рядко се прецакват гърдите, ако са взети навреме мерки за отстраняване на запушването и разкарването на бучката.
Както описваш болката не мога да преценя дали е в гърдата или си получила мускулна треска. Тези дни да си правила някакви усилия с тази ръка, да си вдигала тежко, да си носила продължително?
Най-добре е да направиш една консултация с мамолог. Тогава няма да има съмнения от къде е тази болка.

# 2
  • Мнения: 875
а защо не пробваш да изцедиш няколко пъти, дори и да не си го правила преди? на мен така ми се запушиха кахали и на двете гърди след отбиване и след няколко изцеждания с помпа в рамките на един ден, се оправих (преди това никога не бях използвала помпа и не се бях цедила).

# 3
  • Мнения: 543
Момичета, благодаря ви за отговорите.

Вивчо, нищо чудно да е мускул... Десеткилограмово бебе, което умира де ти виси на врата си е сериозно усилие Simple Smile

Момо, цидях се първите месец-два от кърмаческия стаж, но от мнооого време нищо не мога да изкарам. А и гърдите ми са съвсем меки, не са изобщо напрегнати.

Днес, да се похваля, болката силно е намаляла. Може пък да се размине самичко... Открих една статия за зелето, ще взема да бучна една зелка за всеки случай Simple Smile

# 4
  • Мнения: 875
радвам се, че е намаляла. дано премине по-скоро! само да отбележа, че и моите гърди бяха напълно меки, когато ми се запушиха каналите след отбиване, така че това може да не е сигурен индикатор за липсата на запушен канал. успех!  Peace

# 5
  • Мнения: 543
радвам се, че е намаляла. дано премине по-скоро! само да отбележа, че и моите гърди бяха напълно меки, когато ми се запушиха каналите след отбиване, така че това може да не е сигурен индикатор за липсата на запушен канал. успех!  Peace

Ахам, еми ще се слага зелка, няма що...

А ти как се оправи, Момо, с цедене ли?

# 6
  • Мнения: 875
да, оправих се с две-три изцеждания. купих си помпа, защото нямах и първият опит беше абсолютно неуспешен - не можах да изцедя нищо. след това, обаче, се получи. изцедих много малко количество кърма (може би общо около 20гр и от двете гърди за целия ден), но почуствах веднага облекчение и повече нямах никакви проблеми. кажи при теб как се развиват нещата? по-добре ли си?

# 7
  • Мнения: 543
Има прогрес, има Simple Smile Болката изчезна, сега усещам едно съвсем леко напрежение. Не знам вече мускул ли е, цица ли е... Сложих зеле и ми стана много добре, имам чувството, че просто от допира със студеното. Засега ще оставя така нещата, пък ако се закучи работата, ще ида на лекар.

Момо   bouquet

# 8
# 9
  • Мнения: 4 388
След като спрях да кърмя някъде 2-3 м по-късно подобна болка ме прати на мамолог.Оказа се кистичка с кърма....още мажа с един крем дето ми даде ,но ефекта настъпи 4 м по-късно.Според мен профилактичните прегледи са задължителни.

Общи условия

Активация на акаунт