Да питам нещо за месото и жълтъка....

  • 456
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
На година и месец е дебелчо и е с нисък хемоглобин - 93.
Лекарката ни каза да хапваме месце всеки ден....До преди 10-15 дни ядеше само плодови пюрета и не признаваше нищо освен кърма. Многорядко ядеше пюре с месо...Сега се наложи за този период да проядеме всичко - справяме се добре, но става така, че давам и месо и жълтък в един ден....Да не се изприщи това дете някой ден и да не може да яде наистина нищо тогава.... Засега всичко е наред, той вече е големичък, но....Не е ял само прясно мляко, малини, ягоди, цитруси, мед....
И още нещо - дайте някакви идейки за закуска на дете, което засега е на гладки каши.... Praynig  bouquet

# 1
  • Мнения: 367
Щом е свикнал с кашичките, може да опитате овесена каша, каша от просо, оризова каша /ние сме опитали кафяв ориз, но е нужно добре да уври и да покисне поне два часа/. Може да се подсладят с някакво плодово сокче. Овесът и просото съдържат най-много желязо от по-известните зърнени, те заедно с ориза са най-лесно смилаеми. За кашичката от просо можем да кажем, че е вкусна.
Сокчето от цвекло е невероятен елексир, богат на желязо.

# 2
  • Мнения: 1 449

Колко често жълтък след 1 год.
До 2-3 пъти седмично.
Не се редува с месото (в доста схеми на захранване не се редува и преди 1 год.).
Може да се дават месо и жълтък в един ден.

Колко често месо след 1 год.
След 10-12 м. може да се дава месо почти всеки ден или всеки ден т.е. 5-6 пъти седмично.
Месото се редува 1 път седмично с риба или варива - не с жълтък.

# 3
  • Мнения: 1 558
Няма проблем да даваш месо и жълтък в един ден Peace

# 4
  • Мнения: 396
Много сте закъснели с месцето си мисля.
То вярно, че има нови моди в захранването и все пак...
Аз мисля другия месец да започвам вече с месо.

А за химоглобина - аз цял живот съм с нисък химоглобин.
Майка ми в чудо се виждала, че съм била и злояда...
Интересното е, че с бременностите ми се нормализира!

Общи условия

Активация на акаунт